تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو

کسانی که صاحب خودروی رنو ساندرو هستند، ممکن است برخی اوقات به تعمیر گیربکس ساندرو نیاز پیدا کنند. ساندرو یکی از خودرو های شرکت خودروسازی رنو می باشد که در سال 1395 و پس از برداشته شدن تحریم های آمریکا و بازگشت شرکت رنو به ایران، به بازار خودرویی ایران عرضه شد. این خودرو در زمان ورود با استقبال گسترده ای توسط مردم روبرو شد و تعداد کثیری از مردم برای خرید آن اقدام کردند، این استقابل به گونه ای بود که حتی پس از گذشت نزدیک به 4 سال از خروج شرکنت رنو از ایران، همچنان ساندرو خودرویی محبوب در بازار و میان مردم می باشد. ممکن است گاهی اوقات گیربکس اتومات یا دستی ساندرو دچار مشکل شوند و به تعمیر گیربکس ساندرو احتیاج پیدا کنند، از همین رو در صورتی که صاحب خودروی ساندرو هستید و یا به موضوعات خودرویی علاقمندید، ادامه مقاله را از دست ندهید. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

شماره تماس مرکز تعمیر خودرو رنو ساندرو: 09128896509

خودروی رنو ساندرو

همان گونه که پیش تر هم از آن صحبت شد، خودروی رنو ساندرو یک خودروی فرانسوی می باشد که محصولی از شرکت خودروسازی رنو می باشد. خودروی رنو ساندرو یک خودروی جمع و جور و شهری است که در دسته هاچ بک ها قرار می گیرد. این خودرو از پیشرانه و مشخصات فنی بسیار مشابه به خودروی ال 90 بهره می برد، به گونه ای که می توان گفت این خودرو، مدل هاچ بک ال 90 می باشد. رنو ساندرو درست به مانند ال 90 یک ظاهر بسیار ساده و معمولی دارد و هیچ نشانه ای از اسپرت بودن در آن نیست. درون کابین این خودرو هم تماما از پلاستیک خشک استفاده شده است و برعکس خودروهایی چینی که آپشن ها و قابلیت های رنگ و با رنگ دارند، امکانات خاصی ندارد، و حتی از سستم مالتی مدیای لمسی هم بهره نبرده است. البته در آن طرف قضیه این خودرو از موتوری قدرتمند و گیربکسی خوب چه در مدل دستی و چه در مدل اتومات بهره مند است و کمتر زمانی پیش می آید شما را مجبور کند به دنبال تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو یا هر قسمت موتوری دیگرش باشید. بری آشنایی بهتر و بیشتر شما با خودروی رنو ساندرو، برخی از مشخصات و ویژگی های آن در قسمت پایینی معرفی شده اند.

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس ساندرو

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی ساندرو

 • موتور 4 سیلندر با ظرفیت 1600 سی سی.
 • قدرت 105 اسب بخاری و گشتاور 140 نیوتون متری.
 • دیفرانسیل اصلی جلو.
 • شتاب صفر تا صد 5/11 ثانیه ای در مدل اتوماتیک و 5/10 ثانیه ای در مدل دستی.
 • گیربکس 4 دنده اتوماتیک AL4 در مدل تومات.
 • گیربکس 5 دنده دستی JH3 و گیربکس JHQ در مدل های سفارشی.
 • حداکثر سرعت 175 در ساعت.
 • حجم باک 50 لیتری و مصرف ترکیبی 7/6 لیتری در هر صد کیلومتر.
 • دو عدد ایربگ.
 • سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز.
 • فرمان هدیرولیکی.
 • آینه برقی.

مشکلات گیربکس ساندرو

گیربکس یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرو می باشد که وظیفه انتقال و تقسیم نیرو بر عهده آن می باشد و سلامت کارکرد آن برای هر خودرویی لازم و اجباری می باشد. خودروی رنو ساندرو هم از این قضیه مسثنی نیست و سلامت گیربکس اش اهمیت بسیاری دارد. خودروی رنو ساندرو در کل با سه مدل گیربکس تولید می شود که همان طور که پش تر هم به آن اشاره شد، در مدل اتوماتیک از گیربکس AL4 بهره می برد و در مدل دستی هم از دو مدل گیربکس JH3 و گیربکس JQH در مدل های سفارشی. مشکلات گیربکس ساندرو ممکن است برای هر کدام از آن ها پیش بیاید و ربطی به اتومات یا دستی بودنش ندارد، اما مشکلات در گیربکس اتوماتیک ساندرو مقداری شایع تر است و ممکن است شما را مجبور به تعمیر گیربکس ساندرو کند. برخی از انواع مشکلاتی که در ارتباط با گیربکس خودرو های مختلف و به خصوص گیربکس های ساندرو شایع هستند را در قسمت زیرین مشاهده می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر گیربکس داستر

زوزه کشیدن گیربکس: یکی از اصلی ترین مشکلات گیربکس ساندرو که باعث می شود افراد به دنبال تعمیر گیربکس ساندرو بیفتند، بحث زوزه کشیدن گیربکس می باشد. ریشه ی این صدای زوزه می تواند ناشی از صدای روغن گیربکس، خرابی دنده های سیاره ای یا دنده های دیفرانسیل باشد.

لرزش در هنگام حرکت خودرو: برخی اوقات شاهد این هستیم که خودرو در هنگام حرکت لرزش های شدیدی می کند که این موضوع می تواند به خرابی صفحه کلاچ و هرز چرخیدن صفحه کلاچ، خرابی پلوس ها یا خرابی دسته موتور برگردد.

تقه زدن گیربکس: یکی دیگر از مشکلات گیربکس ساندرو در مدلهای اتوماتیک یا دستی، بحث تقه زدن گیربکس در زمان تعویض دنده ها می باشد. تقه زدن گیربکس دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد، ممکن است ناشی از یک ایراد برقی در خودرو ،می تواند به دلیل کم بودن سطح روغن گیربکس ، وجود ایراد در ساعت گیربکس و یا خرابی و پارگی دسته موتور های گیربکس باشد.

گاز هرز خوردن: از مسائلی که شما را مجبور می کند برای تعمیر گیربکس ساندرو اقدام کنید، بحث گاز هرز خوردن خودرو می باشد. گاز هرز خوردن چه در گیربکس اتومات و چه در گیربکس دستی، می تواند به علت کمبود روغن، فرسودگی و خراب شدن صفحه کلاچ، نرسیدن روغن به مقدار لازم پشت کاسه کلاچ ها و.. باشد.

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک: این مورد از مشکلات گیربکس ساندرو بیشتر مربوط به مدل های اتوماتیک آن است و به گونه ای است که در آن دنده خلاص می شود و دیگر خودرو حرکت نمی کند، علت وقوع این اتفاق می تواند خراب شدن توربین ها، نبود روغن گیربکس و خالی بودن گیربکس از روغن، هرز شدن پلوس، بریدن دنده اویل پمپ یا معیوب شدن چرخ دنده های داخل گیربکس باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر گیربکس لتیتود

تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

همانطور که می دانید مهم ترین بخش خودرو گیربکس می باشد و در صورت خرابی می تواند هزینه های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در صورتی که گیربکس شما به مشکل خورده است و می خواهید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید می توانید به مجموعه ایران رنو مراجعه کنید. در نظر داشته باشید گیربکس ها در دو دسته اتوماتیک و دستی عرضه می شوند و ساندرو نیز دارای گیربکس اتوماتیک می باشد. تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار تخصصی است و می بایست حتما برای تعمیر به یک متخصص مراجعه کنید. در صورت نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو می توانید به مجموعه تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید.

مرکز تعمیر گیربکس ساندرو

با مشکلات گیربکس ساندرو آشنا شدیم و دیدیم که چه دلایلی می توانند باعث وقوع آن ها بشوند. اما موضوع مهم تری که در میان است، این است که برای تعمیر گیربکس ساندرو چه باید کرد؟. باید گفت که برای تعمیر گیربکس ساندرو، در وهله اول شما نیاز به این دارید که تحقیقات کنید و ببینید که کدام یک از مراکز خودرویی به طور تخصصی و حرفه ای کار تعمیرات خودرو های رنو را انجام می دهد و سپس به آن مراجعه کنید.

در صورتی که خدای ناکرده گیربکس خودروی ساندرویتان دچار مشکل شده است، به شما توصیه می شود که برای تعمیر گیربکس ساندرو یا برای انجام هر گونه سرویس های دوره ای و خدمات خودرویی، خودرویتان را به تعمیرگاه تخصصی ساندرو یعنی ایران رنو، که به طور کاملا تخصصی و حرفه ای بر روی نگهداری و تعمیرات خودرو های ساخت شرکت رنو کار می کنند، ببرید.

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو

مزایا و معایب رنو ساندرو از موضوعاتی است که برای افرادی که به فکر خرید خودرو و به خصوص به فکر خرید خودروی رنو ساندرو هستند، موضوع مهمی می باشند. رنو ساندرو یکی از خودروهای تولیدی شرکت خودروسازی فرانسوی رنو میباشد که خودروهایی با کیفیت بالا را می سازد و به بازار جهان عرضه می کند. خودرو های شرکت رنو به واسطه حضورموقت شرکت رنو در ایران پس از برداشته شدن تحریم ها و مونتاژ شدن در شرکت های خودروسازی داخلی، حضور نسبتا پررنگی را در بازار ایران دارند. در صورتی که ماشین باز هستید و دوست دارید اطلاعات تان در ارتباط با خودرو ها را افزایش دهید و در صورتی که به دنبال خرید رنو ساندرو هستید، بحث مزایا و معایب رنو ساندرو، به دردتان خواهد خورد. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

مشخصات رنو ساندرو

پیش از این که با مزایا و معیاب هر وسیله یا در کل هر چیزی آشنا شویم، بهتر است که با خود آن وسیله و مشخصاتی که دارد آشنا شویم. در مورد خودروی رنو ساندرو هم همین گونه است و پیش از آشنایی با مزایا و معایب رنو ساندرو و بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، باید با مشخصات این خودرو آشنا شویم. خودروی رنو ساندرو که جالب است بدانید در اصل همان خودروی ال 90 هاچ بک می باشد، در 3 نسل مختلف توسط شرکت رنو تولید شده که نسل ساندروی مورد نظر ما نسل اول آن می باشد. برای آشنایی بهتر و بیشتر شما عزیزان با مشخصات رنو ساندرو، برخی از آن ها را در قسمت پایینی با هم می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: علت روشن شدن چراغ چک ساندرو

 • موتور 1600 سی سی چهارسیلندر با توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت و گشتاور 140 نیوتون متری.
 •  وجود گیربکس 4 دنده اتومات مدل AL4 بر روی مدل اتومات که از مزایا رنو ساندرو می باشد.
 • شتاب صفر تا صد 11/5 ثانیه ای.
 • وجود تنها یک سیستم کمکی راننده یعنی کروز کنترل که می شود گفت به علت کمبود آپشن های دیگر می تواند از معایب رنو ساندرو باشد.
 • سیستم توزیع نیرو.
 • سیستم ترمز ضد قفل یا همان ABS.
 • حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ثانیه.
 • مصرف بنزین ترکیبی 8/3 لیتردر هر صد کیلومتر رانندگی.
 • حجم باک 50 لیتری.
 • فرمان هیدرولیکی.
 • چراغ های مه شکن عقب و جلو.
 • ایربگ راننده و سرنشین جلو.

بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

پیش از این که اقدام به خرید هر خودرویی مثل رنو ساندرو کنید، لازم است که تحقیقات و پرس و جو های زیادی از افراد مختلفی مثل مکانیک ها، باطری ساز ها، متخصصین خودرویی و… بکنید و از مطالب مختلفی مثل مزایا و معایب رنو ساندرو و… مطلع شوید. از همین رو در این قسمت قرار است به طور خلاصه ای به بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای پرداخته شود تا به شما در راه تصمیم برای خریدن یا نخریدن این خودرو کمک بشود. برای بررسی کامل، این خودرو را در دو بخش طراحی و عملکرد بررسی می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس ساندرو

طراحی

در بخش طراحی که می شود گفت، در بحث مزایا و معایب رنو ساندرو از معایب رنو ساندرو است، باید این گونه گفت که خودروی رنو ساندرو چندان حرفی برای گفتن ندارد. خودروی رنو ساندرو در بخش طراحی بیرونی از خطوط سیال و زوایای نسبتا نرمی تشکیل شده است و چراغ های نسبتا بزرگ با جلو پنجره ای کشیده دارد. در قسمت جانبی هم چیز خاصی برای گفتن نیست و با یک ظاهر ساده و کلاسیک روبرو هستیم. در نمای پشتی خودرو هم چراغ های بزرگ در امتداد ستون C را داریم که در دو طرف درب صندوق قرار گرفته است و طرح سپر و در صندوق عقب هم کاملا ساده است. در بحث طراحی داخلی هم با یک کابین کاملا ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی و آپشنی روبرو هستیم که از پلاستیک کاملا خشک ساخته شده است و چه در مدل اتومات و چه در مدل ساده خبری از سیستم مولتی مدیای لمسی هم نیست.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی ساندرو

عملکرد

در بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، بر خلاف قسمت طراحی، خودروی رنو ساندرو در بحش عملکرد فنی نسبت به رقبای خود در بازار، بسیار خوب ظاهر می شود. در بحث عملکرد خودروی رنو ساندرو که می شود گفت در میان مزایا و معایب رنو ساندرو، از مزایا رنو ساندرو است، می شود گفت که ساندرو عملکرد کاملا خوبی دارد و شتابی قابل قبول، سواری کمی خشک اما مناسب، مصرف سوخت نسبتا پایین، موتور با کیفیت که کمتر پیش می آید دچار مشکل شود، استهلاک نسبتا پایین در مقایسه با رقبا، ایمنی مناسب و… را دارا می باشد.

مزایا و معایب رنو ساندرو

همان گونه که پیش تر هم گفته شد، این که پیش از خرید هر دستگاهی از ویژگی ها، مشخصات و مزایا و معایب آن به طور کاملی مطلع باشیم، از اوجب واجبات است. خودرو ها و خودروی رنو ساندرو هم از این قاعده مستثنی نیستند و شما پیش از اقدام برای خرید آن باید با برخی از مزایا و معایب رنو ساندر آشنا باشید. یکسری از مزایا و معایب رنو ساندرو در قسمت پایینی آمده اند.

مزایا رنو ساندرو

در قسمت بررسی رنو ساندروی اتومات و دنده ای مقداری به مزایا رنو ساندرو پرداخته شد اما در این جا به طور کامل تری به آن ها پرداخته خواهد شد. از مزایای خودروی ساندرو موارد پایین هستند.

 • کیفیت ساخت بالا و خوش ساخت بودن.
 • بازار دست دوم خوب و راحتی نسبی در صورت تصمیم برای فروش آن.
 • فضای به اندازه، مناسب و قابل قبول کابین و اتاق خودرو.
 • سیستم تعلیق مناسب و نرم خودرو که برای سرنشینان راحتی را به ارمغان می آورد.
 • دوام فنی و دیر تر خراب شدن موتور و قطعات مختلف آن در مقایسه با رقبا.
 • مناسب بودن گیربکس چه در مدل دستی و چه در مدل اتومات.

معایب رنو ساندرو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

در ارتباط با معایب رنو ساندرو هم در بخش های قبلی اشاره هایی شد، اما بهتر است که به طور کامل تری به شاخه معایب رنو ساندرو از مزایا و معایب رنو ساندرو پرداخته شود. از همین رو برخی از آن ها در قسمت پایین گرد آوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: بررسی نکات فنی رنو ساندرو

 • فقر خودو در زمینه امکانات رفاهی و کمکی راننده و سرنشینان.
 • طراحی بسیار ساده و قدیمی خودرو.
 • ارگونومی نسبتا نامطلوب در صندلی سرنشینان عقب.
 • عدم وجود فرمان پذیری عالی و متوسط بودن فرمان پذیری.

تعمیرگاه رنو ساندرو

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله مزایا و معایب رنو ساندرو مثل بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، مزایا رنو ساندرو، معایب رنو ساندرو و… به درد شما خورده باشد. در صورتی که صاحب خودروی رنویی مثل همین رنو ساندرو هستید، به شما توصیه می شود که برای انجام کارهای نگهداری مثل سرویس های دوره ای و برای انجام هرگونه تعمیرات خودرویتان، حتما به تعمیرگاه رنو ساندرو، سر بزنید.

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو

پیدا کردن تعمیرگاه اصلی رنو در تهران همواره یکی از دغدغه های افرادی بوده است که صاحب خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو می باشند. تعمیرات و انجام فعالیت های نگهداری از خودو مثل تعویض اقلام مصرفی مانند روغن، شمع و… همواره از مسائلی است که برای تمامی خودرو ها لازم است. این موارد هیچ گونه ارتباطی با نحوه رانندگی افراد ندارند و شما هر چقدر هم که محتاط رانندگی کنید وحتی اگر با پایین ترین سرعت ممکن هم رانندگی کنید، و حتی اگر که خودرویتان هم هیچ گاه دچار مشکل نشود، باز هم مجبور خواهید شد برای انجام سرویس های دوره ای به یک تعمیرگاه رنو مگان یا … مراجعه کنید. مقاله ی تعمیرگاه اصلی رنو، در صورتی که صاحب خودروی رنو ای هستید و یا اگر که مسائل خوردویی برای تان جالب است، به دردتان خواهد خورد. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

شماره تماس تعمیرگاه اصلی رنو: 09128896509

خدمات تعمیرگاه اصلی رنو

یک تعمیرگاه رنو کولیوس یا در کل تعمیرگاه خوردو های ساخت شرکت رنوی خوب، تعمیرگاهی است که از کادری مجرب از انواع متخصصین خودرویی و تعمیرکاران تشکیل شده باشد. تعمیرگاه اصلی رنو یا یک تعمیرگاه رنو مگان خوبپ جایی اسپت که قادر باشد تمامی نیاز های خودرویی شما را برطرف کند و شامل بخش های مختلفی مثل باطری سازی، مکانیکی، جلوبندی سازی و… باشد. همچنین از دیگر خدمات یک تعمیرگاه رنو شرق تهران خوب، این است که قادر باشد سرویس های دوره ای خودروی رنوی شما را به بهترین نحو انجام دهد و در صورت نیاز قطعاتش را با قطعات اصلی رنو معاوضه نماید.

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه رنو مگان

رنو مگان یکی از خودرو های شرکت فرانسوی رنو می باشد که اولین بار در سال 1995 از آن رو نمایی شد. البته خودروی مگانی که در کشور ما موجود است نسل اول و مدل 1995 آن نمی باشد و نسل دوم آن است که توسط شرکت رنو بین سال های 2002 تا 2008 به بازار جهان عرضه شد. در ایران البته مگان، از سال 1387 تا 1393 توسط شرکت پارس خودرو مونتاژ و به بازار ایران عرضه می شد. خودرو رنو مگان در دو مدل 1800 سی سی و 2000 سی سی در بازار ایران موجود می باشد که مدل 2000 سی سی آن از لحاظ امکانات نسبت به مدل 1800 سی سی برتری دارد. این خودرو به دلیل این که در ایران مونتاژ هم می شده است حضور پررنگی در بازار ایران داشته و دارد و هنوز هم افراد بسیاری صاحب آن هستند، و برای تعمیر خودروی خود به دنبال تعمیرگاه اصلی رنو و یک تعمیرگاه رنو مگان خوب هستند.

تعمیرگاه رنو کولیوس

رنو کولیوس یکی از کراس اور های لوکس محسوب می شود که اولین نسل آن در سال 2007 توسط شرکت رنو معرفی شد و تولید آن هم تا سال 2015 و شروع تولید نسل دوم این خودرو، ادامه داشت. خودروی رنو کولیوس یک پیشرانه 2500 سی سی چهار سیلندر دارد که قادر است قدرتی به اندازه 171 اسب بخار را تولید نماید و سرعت را تنها طی 9.8 ثانیه از 0 تا 100 برساند. مدل اولیه این خودرو به طور عمده وارد بازار ایران نشد و همان هایی هم که وارد شدند زیاد مورد استقبال مردم قرار نگرفتند. اما این قضیه درباره نسل دوم آن که پس از برداشته شدن تحریم های آمریکا در سال 1394 وارد کشور شدند فرق داشت و در زمان ورود، بسیاری از افراد اقدام به خرید رنو کولیوس کردند. به همین دلیل استقبال گسترده، بسیاری از دارندگان خوردوی رنو کولیوس پس از بازگشت تحریم های آمریکا، به دنبال تعمیرگاه اصلی رنو و یک تعمیرگاه رنو کولیوس خوب می باشند.

تعمیرگاه رنو شرق تهران

همان طور که می دانید تهران به طور کلی به سه منطقه غرب، مرکز و شرق تقسیم شده است. شرق تهران تقریبا از میدان امام حسین شروع می شود و تا آخر شهر تهران در انتهای محله حکیمیه ادامه پیدا می کند. بخش زیادی از جمعیت تهران که حتی می شود گفت از جمعیت مناطق غرب و مرکز هم بیشتر می باشد، در شرق تهران زندگی می کنند. در میان این جمعیت کثیری از افراد که در شرق تهران زندگی می کنند، بسیاری وجود دارند که صاحب خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو مثل رنو مگان، رنو کولیوس، رنو ال 90 و… می باشند. اگر که شما هم از این افرادی هستید که صاحب خودروی رنو ای می باشید، ممکن است که روزی، خدای ناکرده مشکلی برای خودرویتان پیش بیاید یا برای انجام سرویس های دوره ای به دنبال تعمیرگاه رنو شرق تهران بگردید. به همین سبب بهتر است که اگر به عنوان نمونه خودروی کولیوسی دارید و به دنبال تعمیرگاه رنو کولیوس و تعمیرگاه اصلی رنو می گردید، سری به سایت ایران رنو، که یک تعمیرگاه رنو شرق تهران می باشد، بزنید.

تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

امید است مطالب بیان شده در طول مقاله تعیمرگاه اصلی رنو مثل، خدمات تعیمرگاه رنو، تعمیرگاه رنو کولیوس، تعمیرگاه رنو مگان، تعمیرگاه رنو شرق تهران و…، برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعاتی هر چند ناچیز، کم و محدود به اطلاعات شمایی که صاحب خودروی ساخت شرکت فرانسوی رنو هستید، افزوده باشد. به دلیل خارج شدن آمریکا از برجام در سال هزار و سی صد و نود و هفت، می شود گفت که همگی شرکت های خارجی ای که در حوزه های مختلف مثل خودرو فعالیت می کردند، از بازار ایران خارج شدند. یکی از این شرکت هایی که پس از بازگشت تحریم ها از ایران خارج شد، شرکت خودروسازی فرانسوی رنو بود. به علت این خارج شدن دارندگان خودرو های رنو دچار نگرانی از بابت وجود تعیمرگاه هایی مثل تعمیرگاه اصلی رنو، تعمیرگاه رنو کولیوس، تعیمرگاه رنو مگان، تعمیرگاه رنو شرق تهران و.. شدند. دلیل این نگرانی هم این بود که در صورتی که خدی ناکرده خودرویشان دچار مشکل شد یا زمانی که موعد سرویس های دوره ای خودرویشان رسید، آن را به کجا ببرند.

خوشبحتانه باید گفت که نیازی به نگرانی وجود ندارد، زیرا بلافاصله پس از خروج رنو از ایران، تعیمرگاه های حرفه ای ایجاد شدند که تمامی خدمات مورد نیاز یک خودروی رنو را انجام داده و می دهند. یکی از معتبرترین و بهترین تعمیرگاه ها که تعمیرگاه اصلی رنو هم می باشد، تعمیرگاه ایران رنو است که تیمی مجرب از متخصین و تعمیرکاران خودورو های رنو دارد و آماده است پذیرای خودرهای رنوی شما ساکنین غرب، شرق، مرکز، و حومه شهر تهران، باشد.

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین از موضوعات و مسائلی است كه دانستن آن بسيار كاربردی خواهد بود و بهتر است كه همه رانندگان و صاحبان خودرو از آن مطلع باشند. خودرو، و به خصوص موتور و سیستم کاری خودرو از قسمت ها و اجزای مختلفی تشکیل شده اند. سلامت این اجزا بسیار حائز اهمیت است، دلیل اهمیت آن هم، در این می باشد که سلامت و کارکرد درست خودرو کاملا به سلامت اجزای آن بر میگردد و اگر که یکی از اجرای خودرو دچار مشکل شود و یا کار نکند، نحوه کارکرد کلی موتور و سیستم خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار مشکل می شود. اگر که علاقه دارید اطلاعات تان را درباره وسیله نقلیه ای که سوار آن می شوید افزایش دهید، در ادامه مقاله مراحل هواگیری رادیاتور ماشین هم همراه ایران رنو تعمیرگاه رنو بمانید.

هواگیری رادیاتور ماشین

 پیش از این که یک راست به سراغ مراحل هواگیری رادیاتور ماشین برویم، بد نیست که بداینم اصلا هواگیری رادیاتور ماشین چیست؟. رادیاتور خودرو سیستمی است که وظیفه اصلی آن خنک نگه داشتن و تنظیم دمای موتور می باشد. برای انجام این کار رادیاتور خودرو، آب یا آب مخصوص رادیاتوری که در محفطه آن قرار گرفته را در قسمت های مختلف و مجرا های خودرو به حرکت در می آورد و باعث خنک شدن قسمت ها و قطعات مختلف موتور خودرو می شود. در صورتی که به هر دلیلی این روند چرخش آب مختل شود و برای گردش آب مشکلی ایجاد شود، ممکن است دمای موتور و قطعات آن زیادی بالا برود و به آن ها آسیب وارد شود.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل کم شدن روغن از ماشین

یکی از مسائلی که می تواند باعث ایجاد اختلال در روند چرخش آب در موتور خودرو، توسط رادیاتور شود، مشکل هوا گرفتن رادیاتور می باشد. ممکن است سیستم رادیاتور بعد از چندین وقت استفاده به جای این که فقط آب در آن حضور داشته باشد کمی هوا بگیرد، که همین داشتن هوا، باعث ایجاد اختلال در سیستم گردش آب می شود و فضایی از رادیاتور که باید از آب پر می شد را اشغال می کند، به همین علت موضوع رفع کردن آن و مراحل هواگیری رادیاتور ماشین اهمیت خاصی دارد.

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

انجام هر کاری در این دنیا و کره خاکی، آداب و مراحلی دارد که برای فردی که قصد انجام دادن آن کار را دارد، رعایت آداب و مراحل آن کار، ضروری می باشد. هواگیری رادیاتور هم از این قاعده مستثنی نیست و دارای مراحلی است که به آن مراحل هواگیری رادیاتور ماشین گفته می شود. هواگیری رادیاتو ماشین فرایند مهم و نسبتا حساسی است که شما برای انجام آن باید کاملا از نحوه انجام آن مطلع باشید و بدایند که چگونه باید هواگیری رادیاتور ماشین را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با مراحل هواگیری رادیاتور، برخی از مراحل آن که در قیمت پایین آورده شده اند را با هم می بینیم.

هواگیری رادیاتور با پیچ

ابتدا باید ماشین را خاموش کرده و چند ساعت بگذارید که سرد شود.

بعد از آن لوله رابط موتور و رادیاتور را بررسی می کنیم و پیچ هواگیری را یافته و باز می کنیم.

سپس یک مقدار آب جوش آمده را به داخل رادیاتور می ریزیم، در این مرحه مقداری هوا از داخل رادیاتور خارج می شود.

به این علت که هوای موجود در رادیاتور به شکل یکپارچه از پیچ هواگیری خارج نمی شود. کار ریختن آب جوش را تا جایی که آب دارای هوا به طور کامل از رادیاتور خارج شود، ادامه می دهیم و پس از اتمام کار هم، پیچ هواگیری رادیاتور را سفت و محکم می بندیم.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

هواگیری رادیاتور ماشین بدون پیچ

در این مرحله هم ابتدا ماشین را باید خاموش کرد و رها کرد تا مقداری خنک شود.

سپس باید رادیاتور را با ترکیب پنجاه پنجاه از آب مقطر و ضد یخ پر کرد.

بعد باید درب رادیات را گذاشت، موتور را روشن کرد و بخاری را در بالاترین درجه گذاشت.

پس از این کار، موتور به دمای گرمی می رسد و بعد از مدتی هم مایع خنک کننده در رادیات به جریان می افتد که این به جریان افتادن را از طریق گلویی رادیات مشاهده خواهید کردید و بخاری هم شروع به دادن هوای گرم خواهد کرد، که این به معنای تصفیه شدن رادیاتور خواهد بود.

حال ماشین را خاموش کنید و بگذارید که خنک شود و در صورت لزوم مقداری خنک کننده به موتور بیفزایید، سپس شلنگ رادیاتور فوقانی را فشار دهید تا هوای اضافی خارج شود، و در آخر هم درب رادیات را ببندید.

هواگیری رادیاتور ماشین بدون درب

یکسری از خودرو ها ممکن است دارای درب رادیات نباشند که این قسمت هم مراحل هواگیری رادیاتور ماشین های این گونه می باشد.

در ابتدا باید گیربکس خودرو را روی حالت اتومات یا دستی تنظیم کنید.

سپس باید ترمز اضطراری را تنظیم کنید، هود را باز کرده و رادیات را 50 درصد از ضد یخ و 50 ىرصد از آب مقطر پر کنید.

بعد موتور  ماشين را روشن کرده و ىماي بخاری را بر روی آخر بگذارید تا رادیاتور شروع به کار کند.

در آخر هم با کمک پدال گاز دور موتور را در فاصله هاي زمانی 10 تا 15 ثانیه تا 2000 دور بالا ببرید و پس از انجام آن، خودرو را خاموش کنید و بگذارید که خنک شود و اگر که لازم شد به آن مقداری ضد یخ اضافه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین

بهترین مرکز تعمیرات خودرو

امید است مطالبی که در طول مقاله مراحل هواگیری رادیاتور ماشین بیان شد، به درد شما خورده باشند و کمی به اطلاعات شما در حوزه خودرو افزوده باشد و به استفاده بهتر از آن ها کمکی هر چند کم و ناچیز کرده باشد. در حالت کلی همواره توسط مکانیک ها و متخصصان توصیه می گردد که در دوره های مشخصی، سلامت کارکرد قسمت ها و قطعه های مختلف خودرو را چک کنید تا خدای ناکرده خودرو و موتور آن دچار مشکل نشوند و باعث ایجاد هزینه های سنگین برای شما نشوند.

در صورتی که به دنبال کسی هستید که مراحل هواگیری رادیاتور ماشین را انجام دهید یا اگر که در کل، به دنبال جایی هستید که خودروی خود را برای تعمیرات و یا چک آپ به آنجا ببرید و صاحب خودروی ساخت شرکت رنو مثل ال 90، تالیسمان، ساندرو، مگان، کپچر و …. هم هستید، حتما سری به سایت و مجموعه خودرویی ایران رنو بزنید. مجموعه خودرویی ایران رنو با استفاده از گروهی مجرب از تعمیرکاران و متخصصان خودرو های شرکت رنو، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین

دلایل کم شدن روغن از ماشین چیست؟ چرا ماشین روغن کم می کند؟ از موضوعاتی است که اگر خودرو دچار روغن ریزی شود یا به هر دلیلی سیستم روغن آن دچار مشکل شود، ذهن صاحبان خودرو ها را درگیر می کند. روغن موتور از فراورده های نفتی است که در سیستم خودرو و کارکرد آن نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد و دائم در حال حرکت دربخش های مختلف سیستم خودور و موتور آن است. به همین سبب سلامت کارکرد و مناسب بودن میزان آن در خودرو اهمیت زیادی را برای صاحبان خودور ها دارد و در صورتی که به هر دلیلی از مقدار آن کم شود، رانندگان ذهن شان با موضوع کم شدن روغن از ماشین شان درگیر خواهد شد. در صورتی که صاحب خودرویی هستید، دانستن دلایل کم شدن روغن از ماشین، ضرری برایتان نخواهد داشت.

روغن موتور مناسب برای خودرو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

بد نیست که پیش از پرداختن به دلایل کم شدن روغن از ماشین، کمی درباره چیستی خود روغن موتور بدانیم. روغن موتور همان گونه که پیش تر هم گفته شد، از فراروده های نفتی می باشد که از تقطیر نفت خام در پالایشگاه های نفتی، تولید می گردد. در دستگاه ها و خودرو های مختلف به این دلیل که قطعات فلزی اغلب اوقات با یک دیگر در تماس اند و با هم برخورد دارند، و حجم و فاصله زمانی میان این برخورد ها گاها به میلی ثانیه هم نمی رسد، ممکن است در طولانی یا حتی کوتاه مدت بر اثر برخورد بیش از حد داغ شده و بهشان آسیب وارد شود و در نهایت سلامت دستگاه به خطر بیفتد، به همین دلیل مهندسان و متخصصین صنعتی، از فراورده های نفتی و روان کننده ها استفاده می کنند تا این قطعات فلزی به آن ها آغشه شوند و در صورت برخورد با یکدگیر اصطکاکی ایحاد نشود که باعث گرما و وارد شدن آسیب به خودرو یا دستگاه شود.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

البته روغن های موتور دستگاه ها و خودرو ها با هم یکسان نیستند و با این که هر دو از فراورده های نفتی هستند اما خواص شیمیایی و فیزیکی آن ها کاملا با هم متفاوت است. همچنین در ارتبطات با خودرو ها هم، هر خودرو بر اساس موتور و سیستمی که بر روی آن سوار است، به روغن موتور متفاوتی نیاز دارد. برای مثال یکی از فاکتور هایی که خودرو ها در بحث روغن موتور، در آن با یک دیگر فرق می کنند، ظرفیت موتور می باشد، هر خودرو بر اساس ظرفیت موتوری که دارد، روغن موتور مناسبش مشخص می شود. علاوه بر این، کیفیت و ویژگی های روغن موتور های مناسب یک میزان ظرفیت موتور هم با هم تفاوت دارند. در کل می شود گفت که روغن موتور ها دنیای بزرگ و متنوعی دارند.

دلایل کم شدن روغن از ماشین

با خود روغن موتور آشنا شدیم، حالا نوبتی هم که باشد نوبت آن است که به سراغ موضوع اصلی یعنی دلایل کم شدن روغن از ماشین برویم. همان طور که گفته شد روغن موتور نقشی حیاتی و مهم در خودرو ها دارد و عدم حضور آن باعث وارد شدن آسیب های سنگین و حتی بعضا جبران ناپذیر به خودرو ها خواهد شد. به همین علت است که مناسب بودن مقدار روغن موتور در موتور، و سیستم روغن ماشین بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اما گاهی پس از چند بار چک کردن میزان روغن خودرو، ممکن است متوجه شوید که ماشین روغن کم می کند، به همین علت لازم است که با دلایل کم شدن روغن از ماشین آشنا شویم.

چسبندگی سوپاپ های موتور: سوپاپ ها بخش مهمی از سیستم موتور خودرو هستند که عمل ورود اکسیژن و خروج دود از موتور به کمک آن ها صورت می گیرد. یکی از ایراداتی که ممکن دلیل کم شدن روغن از ماشین شما باشد، چسبندگی سوپاپ ها باشد که شوربختانه این مورد به راحتی قابل تشخیص نیست و حتما باید توسط فرد متخصص و مکانیک چک شود.

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | چرا ماشین روغن کم می کند؟

نشتی دادن روغن: یکی از عمده ترین دلایل کم شدن روغن از ماشین که همواره از زمان پیدایش خوردو ها وجود داشته است، نشتی روغن می باشد. این مورد از دلایل کم شدن روغن از ماشین، زمانی اتفاق می افتد که یکی از قسمت هایی که روغن از آن ها عبور می کند مثل کارتل روغن، کاسه نمد عقب میل لنگ، واشر فیلتر روغن، فیلتر روغن، کاسه نمد گلویی دلکو و… سوراخ، پاره، شل، شکسته یا در کل دچار گونه ای مشکل شده باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: علت بد کار کردن موتور ال نود صبح

استفاده کردن و ریختن روغن موتور کیفیت پایین: استفاده از روغن موتور بی کیفیت به این دلیل که همان گونه که از نامش هم پیداست کیفیت پایینی دارد، راندمان خودور را پایین می آورد و باعث می شود که خودرو به شکل مناسبی کار نکند و همچنین روغن بیشتری مصرف شود.

سوختن روغن: همواره مقداری از روغن از طریق جداره و کناره های سیلندر ها وارد قسمت و محفظه احتراق موتور می شود و می سوزد که این مقدار تا حد 150 سانتی متر مکعب در هر 100 کیلومتر مصرف، میزانی نرمال و منطقی می باشد. اما برخی اوقات این میزان، از مقدار نرمال تخطی می کند و افزایش پیدا می کند که مشخص ترین نشانه این مورد از دلایل کم شدن روغن از ماشین هم خروج دود آبی رنگ از اگزوز خودرو می باشد.

فرسوده بودن رینگ پیستون ها: رینگ پیستون ها از قطعات موتوری ای هستند که اگر دچار مشکل، خرابی یا فرسودگی شوند ممکن است باعث نفوذ بیش از اندازه روغن به درون سیلندر و محفظه احتراق خودرو، و در نتیجه سوختن بی مورد آن شوند.

بهترین مرکز تعمیر خودرو های رنو

امید است که مطالب گفته شده در طول مقاله برای تان جالب و آموزنده بوده باشد و به افزایش هر چند کم دانش شما درباره خودروها، کمک کرده باشد. در صورتی که صاحب خودروهای ساخت شرکت فرانسوری رنو مثل رنو تالیسمان، رنو ال 90، رنو ساندرو، رنو مگان و…. هستید، به شما پیشنهاد می شود که سری به سایت ایران رنو بزنید، زیرا مطالب آموزنده بسیاری در حوزه خودروهای رنو مثل همین مقاله دلایل کم شدن روغن از ماشین، در آن جا موجود است، همچنین در صورتی هم که روزی خدا ناکرده خودروی رنویتان دچار مشکلی شد و به دنبال تعمیرگاه مناسب و معتبری می گشتید، سری به مجموعه خودرویی ایران رنو بزنید تا متخصصین و تعمیرکاران چیره دست آن، خودروی شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند.

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو از جمله مسائل و سوالاتی است که همواره ذهن رانندگان را به خود درگیر کرده است. به خصوص که الان در زمان گرم سال یعنی خرداد ماه و تابستان هستیم و گرمای اغلب شهر های کشور از جمله تهران غیر قابل تحمل است به طوری که حتی در برخی از زمان های روز تردد با ماشینی که کولر ندارد، واقعا سخت و طاقت فرسا است. اگر که به کولر ماشین خود اهمیت می دهید و سلامت کارکرد آن برایتان اهمیت دارد، در ادامه بحث هم همراه تعمیرگاه ایران رنو بمانید. زیرا در ادامه  قرار است  به طور مفصلی به برخی نکات مثل همین بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو بپردازیم.

برخی نکات مفید استفاده از کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

زمانی که از وسیله ای استفاده می کنیم، خواه کولر خودرو باشد یا هر چیز دیگری، باید یکسری نکات و مطالب را درباره آن بدانیم تا به بهترین شکل از آن استفاده کنیم و با استفاده خودمان به سلامت و کارکرد آن آسیب و ضرر نرسانیم. کولر خودرو نیز از این قاعد مستثنی نیست و شما با دانستن برخی نکات و مسائل مثل بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، قادر خواهید بود که با آن بهتر رفتار کنید تا بهره بهتری از آن ببرید. در قسمت پایین برخی از این نکات را برایتان آورده ایم.

کسب اطلاعات بیشتر: چرا کولر ماشین خنک نمی کند؟

1-هنگامی که به تونل ها یا فضا های بسته این چنینی مثل پارکینگ های سرپوشیده و… وارد می شوید، قبل از داخل شدن حتما دکمه هوای ورودی کولر خودرو را از روی هوای خارجی و گردش هوای خارجی، بر روی گردش هوای داخلی قرار دهید زیرا، چون در فضای بسته هستید، هم آلودگی خودرو های جلویی وارد خودرو نشود و هم این که به دلیل نبود گردش هوای آزاد در بیرون، گردش هوای داخلی باعث زود تر خنک شدن می شود.

2- زمانی که در شهر هستید به خصوص در زمانی که به دلیلی مثل ترافیک یا … مجبورید با سرعت پایینی حرکت کنید، بهترین کار این است که برای روشن کردن کولر در این مواقع با دنده سنگین حرکت کنید. حرکت با دنده سنگین موجب خواهد شد هم خودرو زود تر و بهتر خنک شود و هم به تجهیزات خودرو و کولر خودرو آسیبی وارد نشود.

3- این باور را که استفاده از کولر خودرو موجب مصرف سوخت وحشتناک بنزین خواهد شد را دور بریزید. درست است که استفاده از کولر ماشین چیزی حدود 2 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به مصرف بنزین شما اضافه می کند، اما با توجه به گرما و آب و هوای غیر قابل تحمل، ارزشش را دارد. همچنین برخی با استناد به همین موضوع غلط مصرف وحشتناک بنزین در زمان استفاده از کولر، به جای روشن کردن کولر، شیشه های ماشین را پایین می دهند و معتقدند که این گونه در مصرف سوخت خودروی خود صرف جویی کرده اند، این در حالی است که پایین دادن شیشه ها  در سرعت بالا به علت مسائل آیرودینامیکی و مقاومت هوا، نه تنها باعث کمتر شدن مصرف سوخت نه خواهد شد، چه بسا مصرفی بیشتر از مصرف سوخت زمنا روشن بودن کولر خواهد داشت.

4- حد الامکان سعی کنید تا جایی که ممکن است در روز هایی که هوا آلوده است، دست به روشن کردن کولر نزنید و یا اگر هم که این کار را کردید، گردش هوا را بر روی هوی داخلی بگذارید. به این دلیل روز های آلوده بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو محسوب نمی شوند که ذرات و آلودگی های موجود در هوا به سیستم کولر و همچنین ریه های شما آسیب وارد می کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

5- حتما پیش از شروع فصول گرم سال که از ابتدای خرداد تا اواخر شهریور ادامه دارد، کولر خودروی خود را به فرد یا مجموعه متخصصی مثل تعمیرگاه رنو نشان دهید و از سلامت کارکرد آن اطمینان حاصل کنید، ‌تا در زمان نیاز و گرم شدن هوا، با خیالی آسوده، از کولر خودروی خود استفاده کنید.

6- اگر که روکش های صندلی خودرویتان از جنس چرم می باشند،‌ سعی کنید آن ها را با یک لایه روکش نخی بپوشانید. دلیل انجام این کار، این است که روکش های چرم در صورت ماندن در آفتاب به شدت گرم می شوند و آن گرما را به محیط انقال می دهند که ضمن آزار دادن شما در هنگام نشستن بر روی آن، باعث گرم شدن محیط خودرو و مقابله با کولر خودرو هم خواهند شد.

7- پیش از استفاده از کولر خودرو و پیش از گرم شدن شدید هوا، حتما از سلامت و میزان آب موجود در رادیاتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید، زیرا در صورت عدم سلامت آن و یا نبود آب رادیات در آن، حتی در صورت استفاده از کولر در بهترین زمان هم، ممکن آمپر خودرویتان به شدت بالا رفته و ماشین جوش بیاورد.

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، مهمترین و کلیدی ترین موضوع مقاله ما، بحثی است که هر راننده ای به دنبال آن می گردد تا بداند که کی و کجا باید کولر ماشین خود را روشن کند و کی و کجا نباید. بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو فقط صرفا به بحث زمان متکی نیست که بگوییم مثلا ۱۰ دقیقه پس از انجام فلان کار بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو است. بلکه در چند موقیعت و شرایط، بهترین موقیعت روشن کردن کولر خودرو محسوب می شوند که تعمیرگاه رنو ساندرو،‌ برخی از آن ها را در زیر آورده است.

کسب اطلاعات بیشتر: شارژ گاز کولر ماشین های رنو

 • زمانی که مدتی از روشن شدن خودرو توسط شما گذشته است و خودرو و اجزای آن مثل موتور مدتی است کار کرده اند.
 • زمانی که خودرو در گرمای شدید تابستان در مکان و محیطی مسقف و سایه بوده و موتور و خودرو نسبتا خنک هستند(گرم و داغ نیستند).
 • زمانی که خودرو در دور موتور پایین است، از موارد بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو ها محسوب می شود.
 • هنگامی که خودرو در حال حرکت در کفی و مسیر صاف و هموار است نه در حال حرکت بر روی یک مسیر نا هموار، سربالایی شدید یا ترافیک سنگین.

بهترین مرکز تعمیر و مراقبت از کولر خودرو

امیدواریم که از خواندن مقاله بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، تا اینجا لذت برده باشید و برای تان مفید واقع شده باشد. در صورتی که شما صاحب خودرو های شرکت رنو هستید و قصد چک آپ کولر و سیستم های مرتبط با کولرخودرویتان را دارید و یا اگر به دنبال تعمیرگاه داستری می گردید که کولر خودروی شما را تعمیر کند، حتما سری به سایت و مجموعه خودروبی ایران رنو که، تعمیرگاه رنو آن هم به صورت تخصصی می باشد، سری بزنید.

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟ | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟

ریختن آب از اگزوز ماشین از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، به همین دلیل لازم است که کمی درباره آن بدانیم. اگزوز یکی از قسمت های مهم خودرو می باشد که وظایف مهمی دارد و بر ما لازم است که به سلامت آن اهمیت داده و در وهله اول از خراب شدن و ایجاد شدن مشکل برای آن جلوگیری کنیم، و در وهله دوم در صورتی که مشکلی برای آن ایجاد شد، بدانیم که باید چه کار کنیم. در صورتی که صاحب خودرو هستید، مکانیک هستید و یا اگر که به موضوعات مرتبط با ماشین ها علاقه دارید، در ادامه مطلب هم همراه ما بمانید، چون قرار است حسابی به اگزوز خودرو و مباحثی مثل ریختن آب از اگزوز ماشین بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه تعمیرگاه ایران رنو همراه باشید.

اگزوز چیست؟

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟ | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟ | تعمیرگاه ایران رنو

قبل از پرداختن به مطلب ریختن آب از اگزوز ماشین بد نیست که کمی هم به خود اگزوز بپردازیم. در هر خودرو و وسیله نقلیه موتوری ای حتما باید قطعه ای به نام اگزوز وجود داشته باشد، زیرا واکنش های شیمیایی ایجاد شده در سیلندرها و دود حاصل از فعالیت آن ها، باید به طوری به خارج از خودرو هدایت شوند. در صورتی که این اتفاق نیفتد، به این دلیل که دود و واکنش های شیمیایی ایجاد شده راهی برای فرار نخواهند داشت، خودرو را تبدیل به چیزی مانند دیگی که جوش آمده و راه فراری ندارد می کنند و آن را به انفجار می کشاند.

کسب اطلاعات بیشتر: علت سوت کشیدن لنت ترمز

این مطلب درست است که گفته می شود اگزوز کار اصلی اش خروج دود می باشد، اما کارهای دیگری هم انجام می دهد. کار هایی مثل این که صدا و دمای خودرو را کم می کند، آلایندگی تولیدی موتور خودرو را کم می کند و… . به طور مثال فکر کنید که گاز و دود حاصل از فعالیت های شیمیایی ای که در موتور ایجاد می شوند، با همان دمای 800 درجه ای که دارند وارد هوا شوند. گرمایش زمین و مشکلات زیست محیطی به کنار، فکر کنید چه وضعیتی برای خودرو ها و عابران پیاده پشت سر ماشین ایجاد می شود.

اجزای تشکیل دهنده اگزوز

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟ | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین چیست؟ | تعمیرگاه ایران رنو

با این که در صورت به وجود آمدن مشکلات برای اگزوز ماشین، ما فقط دهانه و محل خروجی اگزوز را می بینیم و گمان می کنیم که مشکل از آنجاست، اما اگزوز از اجزا و سیستم نسبتا پیچیده ای تشکیل شده است که درست کار کردن، یا خراب شدن و یا بد کار کردن آن تنها مرتبط با پخش کننده دود نیست، بلکه ممکن است ایراد از کل مجموعه اگزوز باشد و یا از یکی از قسمت های دیگر. برای آشنایی بیشتر شما با اجزای سیستم اگزوز و درک بهتر علت ریختن آب از اگزوز ماشین، بیایید تا اجزای تشکیل دهنده اگزوز را با هم دیگر ببینیم. تعمیرگاه رنو سیمبل.

منیفولد: بخش ابتدایی سیستم اگزوز را منیفولد هم می نامند، این بخش وظیفه دارد که دود و گاز تولید شده در سرسیلندر ها را به سمت منبع انتهایی و لوله اگزوز هدایت کند.

لوله های رابط: اگر که داخل اگزوز را نگاه کنید لوله های رابط را مشاهده خواهید کرد، در حقیقت این لوله ها اجزایی هستند که منیفولد، انباره و سر اگزوز را به هم متصل می کنند. معمولا مهندسین و سازندگان خودرو هم تلاش می کنند در این حوزه سخت گیری هایی انجام شود تا لوله ها از استاندارد بالایی برخوردار باشند.

کاتالیست: کاتالیست بخشی از سیستم اگزوز خودرو می باشد که گاز های سمی خروجی از منیفولد در آنجا تصفیه شده، به گاز های غیر سمی تبدیل و به سمت خروجی لوله اگزوز هدایت می شود.

منبع (انباره) اگزوز: یکی از جالب ترین وظایف اگزوز کاهش صداهایی است که بر اثر احتراق بنزین در موتور ایجاد می شوند. مهم ترین وظیفه منبع اگزوز همین کاهش صدا می باشد که امواج و اصوات تولید شده در موتور، منعکس کرده و آن ها را کاهش دهد.

و آخرین بخش، لوله پخش کننده دود: در نهایت میرسیم به آخرین قسمت سیتسم اگزوز که وظیفه آن این است دود گرفته شده از سایر بخش های اگزوز را مدیریت کرده و به بیرون از خودرو هدایت کند. در صورتی که مشکل ریختن آب از اگزوز ماشین را پیدا کنید، آب در این قسمت خود را نمایان کرده و از این قسمت به بیرون ریخته خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر: 8 علت ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین

 ریختن آب از اگزوز ماشین می تواند نشانه خرابی کل سیتسم اگزوز، بخشی از آن باشد یا که اصلا هم به آن مرتبط نبود و از خرابی سیستم موتوری خودرو باشد. برای این که بهتر دلایل ریختن آب از اگزوز را متوجه شویم، بیاید قسمت پایین که تعدادی از این دلایل در آن جا نوشته شده است را به هم دیگر ببینیم. تعمیرگاه رنو کولیوس در تهران.

رطوبت هوا: رطوبت هوا می تواند از دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین باشد. زیرا در فصول سرد ممکن است بخاطر سرد بودن هوا و ماشین این اتفاق بیفتد و در فصول گرم هم به دلیل مرطوب بودن هوا و اتفاق افتادن میعان(تبدیل گاز به مایع).

وجود مشکل در سر سیلندر، واشر سرسیلند یا محفظه احتراق: دلیل دیگری که ممکن است باعث ریختن آب از اگزوز ماشین شود، مشکل در سرسیلندر و محفظه احتراق می باشد، که این دلیل نیاز به رسیدگی دارد و کمی خطرناک است.

تعمیرگاه رنو در تهران

در این مقاله سعی کردیم تا شما را کمی با سیستم اگزوز ماشین و دلایل احتمالی ریختن آب از آن آشنا کنیم تا در صورتی که خدای ناکرده این مشکل برای تان پیش آمد بتوانید تشخیص دهید که مشکل از کجاست و برای تعمیر و رفع آن اقدام کنید.

پیشنهاد نهایی که به شما می شود اما، این است که در صورتی که صاحب خودرو های ساخت شرکت رنو مثل، رنو ال 90، رنو تالیسمان، رنو ساندرو، رنو مگان و… هستید و اگر که هر گونه مشکل اعم از ریختن آب از اگزوز ماشین و غیره برای تان پیش آمد، به تعمیرگاه تخصصی رنوی ایران رنو مراجعه کنید. تعمیرگاه ایران رنو با دارا بودن کادری متشکل از مجرب و با تجربه ترین تعمیرکاران حوزه ی خودرو های رنو آماده است، تا علاوه بر انجام خدمات نگهداری مثل سرویس های دوره ای، تمامی عیوب خودروی رنوی شما را هم شناسایی و رفع نماید و خودروی شما را به سالم ترین شکل ممکن به شما باز گرداند.

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

اگر که کولر ماشین تان مشکلی داشته باشد، ممکن است این موضوع که چرا کولر ماشین خنک نمی کند ذهن تان را درگیرد کند. همچنین با توجه به این که مدتی هم هست وارد دوره ی گرمای شدید سال شده ایم، احتمالا این موضوع بیشتر آزارتان دهد. علی الخصوصاگر که ساکن شهر تهران باشید، زیرا تهران در این تایم از سال یعنی خرداد ماه آب و هوایی به شدت گرم و خشک دارد و در بعضی ساعات روز واقعا امکان رانندگی و نشستن در خودرو، حتی می شود گفت غیر ممکن است. اگر که می خواهید بهتر و بیشتر با کولر ماشین خود آشنا شوید و با دلایلی که احتمالا پاسخ سوال چرا کولر ماشین خنک نمی کند، هستند، آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه تعمیرگاه رنو بمانید. در صورتی که دارای خودرو ساندرو می باشید و نیاز به سرویس کولر خود دارید به تعمیرگاه ساندرو در تهران یعنی ایران رنو مراجعه کنید.

اجزای تشکل دهنده کولر خودرو

سیستم کولر یا همان تهویه مطبوع خودرو ها در حقیقت یک حلقه بسته است که یک فرایند فیزیکی به صورت دائم و متناوب در آن انجام می شود. این چرخه از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه و کاری مشخص دارند. مهم ترین و اولین بخش سیستم تهویه مطبوع یا همان کولر خودرو کمپرسور کولر است که احتمال بالایی دارد پاسخ این سوال شما که چرا کولر ماشین خنک نمی کند، خراب بودن آن باشد. قطعات مهم دیگر تشکیل دهنده سیستم کولر خودرو هم کندانسور، اواپراتور، کپسول خشک کندده و… هستند.

شارژ گاز کولر ماشین های رنو

کولر ماشین چگونه کار میکند؟

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

نحوه کلی کار کولر خودرو به این شکل می باشد که کمپرسور کولر گاز مبرد را از اواپراتور گرفته و به داخل کندانسور می برد، سپس به کپسول خنک کننده دوباره به داخل اواپراتور می رود و آن را حرکت در می آورد و با هدایت باد خنک به داخل خودرو باعث خنکی خودرو می شوند. همچنین جالب است بدانید که کمپرسور کولر هر خودرو باید با قدرت موتور خودرو، حجم و وزن متناسبی داشته باشد. پس می شود گفت که در صورتی که کولر ماشین تان مشکل دارد و این سوال که چرا کولر ماشین خنک نمی کند برای تان ایجاد شده است، باید به دنبال ایرادی در این چرخه و ما بین این قطعات بگردید.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

تاثیر کولر روی مصرف سوخت

درست است این مطلب با این که چرا کولر ماشین خنک نمی کند  رتباطی ندارد، اما دانستن آن اهمیت زیادی دارد و احتمالا سوال خیلی از شما عزیزان نیز باشد. یکی از باور هایی که در میان دارندگان خودرو های مختلف از قبیل خودرو های رنو مثل کپچر، ساندرو، ال نود یا سایر وجود دارد و در هنگام مراجعه به تعمیرگاه کپچر یا سایر تعمیرگاه ها آن را بیان می کنند، این می باشد که معتقدند استفاده از کولر خودرو در هنگام رانندگی باعث افزایش بسیار زیاد مصرف بنزین خواهد شد. این باور هم درست است و هم غلط، زیر ا استفاده از کولر باعث افزایش مصرف بنزین می شود زیرا کمپرسور کولر از طریق یک تسمه به موتور خودرو اتصال دارد و انرژی مورد نیاز برای کارکرد خود را از آن می گیرد، به طرزی که حتما شما هم در هنگام روشن کردن کولر خودرو متوجه شده باشید مقداری از قدرت و چابکی خودرو گرفته می شود، اما مقدار مصرف بنزین آن آنقدر ها هم زیاد نیست و تنها چیزی حدود 2 لیتر بیشتر در هر 100 کیلومتر است.

چرا کولر ماشین خنک نمی کند؟

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

همانطور که پیش تر هم گفتیم، در زمان های گرم سال یعنی از همین خرداد ماه تا اواسط شهریور به خصوص در شهر تهران هوا به شدت گرم می شود و اگر که در زمان رانندگی نشود از کولر کمک گرفت، رانندگی بسیار اذیت کننده خواهد شد. به همین دلیل در این روز ها سالم بودن کولر ماشین بسیار اهمیت دارد و اگر که کار نکند و یا باد گرم بدهد این سوال تمام ذهن تان را اشغال خواهد کرد که چرا کولر ماشین خنک نمی کند و شمایی که به عنوان مثال صاحب رنو ساندرو هستدد، به دنبال تعمیرگاه رنو ساندرو ای خواهید گشت تا که این مشکل را برایتان برطرف کند. ما در این قسمت و در بخش پایینی برخی از عللی که ممکن است باعث شده باشد کولر خودروی شما خنک نکند و باد گرم بدهد را گرد آوری کرده ایم.

 • شل بودن و تنظیم نبودن تسمه کولر
 • تمام شدن و خالی بودن گاز کولر ماشین
 • کثیف بودن و جرم گرفتن کندانسور یا رادیاتور کولر
 • نشت گاز مبرد
 • رانندگی به صورت پر گاز یا تخته گاز
 • مشکلات الکتریکی
 • کثیف بودن اواپراتور داخل اتاق
 • مشکل داشن یا خراب بودن فن کندانسور
 • حراب بودن ترموستات داخل اتاق
 • یخ زدگی اواپراتور
 • خراب بودن کمپرسور کور
 • خرابی دریچه های کولر و بخاری

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

تعمیر کولر خودروهای رنو

این مشکلات که در بخش قبلی اشاره کردیم ممکن است برای خوردوهای رنو مثل ال نود، کپچر،ساندرو و همه پیش بیاید و صاحبان آن ها را مجبور به رفتن به تعمیرگاه رنو یا تعمیرگاه رنو ساندرو یا … کند. به همین دلیل اگر که صاحب خودرو های رنوی نامبرده، یا سایر مدل های رنو هستید و با کولر خود مشکل دارید و این سوال را می پرسید که چرا کولر ماشین خنک نمی کند، بهتان پیشنهاد میکنم خودروی خود را به تعمرگاه رنو ای ببرید تا مشکل کولرتان را بیابد و آن را رفع کند.

تعمیرگاه رنو در تهران

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

چرا کولر ماشین خنک نمی کند

اگر که شما صاحب خودروی رنو هستید، این سوال را که چرا کولر ماشین خنک نمی کند، در  ذهن دارید و از طرفی  گرمای آزار دهنده تهران هم باعث سختی رانندگی در طول روز برایتان شده است، به شما پیشنهاد می کنیم که سری به تعمیرگاه ما که تعمیرگاه تخصصی رنو می باشد و تعمیرگاه تمامی خودرو های رنو مثل تعمیرگاه رنو کپچر، تعمیرگاه رنو ساندرو، تعمیرگاه ال نود و… محسوب می شود بزنید تا عیب سیستم تهویه مطبوع خودرویتان را بیابیم وآن را برایتان رفع کنیم.

در کنار این کار با توجه به این که ما در مجموعه ایران رنو تعمیرگاه تخصصی خودرو های شرکت رنو می باشیم، آماده ایم تا علاوه بر نگهداری و انجام سرویس های دوره ای خودرویتان با استفاده از بهترین و مرغوب ترین قطعات، در صورت وجود مشکلات دیگر، عیب های خودرویتان را ریشه یابی و آن ها را بطرف کنیم. همچنین ما در سایت مجموعه مان یعنی ایران رنو هم با ارائه مقالاتی همچون همین مقاله “چرا کولر ماشین خنک نمی کند”، سعی کرده ایم تا به برخی از سوالاتی که مربوط به تعمیرات خودرو هستند، پاسخی مناسب داده باشیم.

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟ چرا زمان ترمزگیری لنت ترمز یا دیسک چرخ صدا می دهد؟ چگونه ترمز بگیریم که لنت ترمزها کمترین آسیب را ببیند؟ چرا در هنگام حرکت خودرو صدای لنت ترمز می آید؟ چرا لنت ترمز سوت می کشد؟ این سوالات تنها بخشی از هزاران سوالی است که برای شما پیش می آید. در این مقاله می خواهیم به تمامی سوالاتی که در زمینه لنت ترمز برای شما پیش می اید پاسخ دهیم. با مجموعه تعمیرگاه تخصصی ایران رنو همراه باشید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که به هنگام ترمز گیری خودرو و یا حتی دور زدن یک میدان صدای سوت از خودرو می شنوید. اگرچه این صدا نشانه بدی نیست اما در صورتی که مداوم باشد بسیار آزار دهنده است. ولی در هر حال شما با شنیدن صدای ناهنجار از چرخ ها باید سیستم ترمز چرخ ها مورد بررسی قرار بگیرد که لازم است نزد یک متخصص تعمیر خودرو بروید. در این صورت پس از رفع ایرادهای احتمالی می توانید با خیالی آسوده رانندگی کنید. با مجموعه تعمیرگاه خودرو ایران رنو همراه باشید. تعمیرگاه تخصصی ال نود

علل سوت کشیدن لنت ترمز

ترمز یکی از قطعات مصرفی در خودرو محسوب می شود که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. در این میان یکی از مشکلاتی که می تواند برای آن پیش آید ایجاد صدای ناهنجار در خودرو می باشد. سوت کشیدن لنت خودرو دلایل بسیار زیادی می تواند داشته باشد. زمانی که لنت خودرو را تعویض می کنید بیشتر این صداها به گوش می رسد حال اینکه این صدا می تواند زنگ هشداری برای راننده باشد تا وضعیت لنت های خودرو را بررسی کند. توجه داشته باشید در صورتی که این صداها به طور مداوم به گوش می رسد نباید آن را نادیده بگیرید و حتما نزد یک متخصص تعمیر خودرو مراجعه کنید. برخی از علل سوت کشیدن لنت ترمز به شرح زیر می باشد:

کسب اطلاعات بیشتر: راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

تمام شدن لنت ها

یکی از عمومی ترین و اصلی ترین دلایل سوت کشیدن لنت ترمز، تمام شدن لنت ها می باشد. در این زمان لنت به انتهای خود رسیده است و به هنگام ترمز گیری با برخورد آهن لنت با دیسک ترمز صداهای ناهنجاری به گوش می رسد. بنابراین باید سریع لنت ترمز خود را تعویض کنید که دیسک چرخ خراب نشود. در صورتی که دارای خودرو رنو می باشید و می خواهید لنت ترمز خود را تعویض کنید می بایست به یک مرکز متخصص در زمینه خدمات خودرو رنو مراجعه کنید. برای این کار می توانید به مجموعه ایران رنو مراجعه کنید.

کیفیت بد لنت ها

از دیگر علل سوت کشیدن لنت ترمز می توان به کیفیت بد لنت ها اشاره داشت. متاسفانه بسیاری از مرازک به نام لنت ترمز اصلی از لنت های بی کیفیت استفاده می کنند که در نتیجه در بلند مدت به خودرو آسیب جدی وارد می کند. برای این کار می توانید به یک مجموعه معتبر و نمایندگی خودروهای رنو یعنی ایران رنو مراجعه کنید. این مورد فقط با تعویض لنت برطرف می شود.

وجود خط روی دیسک های ترمز

در صورتی که روی دیسک ترمز خط وجود داشته باشد می تواند باعث سوت کشیدن لنت ترمز شود. این مورد عموما هنگامی رخ می دهد که لنت کهنه را با نو عوض می کنید. در این هنگام تماس کامل سطح لنت با دیسک چرخ اتفاق نمی افتد و لنت موقع ترمز گرفتن سوت می کشد.

داغ شدن بیش از حد دیسک

اگر به طور مداوم و طولانی از ترمز استفاده کنید مانند حرکت در ترافیک های شدید و یا نقاط شیب دار و سرازیری لنت ترمز داغ شده و گیرایی آن کاهش پیدا می کند. در نتیجه احتمال خطر افزایش پیدا می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: 8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

لبه دار شدن دیسک

از دیگر علل سوت کشیدن لنت ترمز می توان به لبه دار شدن دیسک اشاره داشت. علت هم این است که لنت به طور کامل روی دیسک ترمز قرار نمی گیرد و به صورت زاویه دار روی دیسک می نشیند. دلیل لبه دار شدن دیسک کیفیت بد لنت ترمز می باشد. تعمیرگاه تخصصی کولیوس

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

لنت به طور کامل روی دیسک قرار نمی گیرد

دلایل اصلی این ایراد سه مورد است که به ترتیب در ذیل آورده می شود:

الف: استاندارد نبودن لنت ترمز

ب:ایراد در کالیپر ترمز

ج: نصب غیر اصولی و نادرست لنت ترمز

معمولا این مورد در هنگام جابجایی لنت های قدیمی با لنت نو اتفاق می افتد. قبل از صدمه زدن به سیستم ترمز و ایجاد خطر این مشکل را باید بر طرف کنید. اگر ایراد در کالیپر باشد با سرویس کردن کالیپر و پخ زدن گوشه های لنت صدا بر طرف می شود. اگر لنت ها درست نصب نشده باشند باید دوباره و به صورت صحیح نصب شوند. اگر لنت ها استاندارد نباشند، باید تعویض شده و با لنت استاندارد جایگزین شوند.

شیشه ای شدن دیسک ترمز و سوت کشیدن لنت

وقتی دیسک ترمز شیشه ای و به اصطلاح صابونی می شود ترمز گیری به درستی صورت نمی گیرد. در این زمان صدای سوت پس از ترمز گرفتن شنیده می شود. در این مورد باید با سمباده سطح دیسک را به صورت زبر در آورد و اگر ایراد بر طرف نشد دیسک چرخ را تعویض نمود.

جدا شدن گوشته لنت از روی اهن لنت

اگر در هنگام اتصال گوشته به اهن لنت از چسب نامناسب و بی کیفیت و یا حرارت نامناسب استفاده شود این اتفاق می افتد. وقتی این اتفاق می افتد گوشته لنت از آهن لنت جدا می شود. در هنگام ترمز گیری به علت لرزش زیاد بین لنت و آهن لنت و ارتعاش بیش از حد و صدای سوت در هنگام ترمز گرفتن به گوش می رسد. این مورد خیلی خطر ناک است و لنت ترمز باید تعویض شود.

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

علل سوت کشیدن لنت ترمز چیست؟

چطور بفهمیم لنت ترمز تمام شده است؟

روشن شدن چراغ ترمز پشت آمپر

چراغ ترمز پشت آمپر به دلایل مختلفی روشن می شود که یکی از دلایل آن تمام شدن لنت ترمز می باشد. خودروهای رنو مجهز به سیستم هشدار دهنده تمام شدن لنت ترمز در پشت آمپر می باشد. در این حالت یک تعمیرکار ماهر پس از بازدید و بررسی لنت اقدام به تعویض آن می کند. تعمیرگاه تخصصی ساندرو

بازدید چشمی

لازم است که چرخ های خودرو را در هر 10 هزار کیلومتر باز کنید و لنت ها و بلبرینگ ها را بررسی کنید. در صورتی که در بازدید ماهیانه متوجه شدید که بیش از 70 درصد لنت ها خورده شده است اقدام به تعویض آن ها کنید. برای سرویس خودرو رنو خود می توانید به مجموعه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید.

صدای خرخر لنت

برخی از لنت ها سیم اتصال ندارند و برای اینکه بدانید لنت ترمز تمام شده یا نه می بایست تکه آهن فلزی که در لبه لنت قرار دارد را بررسی کنید. وقتی لنت به لبه ی آهن می رسد در هنگام ترمزگیری این آهن با دیسک برخورد می کند و صدای خرخر می دهد که نشانه تمام شدن لنت می باشد.

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ خودرو چیست؟ همانطور که می دانید یکی از مواردی که لازم است هرچند وقت یکبار تعویض شود و نیاز به رفتن به تعمیرگاه خودرو دارد، صفحه کلاچ می باشد. در عین حال بدون باز شدن خودرو امکان دیدن صفحه کلاچ نیست و نمی توان به طور دقیق در مورد تمام شدن صفحه کلاچ نظر داد. اما خرابی هر وسیله و تمام شدن صفحه کلاچ در خودرو دارای نشانه هایی می باشد که با استناد به آن ها و چند تست ساده می توان در مورد تمام شدن صفحه کلاچ خودرو اطمینان حاصل کرد. در این مقاله می خواهیم با شما در مورد راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ به بحث و بررسی بپردازیم. با مجموعه تعمیرگاه ایران رنو همراه باشید.

تمام شدن صفحه کلاچ

عموما زمان معقول برای تعویض کلاچ پس از 50 الی 60 هزار کیلومتر می باشد. بسیاری از افراد فراموش می کنند که در موعد مقرر به تعمیرگاه مراجعه کنند. تعمیرگاه ایران رنو این مشکل را برای دارندگان خودرو رنو حل کرده است. تنها کافیست یکبار برای تعویض صفحه کلاچ به ایران رنو مراجعه کنید و از آن پس زمان مراجعه بعدی خود را در موعد مقرر از طریق پیامک دریافت کنید. عددی که بیان شد به نوع رانندگی نیز بسیار مرتبط است. برای مثال کسانی که در داخل شهر رانندگی می کنند و ترافیک های زیادی را پشت سر گذاشته اند ممکن است این عدد به 30 الی 40 هزار کیلومتر برسد. از طرفی اگر کسی در مسیرهای جاده ای یا اتوبانی تردد می کند و از کلاچ زیاد استفاده نمی کند این عدد به 70 الی 80 هزار کیلومتر نیز می رسد. تعمیرگاه ال نود

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

اولین روش تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

یکی از نشانه های تمام شدن صفحه کلاچ کم شدن شتاب اولیه می باشد. ممکن است خودرو شما به طور ناگهانی شتاب بگیرد. این موضوع به این دلیل است که عمر قطعات تمام می شود و نمی توانند به درستی تمام قدرت موتور را به گیربکس منتقل کنند و در نتیجه باعث افت شتاب خودرو می گردد. از همین رو بخشی از قدرت موتور به صورت هرزگردی بین فلایول و دیسک و صفحه هدر می رود. تعمیرگاه مگان.

ین شرایط بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که راننده در حال رانندگی بوده و ناگهان پای خود را روی پدال گاز می فشارد در این حالت به دلیل تمام شدن صفحه قدرت موتور تماما به گیربکس منتقل نمی شود و خودرو شتاب لازم را نخواهد داشت پس  اگر زمانی که در حال حرکت هستید و متناسب با فشردن پدال گاز ،خودرو کشش نداشته باشد باید به تمام شدن دیسک و صفحه شک نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش یکسره کردن رله دوبل

دومین روش تشخیص 

برای اینکه بدانید صفحه کلاچ خودرو تمام شده است یا نه خودرو را خاموش کرده و آن را در دنده یک قرار دهید و سپس آن را روشن کنید. پای خود را به تدریج از روی کلاج برمیداریم اگر بدنه خودرو به لرزش در آمد این گویای این مسئله است که صفحه و دیسک هردو تمام شده اند و لازم است به تعمیرگاه ایران رنو مراجعه کرده و آن را تعویض کنیم. لرزش های کم عادی می باشد ولی اگر لرزش ها از یک حدی بیشتر شد نشان می دهد که صفحه و دیسک تمام شده است. علت این لرزش ها هم این است که به دلیل این که قدرت موتور به طور کامل به چرخ ها منتقل نمی شود و چرخ ها توان کافی غلبه بر وزن خودرو را ندارند.

سومین روش تشخیص

یکی دیگر از این تست ها که می توان آن را انجام داد تا از سالم بودن صفحه کلاچ اطمینان حاصل کردن این است که ماشین را در دنده 2 قرار دهیم و پای خود را به ناگهان از روی کلاچ برداریم اگر ماشین شروع به حرکت کرد نشانگر این موضوع است که عمر صفحه کلاچ شما تمام شده است و نیاز به تعویض صفحه کلاچ دارید ولی اگر ماشین خاموش شد و حرکت نکرد باشد خوشحال باشید چرا که نیازی نیست صفحه کلاچ را تعویض کنید و هنوز صفحه کلاچ شما نو و سالم است. تعمیرگاه تخصصی تالیسمان.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو

مجموعه ایران رنو تعمیر برق رنو ، خدمات سرویس دوره ای شامل تعویض روغن و فیلتر ها ، تعویض لنت های ترمز ، عیب یابی سیستم تعلیق و جلوبندی ، تنظیم موتور و … را ارائه می دهد.

کم شدن قدرت و شتاب خودرو ، زیاد شدن غیر طبیعی مصرف بنزین ، صداهای غیر طبیعی و … از جمله نشانه های خرابی این بخش مهم از خودرو شما می تواند باشد.

اگر تعمیر خودور را به تاخیر بیندازید و با همین وضعیت به استفاده از خودرو ادامه دهید ، این کار باعث خراب شدن قطعات بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر برای شما می شود.

بنابراین پیشنهاد میکنیم در اولین زمان ممکن برای عیب یابی و درست کردن این بخش مهم به تعمیرگاه تخصصی رنو ما مراجعه نمایید. با بهترین تعمیرگاه ال90، داستر، کپچر، تالیسمان، مگان و … در خدمت شما هستیم.

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو واقع در تهرانپارس بلوار بابائیان، خیابان پنجم شیدایی، کوچه هفتم شمالی پلاک 10 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

شماره تماس:

09128896509

09120996450

021-77785115

021-77785114