دسته‌بندی نشده

دلایل لرزش موتور داستر

دلایل لرزش موتور داستر چیست
دریافت نوبت
نشانه های مصرف سوخت بالای داستر

آنچه خواهید خواند

دلایل لرزش موتور داستر موضوعات متنوع و مختلفی می تواند باشد. موتور خودرو قلب و اصلی ترین قسمت هر خودرویی است و تمام توان و نیروی مورد نیاز خودرو توسط این قطعه یعنی قلب خودرو تولید می شود. به همین خاطر شما به شدت باید حواستان به سلامت خودرویتان باشد، زیرا اگر موتور خودرویتان دچار کوچک ترین مشکلی شود و از حالت کارکرد عادی خارج شود، ممکن است که آسیب های جدی ای به موتور خودرویتان وارد شود و متعایقب آن شما مجبور شوید هزینه تعمیر موتور داستر سنگینی را برای روی دوشتان بگذارد. برای این که بیشتر در مورد دلایل لرزش موتور داستر بدانید در ادامه هم همراه باشید.

آشنایی با موتور داستر

در اول بحث دلایل لرزش موتور داستر، بهتر است که کمی در مورد این خودرو بدانیم. موتور داستر یک موتور چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجم ۲۰۰۰ سی‌سی است که توسط شرکت رنو طراحی و ساخته شده است. این موتور دارای قدرت ۱۳۵ اسب بخار و گشتاور ۱۹۵ نیوتن متر است. این موتور از نوع موتور بنزینی با سیستم تزریق مستقیم است که با استاندارد آلایندگی یورو ۵ سازگار است. 

این موتور می‌تواند با یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک تیپ‌ترونیک یا یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی همراه شود. این موتور همچنین دارای سیستم کنترل پایداری ESP و کنترل هرزگردی ASR است. اگر که دنبال تعمیر موتور داستر یا کسب اطلاعات کامل در مورد دلایل لرزش موتور داستر هستید، به مرکز تعمیر موتور داستر در تهران یعنی تعمیرگاه ایران رنو مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر: علت بد کار کردن موتور داستر چیست؟

دلایل لرزش موتور داستر

لرزش موتور می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از عوامل رایج که می‌توانند دلایل لرزش موتور داستر را ایجاد کنند عبارتند از مواردی که در پایین آمده اند.

دلایل لرزش موتور داستر

دلایل لرزش موتور داستر

خرابی دسته موتورها: دسته موتورها قطعات لاستیکی هستند که وظیفه تحمل وزن موتور و جذب ارتعاشات ناشی از آن را دارند. اگر این قطعات شکسته یا له شوند، لرزش موتور به بدنه خودرو منتقل می‌شود و احساس می‌شود. برای رفع این مشکل، باید دسته موتورها را تعویض کرد.

دور درجا بیش از حد پایین: اگر دور موتور در حالت درجا کمتر از حد معمول باشد، ممکن است موتور نتواند به طور منظم احتراق انجام دهد و لرزش ایجاد کند. برای رفع این مشکل، باید علت کاهش دور موتور را بررسی کرد. ممکن است به دلیل کثیفی دریچه گاز، به هم خوردن برنامه کامپیوتر، ضعف پمپ بنزین یا سنسورهای موتور باشد.

ضعف پاشش سوزن انژکتور: از مهم ترین دلایل لرزش موتور داستر می تواند این موضوع باشد. انژکتورها قطعاتی هستند که بنزین را به سیلندرهای موتور پاشش می‌کنند. اگر انژکتورها کثیف، سوراخ شده یا بیش از حد بنزین بپاشند، ممکن است باعث کاهش بازده احتراق و لرزش موتور شوند. برای رفع این مشکل، باید انژکتورها را شست و شو یا تعویض کرد.

جرقه ضعیف شمع یا کویل: شمع و کویل قطعاتی هستند که جرقه الکتریکی را برای احتراق بنزین در سیلندرها ایجاد می‌کنند. اگر شمع یا کویل خراب، کثیف، تنظیم نشده یا جرقه ضعیف داشته باشند، ممکن است باعث عدم احتراق کامل بنزین و لرزش موتور شوند. برای رفع این مشکل، باید شمع و کویل را تمیز، تنظیم یا تعویض کرد.

ضعف در سیستم سوخت رسانی: سیستم سوخت رسانی شامل قطعاتی مانند فیلتر بنزین، پمپ بنزین، رگلاتور فشار بنزین و لوله های بنزین است. اگر این قطعات کثیف، گرفته، سوراخ یا خراب باشند، ممکن است باعث کاهش فشار بنزین و عدم رسیدن مقدار کافی بنزین به انژکتورها شوند. این موضوع می‌تواند باعث کاهش قدرت موتور و لرزش آن شود. برای رفع این مشکل، باید سیستم سوخت رسانی را تعمیر یا تعویض کرد.

برق دزدی وایرها: آخرین مورد از دلایل لرزش موتور داستر، هم این بحث است. وایرهای موتور قطعاتی هستند که برق را از باتری به کویل، شمع، سنسورها و کامپیوتر موتور منتقل می‌کنند. اگر این وایرها کثیف، آسیب دیده، سوراخ یا قطع شوند، ممکن است باعث کاهش جریان برق و نوسانات در عملکرد موتور شوند. این موضوع می‌تواند باعث لرزش موتور و چراغ چک موتور شود. برای رفع این مشکل، باید وایرهای موتور را تمیز، تعمیر یا تعویض کرد.

لرزش موتور داستر هنگام گاز دادن

این را بدانید که لرزش موتور داستر هنگام گاز دادن هم می‌تواند  درست مثل دلایل لرزش موتور داستر، دلایل مختلفی داشته باشد. به طور کلی لرزش موتور داستر هنگام گاز دادن می‌تواند نشانه یک مشکل جدی باشد و باید در اسرع وقت بررسی شود. یکسری از مهم ترین علل این مشکل را در زیر میبینیم.

اطلاعات بیشتر: هزینه تعویض روغن موتور داستر

لرزش موتور داستر هنگام گاز دادن

مشکل در سیستم سوخت رسانی: اگر سیستم سوخت رسانی کثیف یا مسدود باشد، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در شمع‌ها: اگر شمع‌ها خراب یا فرسوده باشند، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در انژکتورها: اگر انژکتورها کثیف یا خراب باشند، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در کوئل‌ها: اگر کوئل‌ها خراب باشند، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در سنسور اکسیژن: اگر سنسور اکسیژن خراب باشد، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در پایه‌های موتور: اگر پایه‌های موتور خراب یا فرسوده باشند، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

مشکل در سیستم جرقه زنی: اگر سیستم جرقه زنی ضعیف یا ناقص باشد، ممکن است هنگام گاز دادن، موتور داستر لرزش داشته باشد.

لرزش موتور داستر در هوای سرد

هر کدام از مشکلات موتور داستر که پیش می آیند، می توانند از موضوعات مختلفی نشات گرفته باشد. به همین خاطر است که  برای مثال دلایل لرزش موتور داستر، با لرزش موتور داستر در هوای سرد ممکن است شبیه باشد. اما علل لرزش موتور داستر در هوای سرد را در زیر میبینیم.

مشکل در روغن موتور: اگر روغن موتور غلیظ باشد، ممکن است در هوای سرد باعث لرزش موتور داستر شود.

مشکل در باتری: اگر باتری ضعیف باشد، ممکن است در هوای سرد باعث لرزش موتور داستر شود.

مشکل در سیستم جرقه زنی: اگر سیستم جرقه زنی ضعیف یا ناقص باشد، ممکن است در هوای سرد باعث لرزش موتور داستر شود.

مشکل در سنسور دمای موتور: اگر سنسور دمای موتور خراب باشد، ممکن است در هوای سرد باعث لرزش موتور داستر شود.

هزینه تعمیر موتور داستر

هزینه تعمیر موتور داستر بستگی به میزان خرابی و نوع قطعاتی که نیاز به تعویض دارند دارد. بر اساس اطلاعات موجود تعمیر موتور داستر بین چند میلیون تا چند ده میلیون تومان متغیر است. البته این هزینه ممکن است در تعمیرگاه‌های مختلف متفاوت باشد. برای دقیق‌تر شدن هزینه، باید با تعمیرگاه تماس بگیرید و در مورد این موضوع و دلایل لرزش موتور داستر اطلاعات لازم را کسب کنید.

تعمیر موتور داستر در تهران

تعمیر موتور داستر در تهران نیاز به یک تعمیرگاه تخصصی دارد که با قطعات و مشکلات این خودرو آشنا باشد. یکی از بهترین تعمیرگاه های رنو در تهران هم که اطلاعات کاملی همچون دلایل لرزش موتور داستر، دارد. تعمیرگاه تخصصی ایران رنو است که یکی از بهترین تعمیرگاه‌های داستر در تهران است و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد. این تعمیرگاه دارای تیم متخصص و تجهیزات مدرن است و قطعات اصلی و با کیفیت را برای تعمیر موتور داستر استفاده می‌کند. همچنین، برخی از تعمیرات با گارانتی ۱۲ ماهه ارائه می‌شوند.

 
بفرست برای دوستی
که احتیاج داره:
ثبت سفارش آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *