آموزشی

علائم خرابی گیربکس مگان

علائم خرابی گیربکس مگان
دریافت نوبت
علائم خرابی گیربکس مگان

آنچه خواهید خواند

علائم خرابی گیربکس اتومات مگان

احساس لرزش در چرخدنده

گیربکس اتوماتیک به هنگام تعویض دنده به صورت نرمان کار می کند و نباید احساس لرزش و یا لغزش داشته باشید. شاید در نگاه اول تصور کنید که ایراد بزرگی نیست و نیازی به تعمیر و یا سرویس ندارد اما بهتر است همان ابتدا به علائم توجه کنید تا با گذشت زمان خرابی های بیشتری را شاهد نباشید. اگر تعویض دنده گیربکس اتوماتیک مگان شما مانند قبل نیست و لرزش خاصی را حس می کنید بهتر است هرچه سریعتر به تعمیرگاه تخصصی خودرو خود مراجعه کنید.

ماشین در حالت خلاص است اما سر و صدا می کند

صدای لرزش لزوما به معنی مشکل خاص در خودرو نیست اما در حالت خلاص خودرو نباید از خود صدای خاص تولید کند. در این صورت معمولا نشان از مشکلی در گیربکس اتوماتیک خودرو شماست. این مشکل ممکن است به دلیل خراب شدن روغن گیربکس خودرو شما باشد. مایع گیربکس یا همان روغن گیربکس وظیفه روانکاری چرخ دنده را بر عهده دارد و با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهد. به همین دلیل می بایست در تایم های مشخصی اقدام به تعویض روغن گیربکس خود نمایید. 

ماشین بوی سوختگی می دهد

یکی از رایج ترین دلایل ایجاد بوی سوختگی در ماشین داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس است. این روغن وقتی کارایی خود را از دست می دهد اصطکاک بین قطعات امکان پذیر می شود و در نتیجه باعث خرابی قطعات و جمع شدن لجن در اطراف آن ها می گردد. این مشکل می تواند به دلیل نشت روغن گیربکس و یا کم شدن مقداری از آن نیز رخ دهد. اگر روغن گیربکس را دیر به دیر عوض کنید و یا سطح آن کاهش پیدا کند این مایع نمی تواند اجزای گیربکس را به درستی خنک کند.

چراغ چک موتور روشن شده است

اگر دارای خودرو مگان باشید حتما با خطای check negine مواجه شده اید. این چراغ بدین منظور طراحی شده است که اگر مشکل حادی در خودرو وجود داشت به راننده هشدار دهد. روشن شدن چراغ چک موتور یعنی در سیستم های زیر کاپوت ماشین مشکلی ایجاد شده است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

خارج شدن دنده از وضعیت خود

اگر احساس می کنید که گیربکس اتوماتیک ماشین نمی تواند دنده را در وضعیت ثابت نگهدارد و به طور ناگهانی خودرو خلاص می شود یعنی جعبه دنده دچار ایراد شده است و این یکی از بدترین علائم خرابی گیربکس اتوماتیک مگان می باشد. برای حل مشکل می بایست اقدام به تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نمایید.

علل خرابی گیربکس اتوماتیک مگان 2000 چیست؟

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک مگان این است که روغن گیربکس در زمان مناسب تعویض نمی شود و یا اینکه با روغن غیر اصلی تعویض می گردد. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل این است که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان و یا تعویض روغن گیربکس به نمایندگی مجاز رنو در تهران مراجعه کنید. تعمیرگاه ایران رنو یکی از معتبرترین تعمیرگاه ها برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان شما می باشد.

از دیگر دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک این است که روغن گیربکس بدون دستگاه و به صورت دستی تعویض می شود. این کار باعث می شود از روغن قبلی در خودرو باقی بماند و پس از مدت کوتاهی نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان داشته باشید. روغن گیربکس در تعمیرگاه ایران رنو بدون دخالت نیروی انسانی و با دستگاه صورت می پذیرد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در تهران

تا بدینجا در مورد تعمیر گیربکس مگان، روش های نگهداری و دلایل خرابی آن به بحث و بررسی پرداختیم. در صورتی که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نیاز به مراجعه به یک تعمیرگاه متخصص دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و برای تعمیر خودرو خود به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید.

شماره تماس: 09128896509

نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک مگان چیست؟

یکسری نشانه وجود دارند مثل دلایل خراب شده گیربکس اتوماتیک مگان 2000، که به شما اطلاع می دهند که زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان فرا رسیده است. برخی از نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک مگان در زیر آورده شده اند.

شنیدن صدای دنگ دنگ، وز وز، کوبش یا ناله در حین حرکت خودرو یا در حالت دنده خلاص.

  • استشمام بوی سوختگی یا بوی برنده از گیربکس.
  • نشت مایع گیربکس یا کاهش سطح روغن گیربکس.
  • عدم تغییر دنده یا تأخیر در تغییر دنده.
  • روشن شدن چراغ چک موتور یا چراغ اخطار گیربکس.
  • درگیر نشدن گیربکس یا خارج شدن دنده از وضعیت خود.
  • لغزش چرخ دنده‌ها یا افت قدرت خودرو. 6

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک مگان 2000

رنو مگان 2000 یک خودروی سدان اندازه متوسط است که توسط شرکت رنو در سال 2002 به بازار عرضه شد. این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک چهار دنده است. موتور این خودرو یک موتور چهار سیلندر 1998 سی سی است که توان 136 اسب بخار را تولید می‌کند. احتمالا خودتان می دانید که این خودرو خودرو در ایران توسط پارس خودرو تولید و مونتاژمیشد. رنو مگان 2000 یک خودروی خانوادگی با کابین بزرگ و جادار، تعلیق نرم و قطعات مشترک با دیگر خودروهای رنو است. دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک و دلایلی که باعث می شوند به تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نیاز پیدا کنید پیش تر گفته شدند، به همین خاطر در این بخش از تکرار مکررات جلوگیری می کنیم.

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک مگان 2000

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک مگان 2000

 

 
بفرست برای دوستی
که احتیاج داره:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *