مقالات

روش شدن چراغ سرویس مگان | خاموش کردن چراغ سرویس مگان

روش شدن چراغ سرویس مگان | خاموش کردن چراغ سرویس مگان

دلیل روش شدن چراغ سرویس مگان چیست و نحوه خاموش کردن روش شدن چراغ سرویس مگان چگونه است؟ ما دراین مقاله به کمک مهندسین و کادرفنی تعمییرگاه ایران رنو سعی داریم نحوه خاموش کردن چراغ سرویس مگان و دلیل روشن شدن چراغ سرویس SERVICE DUE NOW را به زبان ساده توضیح دهیم. با بهترین تعمیرگاه رنو همراه باشید.

خودروی مگان چراغ چک ندارد و به جای آن در خودرو از چراغ سرویس استفاده شده است این چراغ با علامت آچاری کوچک و زرد رنگ در صفحه کیلومتر شمار نشان داده شده است. با روشن شدن این چراغ باید خودرو را به دستگاه دیاگ وصل کرد.

دلیل روشن شدن چراغ سرویس مگان SERVICE DUE NOW

لازم به ذکراست چراغ اخطارSERVICE DUE NOW صرفا جهت اعلام فرارسیدن سرویس دوره ای خودرو(زمان تعویض روغن موتور،فیلترهوا و فیلترروغن)یا نقص در سیستم الکترونیکی  می باشد.در صورت عدم وجود هریک از مشکلات ذکر شده برای خاموش کردن این چراغ باید از روشی که در ادامه مقاله به آن پرداخته شده است استفاده کنید.

نحوه خاموش کردن چراغ سرویس مگان

 

روش شدن چراغ سرویس مگان | خاموش کردن چراغ سرویس مگان

روش شدن چراغ سرویس مگان | خاموش کردن چراغ سرویس مگان

نحوه ریست چراغ سرویس مگان

1.سویچ را بچرخانید ولی استارت نزنید.

2.دکمه ای که درانتهای دسته ی برف پاک کن وجود دارد را چندین بار فشاردهید تاگزینه SERVICE DUE NOW درپشت آمپرظاهرشود.

3.هنگامی که چراغ SERVICE DUE NOW درپشت آمپر ظاهرشددکمه ی انتهای برف پاکن را رها نماید.

4.اخطار SERVICE DUE NOW در پشت آمپرشروع به چشمک زدن می کند ودرصحفه ی نمایش پشت آمپرگزینه ی صفر نشان داده می شود وهمچنان به چشمک زدن ادامه می دهد.

5.درهمین حالت دکمه ی انتهای برف پاک کن رانگه داشته تا چشمک زدن صحفه نمایش پشت آمپرتمام شود.حال چراغ سرویس SERVICE DUE NOW ریست شده است.

چراغ سرویس رنو مگان

رنومگان  چراغ چک ندارد وبخاطر همین امر کارخانه سازنده برای نشان دادن اخطار درموتور،اعلام زمان سرویس و ایراد در سیستم الکتریکی ایراد درسیستم ترمز ایراد درسیتم کمربند و کیسه هوا  ایراد در گیربکس و… از چراغ سرویس استفاده نموده است.

درمگان برای نشان دادن هرنوع ایراد و اعلام زمانی از چراغ سرویس استفاده شده که تنها هنگام روشن شدن چراغ اخطار SERVICE DUE NOW میتوان آن را دستی ریست کرد.

بدر صورت روشن شدن چراغ سرویس به دلایل دیگر حتما باید خاموش کردن این چراغ توسط تعمییرگاهای تخصصی رنو با دیاگ تخصصی شرکت سازنده انجام شود.

بلافاصله پس از تعویض روغن و سرویس روغن  باید چراغ سرویسSERVICE DUE NOWرا خاموش و ریست کرد.

معمولاکیلومترپیش فرض کارخانه برای روشن شدن چراغ سرویس هر  10.000 هزارکیلومترمی باشد که توسط دستگاه دیاگ قابل تغییر است.

این مقاله به بررسی روش شدن چراغ سرویس مگان|خاموش کردن چراغ سرویس مگان پرداخت برای مطالعه سایرمقالات آشنایی با قطعات و تعمیر خودروهای رنو به وب سایت ایران رنو  مراجعه فرمایید.

4 دیدگاه در “روش شدن چراغ سرویس مگان | خاموش کردن چراغ سرویس مگان

 1. حسام گفت:

  سلام من تازه ماشینمو سرویس کردم ولی دوباره چراغ سرویسش روشن شده راهنمایی می کنین؟

  1. admin گفت:

   سلام ممکنه ریست نشده باشه. اگر ریست کردین درست نشد تشریف بیارین تعمیرگاه مهندس برقمون در خدمتتون هستن

 2. یاشار صادقی گفت:

  با سلام ودرود ،ماشین من مگان ۲۰۰۰اتومات هست دو مشکل داره یکی اینکه چراغ چک و تنظیمات روشن میشه و دیاگ‌میزارم خاموش میشه ولی بعد از ۱۲۰۰کیلومتر دوباره روشن میشه و گفتن باید شم و وایر و دریچه گاز عوض بشه -و یکیم اینکه روغن موتور خارجی میریزم ولی بعد از ۱۰۰۰کیلومتر ۱لیتر روغن کم میکنه و روغن سوزیم نداره

  1. admin گفت:

   سلام وقت بخیر. تشریف بیارین بازید بشه انشالله که مشکل خاصی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *