تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

رنو ال 90

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

 

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو واقع در تهرانپارس خیابان احسان کوچه بیستم غربی به مدیریت مهندس یوسف قدردان تمامی تعمیرات خودروی ال نود | تندر پلاس | تندر 90 دستی و اتوماتیک شما عزیزان را با تضمین بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن پذیرا می باشد .

در این مرکز تعمیرگاهی خدماتی از جمله :

1-تعمیرگیربکس اتوماتیک و دستی رنو ال نود | تندر 90 | تندر پلاس

2- سرویس دوره ای رنو ال نود | تندر 90 | تندر پلاس

3- تعویض روغن ال نود | تندر 90 | تندر پلاس

4-خدمات برق رنو ال نود | تندر 90 | تندر پلاس

5- خدمات جلوبندی ال نود | تندر 90 | تندر پلاس

شما عزیزان میتوانید همه روزه از ساعت 9صبح تا 7 بعدازظهر به این مرکز تعمیرگاهی مراجعه کنید.

به منظور رفاه حال شما مشتریان گرامی شما عزیزان میتوانید برای جلوگیری از اتلاف وقت خود اقدام به تعیین وقت قبلی برای مراجعه حضوری نمایید همچنین شما عزیزان میتوانید سوالات فنی خود را با کارشناسان ما در میان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

شماره تماس تعمیرگاه تخصصی ایران رنو برای تعیین وقت قبلی :

09128896509-مهندس قدردان

021-77337685

 

ادامه پست قبلی در راستای مقایسه عملکرد گیربکس دستی و اتوماتیک تندر نود

خانواده رنو لوگان یا به تعبیری L90 یا تندر90 با توجه به فلسفه ساخت و هدف تولیدی خود از جمله خودروهای کم استهلاک و با دوام بازار تلقی می شوند. این خانواده در ابتدای برنامه عرضه خود به بازار ایران با هدف جایگزینی پیکان معرفی شده اما رفته رفته و با تکیه بر برنامه بسیار دقیق! و مدون! تولید و بازاریابی و همچنین افزایش قیمت پلکانی خود در سطحی قرار گرفته اند که امروزه حرف از جایگزینی آن به جای پیکان فقید بیشتر به یک شوخی شباهت دارد!

در بخش کارشناسی بدنه خودرو، تندر90 به علت میدان دید ضعیف خود در قسمت های جانبی و همچنین قسمت عقب مستعد آسیب دیدگی و ضرب خوردگی است. همچنین حلال دور گلگیرهای جلو و عقب نیز به علت حجم و برجستگی خود در زمره نقاط آسیب پذیر قرار می گیرند و توصیه می شود تا برای کارشناسی بدنه خودرو، حتما توجه بیشتری به این نقاط گفته شده داشته باشید.

سایر قسمت های بدنه مانند ستون و رکاب، سینی جلو و شاسی خودرو نیز در چک لیست نقاط عمومی و مهم برای کارشناسی بدنه خودرو هستند.

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

در بخش فنی، موتور تندر90 با کد فنی K4M و توان تولیدی 105 اسب بخار از جمله موتورهای خوب و بادوام بازار محسوب شده و گیربکس 5 سرعته مدل دستی آن نیز با وجود ضرایب کوتاه خود هماهنگی مناسبی با این موتور دارد. این مجموعه فنی یکی از نقاط قوت این خودرو در مقایسه با رقبای خود بوده با این حال حتما باید به اهمیت سرویس های دوره ای خودرو، تعویض قطعات مصرفی با نمونه اصلی و تعویض روغن های خودرو با نمونه توصیه شده در دفترچه راهنما توجه بسیار ویژه ای نشان داد.

یکی از مواردی که در مورد تندر90 از سوی خریداران به چشم می خورد در رابطه با ضعف و نازکی کابل اتصال منفی و اتصال به بدنه بوده که تعویض آن با نمونه قوی تر بر روی عملکرد کلی سیستم برق و مواردی مانند کولر خودرو تاثیر می گذارد. هر چند این مورد در نمونه های روز مدل های 96 و 97 برطرف شده اما در صورت خرید مدل های کارکرده و در صورت تعویض کابل فابریک با کابل قوی تر حتما به نوع کابل، کیفیت و اتصالات صحیح آن دقت کنید.

مورد بعدی که باید به آن توجه شود و عموما در تندرهایی با کارکرد بیش از 40 هزار کیلومتر به چشم می خورد کم شدن آب رادیاتور بوده که این مورد به رسوبات و نشتی دو لوله اصلی آب که در بالای سینی جلو قرار دارند مربوط می شود و لذا در تندرهایی با این رنج کارکرد لازم است تا سینی جلو باز شده و لوله های آب چک شوند. البته کم کردن آب رادیاتور به عواملی مانند فرسودگی سوپاپ در محفظه رادیاتور و یا ضعف سرسیلندر نیز مربوط می شود اما بهتر است در گام اول و اطمینان از سلامت از سیستم خنک کنندگی خودرو، لوله های اصلی گردش آب چک شوند.

و اما مورد آخر بخش فنی که اصلی ترین ضعف در این خودرو و مهم ترین بخش برای توجه بوده، وضعیت سلامت گردگیر پلوس تندر90 دستی است. گردگیر پلوس تندر90 با توجه به نوع طراحی و جنس لاستیکی خود در طی سپری شدن زمان به صورت تدریجی مستهلک و پاره شده و با پاره شدن آن، روغن واسکازین گیربکس تخلیه می شود. با تخلیه شدن روغن واسکازین، گیربکس به صورت خشک کار کرده و این خشک کار کردن باعث آسیب دیدگی شدید ساختار گیربکس می شود. این قطعه ساده که لازم است سلامت آن در سرویس های دوره ای و تعویض روغن به صورت دقیق مورد بازدید قرار گیرد در صورت پارگی و تخلیه روغن واسکازین خسارتی در حدود 1 تا 4 میلیون تومان روی دست صاحب خودرو گذاشته و در مرحله آخر آسیب دیدگی نیاز است تا گیربکس خودرو به صورت کامل تعویض گردد. بنابراین حتما و به صورت مداوم سلامت گردگیر پلوس را زیر نظر داشته باشید.

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

آخرین نکته که البته موردی عمومی در میان تمامی خودروها بوده سر و صدای داخل اتاق است. سر و صدای داخل اتاق جدا از کیفیت خشک قطعات داشبرد، کنسول، رودری و ستون ها به میزان ضرب دیدگی و میزان تنش های اتاق در دست انداز ها که مستقیما به نحوه رانندگی وابسته است نیز مربوط می شود. سر و صدای داخل اتاق را می توان با روش هایی کم کرده و در موارد خفیف به صفر رساند اما توصیه می شود که قبل از خریداری خودرو حتما وضعیت اتاق را به صورت کامل و در تمامی شرایط مورد سنجش قرار دهید.

 

تندر اتوماتیک را می توان یکی از مناسب ترین خودروهای اتوماتیک بازار در رنج قیمت 50 الی 55 میلیون تومان به شمار آورد که در تمامی بخش ها با نمونه دستی خود مشابهت کامل دارد و لذا تمامی بخش های مربوط به کارشناسی بدنه، کارشناسی قسمت های فنی و کارشناسی اتاق برای مدل اتوماتیک نیز صدق می کند. در واقع تنها مورد متمایز کننده، همان گیربکس 4 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک است. همچنین در نمونه های اتوماتیک نیز دیگر خبری از گردگیر پلوس و پارگی و مسائل مربوط به آن نیست و از این جهت نیز تندر اتوماتیک آرامش بیشتری را برای صاحب خود به ارمغان می آورد. با این حال شتاب نمونه اتوماتیک نسبت به نمونه دستی پایین تر بوده و البته هزینه های سرویس و نگهداری در کنار مصرف بنزین آن در مقام مقایسه با تندر90 دستی سنگین تر است.  همچنین نگهداری و سرویس گیربکس های اتوماتیک به دقت و هزینه بیشتری نیاز دارد و لازم است تا روغن گیربکس در فواصل زمانی دقیق تعویض گردد. گیربکس اتوماتیک تندر90 به طور کلی دنده ها را به نرمی عوض کرده و در زمان نیاز به درستی نیز معکوس می کشد همچنین خبری از تقه های آزاردهنده در آن نبوده و در صورت بروز تقه های آزاردهنده در تعویض دنده ها و تقه شدید در دنده عقب ( وجود یک تقه بسیار کوچک در زمان درگیری دنده عقب امری طبیعی است ) لازم است تا مورد بازبینی و سرویس قرار گیرد. در این هنگام علاوه بر سبک رانندگی و رفتار با گیربکس اتوماتیک، فاکتور تعویض به موقع روغن گیربکس نیز بسیار مهم جلوه می کند. همچنین اهمیت سلامت و کارکرد درست شیر برقی گیربکس اتوماتیک نیز بسیار مهم و حیاتی بوده و در هنگام خرید تندر اتوماتیک باید به آن توجه شود.

 

تعمیرتخصصی گیربکس اتوماتیک ال نود | تعمیر تندر نود | تعمیرگاه تندر 90

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *