تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

Rate this post

با تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در خدمت شما هستیم. یکی از مهم ترین خدماتی که هر تعمیرگاه خودرویی ارائه می دهد، تعمیر گیربکس آن می باشد. همانطور که می دانید تعمیر گیربکس یکی از تخصصی ترین گزینه ها در تعمیرگاه مگان می باشد و هر تعمیرکاری نمی تواند اقدام به تعمیر کند. مخصوصا خودروهایی که وارداتی هستند و در صورت خرابی گیربکس می بایست آن را تعویض کنید که هزینه های بسیار زیادی را به همراه دارد. مگان در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه می شود که در این مقاله می خواهیم بهترین تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان را به شما معرفی کنیم. با تعمیرگاه تخصصی رنو و تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک مگان همراه باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان 2000

روغن گیربکس را در فواصل معین چک کنید.

در بسیاری از خودرو ها، کامیون های سبك و خودرو های شاسی بلند، چک کردن روغن گیربکس به آسانی چک کردن روغن موتور است: در حالیکه موتور خودرو روشن باشد گيج اندازه گيری سطح روغن را بیرون بیاورید، گیج را با یک دستمال تمیز کنید و آن را سر جایش قرار دهید، کمی صبر کنید، سپس آن را بیرون بیاورید تا بتوانید میزان واقعی سطح روغن را مشاهده کنید. اگر سطح روغن از حد مشخص شده پایین تر باشد، احتمال نشتی روغن وجود دارد. روغن گیربکس باید به رنگ قرمز روشن بوده و علاوه بر شفاف بودن، نباید بوی بدی بدهد. اگر روغن کدر بوده، تیره رنگ باشد یا بوی گندیدگی بدهد، پیشنهاد می کنیم به یک مکانیک متخصص در زمینه جعبه دنده مراجعه کنید تا نگاهی به گیربکس خودرویتان بیاندازد.

از نوع روغن مطابق با گیربکس خودرویتان استفاده کنید:

می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای خودرویتان، از نوع روغن گیربکسی که باید استفاده کنید مطلع شوید. اگر پس از مطالعه دفترچه راهنما باز هم از نوع روغنی که باید استفاده کنید اطمینان حاصل نکردید، بهتر است به یک مکانیک متخصص در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان مراجعه کنید، چرا که اگر از نوع صحیحی از روغن استفاده نکنید، احتمال آسیب رسیدن به جعبه دنده وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی مگان در تهران

سیستم خنک کننده موتور خودرویتان را سرویس کنید.

همانطور که می دانید، سیستم خنک کننده موتور از بالا رفتنِ بیش از حدِ دمای موتور جلوگیری می کند، اما آیا می دانید همین سیستم خنک کننده وظیفه پایین نگه داشتنِ دمای روغن گیربکس را نیز بر عهده دارد؟ در حقیقت اگر دمای موتور از حد مجاز بالاتر رود، قبل از موتور این گیربکس است که در معرض آسیب دیدن قرار خواهد گرفت، بنابر این توصیه می شود همیشه از سالم بودن سیستم خنک کننده خودرویتان اطمینان حاصل کنید.

هر چند وقت یکبار روغن گیربکس را تخلیه کنید

بهتر است تعویض روغن گیربکس توسط یک مکانیک متخصص در این زمینه انجام شود. می توانید برای اطلاع از بازه زمانی دقیق تخلیه روغن گیربکس به دفترچه راهنمای خودرویتان مراجعه کنید، اما در حالت کلی توصیه می شود سالی یکبار روغن گیربکس خودرویتان را تخلیه کنید. عمر روغن گیربکس به دو عامل بستگی دارد: 1. دمای کارکرد خودرو 2. مسافت پیموده شده. تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در تهران.

زمانیکه خودرو در حال حرکت است دنده را تعویض نکنید.

اگر می خواهید دنده را از حالت “درایو یا D” به حالت “دنده عقب یا R” و یا بر عکس تغییر دهید، خودرو باید ایست کامل کرده باشد. اگر این کار را زمانیکه خودرو در حال حرکت است انجام دهید، گیربکس تحت فشار قرار می گیرد و به مرور زمان با مشکلی جدی مواجه خواهد شد.

پیش از حرکت کمی صبر کنید تا خودرو گرم شود.

احتمالا تا به حال شما هم چنین تجربه ای داشته اید، بلافاصله پس از باز کردن درب خودرو پشت فرمان قرار گرفته و خودرو را روشن کرده اید، در کسری از ثانیه گیربکس را در حالت D قرار داده و با سرعت هر چه تمام تر شروع به حرکت کرده اید! توصیه می شود همیشه پس از روشن کردن خودرو چند دقیقه صبر کنید تا موتور گرم شود و سپس شروع به حرکت کنید، خصوصا در فصل زمستان.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

برای مدت طولانی با لاستیک زاپاس رانندگی نکنید.

از رانندگی برای مدت طولانی با لاستیک زاپاسی که سایز آن با لاستیک های اصلی خودرو همخوانی نداشته و یا با لاستیک زاپاس موقت اکیدا خودداری کنید. این کار علاوه بر تحت فشار قرار دادنِ جعبه دنده، به قسمت های دیگر خودرو نیز صدمه می رساند (به طور مثال چرخ از تنظیم خارج می شود). مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در تهران.

هر چند وقت یکبار فیلتر گیربکس را تعویض کنید.

بله، درست متوجه شده اید، ممکن است گیربکس اتوماتیک خودروی شما فیلتر داشته باشد که در این صورت باید هر چند وقت یکبار تعویض شود. وجود فیلتر در گیربکس اتوماتیک بسته به برند و مدل خودروی شما دارد. اکثر خودرو های جدید فیلتر گیربکس ندارند، اما اگر خودروی شما در جعبه دنده فیلتر دارد، باید زمانیکه روغن گیربکس را تخلیه می کنید فیلتر گیربکس را هم تعویض کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر گیربکس دستی مگان

از خودرویتان به عنوان یدک کش استفاده نکنید.

اگر از خودرویتان برای یدک کشیدنِ وزنی سنگین استفاده کنید (خصوصا در هوای گرم)، احتمال اکسید شدن و یا سوختن روغن گیربکس وجود دارد که نتیجه آن وارد شدن آسیب جدی به جعبه دنده خواهد بود.

سالی یکبار برای چک کردن وضعیت گیربکس به تعمیرگاه مراجعه کنید.

حداقل سالی یکبار به یک مکانیک متخصص در زمینه گیربکس مراجعه کنید تا مواردی مانند نشتی روغن و یا هر وضعیت غیر عادی دیگری را مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر این می توانید در فواصل زمانی معین سطح روغن گیربکس و رنگ و بوی آن را چک کنید تا از بروز هرگونه ایراد در گیربکس خودرویتان جلوگیری به عمل آورید.

علل خرابی گیربکس اتوماتیک مگان 2000 چیست؟

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک مگان این است که روغن گیربکس در زمان مناسب تعویض نمی شود و یا اینکه با روغن غیر اصلی تعویض می گردد. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل این است که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان و یا تعویض روغن گیربکس به نمایندگی مجاز رنو در تهران مراجعه کنید. تعمیرگاه ایران رنو یکی از معتبرترین تعمیرگاه ها برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان شما می باشد.

از دیگر دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک این است که روغن گیربکس بدون دستگاه و به صورت دستی تعویض می شود. این کار باعث می شود از روغن قبلی در خودرو باقی بماند و پس از مدت کوتاهی نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان داشته باشید. روغن گیربکس در تعمیرگاه ایران رنو بدون دخالت نیروی انسانی و با دستگاه صورت می پذیرد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در تهران

تا بدینجا در مورد گیربکس مگان، روش های نگهداری و دلایل خرابی آن به بحث و بررسی پرداختیم. در صورتی که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نیاز به مراجعه به یک تعمیرگاه متخصص دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و برای تعمیر خودرو خود به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید.

شماره تماس: 09128896509

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *