تعمیر دینام مگان

یکی از مسائلی که پس از ایجاد مشکل برای دینام مگان، پیش می آید، بحث تعمیر دینام مگان است. خودروی رنو مگان یک خودرو در کلاس سدان است که توسط شرکت خودروسازی فرانسوی رنو تولید و به بازار عرضه می شود. البته چند سالی است که عرضه خودرو های رنو و همین طور رنو مگان به بازار ایران متوقف شده است، اما همچنان خودروی رنو مگان در میان مردم ایران و در بازار خودرویی ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است و میزان خرید و فروش آن همچنان قابل توجه می باشد. همین مورد استقبال قرار گرفتن موجب شده است که خیلی از افراد صاحب خودروی رنو مگان باشند. خودروی رنو مگان در کل خودروی کم خرجی است و مانند سایر خودرو های رنو کمتر زمانی پیش می آید که دچار خرابی شود. در ادامه مقاله تعمیر دینام مگان هم همراه تعمیرگاه مگان بمانید تا بیشتر با مطالبی مثل مرکز تعمیر دینام مگان، علت روشن شدن چراغ دینام مگان، مشخصات رنو مگان، تعمیر دینام مگان و… بیشتر آشنا شویم.

تعمیر رنو مگان

در صورتی که صاحب خودروی رنو مگان باشید، احتمالا با این موضوعات آشنایی دارید، اما در صورتی که صاحب رنو مگان نیستید، و یا در شرف خریدن آن هستید، یا اگر که از علاقمندان این خودرو هستید، بهتر است پیش از این که به صحبت درباره تعمیر رنو مگان و مسائلی مثل مرکز تعمیر دینام مگان علت روشن شدن چراغ دینام مگان و… آغاز شود، کمی با مشخصات و قابلیتهای رنو مگان آشنا شوید. خودروی رنو مگان از همان سال اولی که خط تولیدش در ایران شروع به کار کرد تا روز آخری که خط تولیدش جمع شد در سه مدل 2000 سی سی، 1600 سی سی E1 و 1600 سی سی E2 به بازار ایران عرضه میشد، که مدل 2000 سی سی آن کاملترین و بهترین مدل آن است. مدل 2000 سی سی مگان به قدری خوب است که حتی در بازار امروز هم خرید و فروش آن به راحتی اتفاق می افتد. در  قسمت پایینی این پاراگراف با یکسری از مشخصات رنو مگان مدل 2000 سی سی که می توانید برای تعمیر و انجام اعمال نگهداری آن به مرکز تعمیر دینام مگان معتبری مثل تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید، آشنا خواهیم شد.

کسب اطلاعات بیشتر: مرکز تعمیر جلوبندی مگان

 • موتور 4 سیلندر.
 •  توانایی تولید 136 اسب بخار قدرت و 191 نیوتون متر گشتاور.
 •  دیفرانسیل جلو بودن.
 •  گیربکس 4 دنده ای اتوماتیک AL4.
 •  حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت.
 •  شتاب صفر تا صد 9.4 ثانیه ای.
 •  مصرف ترکیبی 7.8 لیتری در هر صد کیلیومتر.
 •  ترمز ضد قفل یا .ABS
 •  سیستم توزیع نیروی ترمز.
 •  جعبه فرمان برقی.
 •  حجم باک 60 لیتری.
 •  داشتن رینگ آلومینیومی.
 •  ترمز جلو وعقب دیسکی.
 •  سیستم تعلیق جلوی مک فرسون با بازوی چهارگوش و میله موج گیر.
 •  سیستم تعلیق عقب میله چرخشی با نقاط اتصال بیرونی و… .
 • سنسور باران.
 •  اتولایت.
 • چراغ مه شکن جلو.
 • چراغ سقفی جلو.
 • چراغ مرکزی.
 • چراغ مطلاعه در جلو و عقب.
 • چراغ کفی درب ها.
 • فرمان حساس به سرعت.
 • کنترل سیستم صوتی پشت فرمان.
 • سیستم مالتی مدیای لمسی.
 • بلوتوث.
 • ایربگ راننده و ایربگ سرنشین جلو.
 • داشتن کارت هوشمند ایمنی.
 • استاره کی لس یا دکمه ای.
 •  سیستم تهویه اتوماتیک.
 • آینه های بقل برقی با گرم کن.
 •  شیشه بالابر آنتی ترپ و تک لکسی.

کسب اطلاعات بیشتر: مرکز تعمیر گیربکس مگان

علت روشن شدن چراغ دینام مگان

در صورتی که صاحب خودروی رنو مگان باشید و خدای ناکرده روزی چراغ دینام یا همان چراغ باتری خودرویتان روشن شود، احتمالا یکی از سوالاتی که ذهن تان را درگیر خود خواهد کرد، این خواهد بود که چرا این اتفاق افتاده است و علت روشن شدن چراغ دینام مگان چیست. در پاسخ به این سوال باید گفت که مسائل و مشکلات مختلفی وجود دارند که می توانند موجب شوند چراغ دینام یا همان چراغ باتری رنو مگان روشن شود و شما را مجبور کند برای تعمیر دینام مگان به یک مرکز تعمیر دینام مگان حرفه ای مثل تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید، که برخی از آن ها را در قسمت پایینی مشاهده می کنیم.

ایجاد اشکال در تسمه دینام: یکی از این موارد علت روشن شدن چراغ دینام مگان میتواند شل شدن این تسمه، فرسوده شدن یا پاره شدن آن که سبب می شود ارتباط انرژی مکانیکی خودرو با دینام قطع شده یا ضعیف گردد و دیگر دینام چرخش مناسبی نداشته باشد، باشد. این موضوع سبب می شود تا جریان رفت انرژی از دینام به باتری قطع گردد یا دچار اختلال شود و در نتیجه چراغ دینام یا همان چراغ باتری در پشت آمپر روشن گردد. همچنین حتی می تواند موجب آسیب رسیدن به دینام خودرو شود و شما را مجبور کند برای تعمیر دینام مگان اقدام کنید.

تمام شدن عمر باتری: یکی از دیگر علت های روشن شدن چراغ باتری یا دینام می تواند تمام شدن عمر باتری باشد. در اکثر باتری های اتمی، روی خود باتری یک نشانگر وجود دارد که با چک کردن آن می توانید از تمام شدن عمر باتری خود مطلع شوید. همچنین می توانید با مراجعه به مراکز تعمیرگاهی، مراکز برق خودرو، یا مرکز تعمیر دینام مگان مثل تعمیرگاه تخصصی ایران رنو، با اتصال سیستم برق خودرو به دستگاه های تست باتری از سلامت آن مطلع شوید.

ایجاد مشکل برای سرباتری ها: یکی از دلایل روشن شدن چراغ باتری یا دینام خودرو سولفاته شدن سر باتری ها یا همان بست ها که مانع از عبور جریان الکتریکی به طور مناسب می شوند، میباشد. علاوه بر این شل بودن سرباتری ها هم میتواند باعث روشن شدن چراغ باتری مگان شده باشد.

معیوب بودن سیم کشی خودرو: سیم های زیادی در سیستم شارژ الکتریکی همه خودرو ها مثل همین مگان درگیر هستند، بنابراین اگر هر یک از آنها شکسته یا قطع شود، ممکن است چراغ هشدار باتری روشن شود. سیم ها معمولاً در اطراف کانکتورها شکسته می شوند. سیم ها و کانکتورهای مگان ممکن است با افزایش سن سفت و شکننده شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: مرکز تعویض تسمه تایم مگان

مرکز تعمیر دینام مگان

امید است مطالبی که در طی مقاله امروز بیان شدند مثل مرکز تعمیر دینام مگان و علت روشن شدن چراغ دینام مگان و… برای شما مفید واقع شده باشند، و میزان هر چند کمی به اطلاعات شما در حوزه خودرو ها افزوده باشند. در صورتی که خدای ناکرده مشکلی برای دینام خودروی مگان تان پیش آمده و چراغ باتری یا همان چراغ دینام خودروی مگان تان روشن است، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت ایران رنو بزنید. گروه ایران رنو یک تعمیرگاه مجهز و پیشرفته هستند که به طور تخصصی بر روی خودروهای رنو کار میکنند و این آمادگی را دارند که هر گونه مشکلی که برای خودروی رنوی شما پیش آمده است را برطرف نمایند.

تعویض تسمه تایم داستر

تعویض تسمه تایم داستر

تعویض تسمه تایم داستر یکی از فعالیت هایی می باشد که صاحبان خودرو های فرانسوی رنو داستر، حتما باید برای انجام آن در زمان ها و فواصل زمانی مشخصی اقدام نمایند. خودرو های مختلف فارغ از بحث ایرانی یا خارجی بودن، از بیش از 30 هزار قطعه تشکیل شده اند، که سلامت و کارکرد درست خودرو و ماشین، کاملا به کارکرد درست این قطعات و قسمت های مختلف در کنار همدیگر بستگی دارد. یکی از مهمترین و با اهمیت ترین قطعه ها و قسمت ها در خودرو های داخلی و خارجی مثل همین رنو داستر هم، تسمه تایم می باشد. در ادامه بحث هم همراه تعمیرگاه تخصصی رنو باشید تا بیشتر با مسائلی مثل مرکز تعویض تسمه تایم داستر، هزینه تعویض تسمه تایم داستر، زمان تعویض تسمه تایم داستر و… آشنا شوید.

تعویض تسمه تایم داستر

قبل از این که صحبت درباره تعویض تسمه تایم داستر را شروع کنیم، بهتر است که با مشخصات و ویژگی های رنو داستر آشنا شویم. رنو داستر در قلب خود از یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه با ظرفیت 1998 سی سی بهره می برد که قادر است 135 اسب بخار قدرت و 195 نیوتون متر در دقیقه گشتاور تولید کند. آرایش قرارگیری سیلندر های رنو داستر خطی است، همچنین گیرکس آن هم یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک است. از دیگر مشخصات رنو داستر می توان حداکثر سرعت 178 کیلومتر بر ساعت، سیستم سوخت رسانی انژکتوری با پوشش چند نقطه ای، سیستم فرمان هیدرولیکی، حجم باک 50 لیتری، استاندارد سوخت یورو 4، سیستم ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای را نام برد.

تعویض تسمه تایم داستر

تعویض تسمه تایم داستر

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس داستر

در کل در بحث آشپن ها و ویژگی ها، خودروی رنو داستر در مقایسه با خودرو های هم رده و هم قیمت مثل خودرو های چینی، حرف زیادی برای گفتن ندارد، و صرفا از آپشن های مشترک دو تیپ رنو داستر می توان به مواردی مثل سه ستاره ایمنی از یورو انکپ، ترمز ضدقفل ABS، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، چراغ دی لایت، برف پاک کن شیشه عقب، نمایشگر 7 اینچی لمسی با پشتیبانی از USB – MP3 و بلوتوث، نیروی الکترونیکی ترمز EBD و…. اشاره کرد.

یک بحثی هم که بد نیست آن را بدانید، این است که رنو داستر در بحث دیفرانسیل نیز به دو دسته تقسیم می شود که از لحا فنی با یکدگیر فرق دارند. در مدل تک دیفرانسیل رنو داستر با دیفرانسیل جلو کار میکند، شتابی حدود 4/10 دارد، مصرف بنزین 2/8 در هر 100 کیلومتر دارد، تعلیق عقبش به صورت اکسل نیمه مستقل میله پیچشی است و وزنی حدود 1260 کیلو گرم دارد.داستر با دیفرانسیل جلو کار میکند، شتابی حدود 4/10 دارد، مصرف بنزین 2/8 در هر 100 کیلومتر دارد، تعلیق عقبش به صورت اکسل نیمه مستقل میله پیچشی است و وزنی حدود 1260 کیلو گرم دارد در مدل دو دیفرانسیل اما شتاب یک ثانیه کاهش میاید و 4//11 می شود، مصرف مقداری بالا می رود و به 9/8 می رسد، تعلیق عقب به شکل اتصال چندگانه در می آید و وزن خودرو هم حدود 99 کیلئگرم افزایش میابد و به 1359 کیلوگرم می رسد.

اما در مورد تعویض تسمه تایم داستر و در کل تسمه تایم خودروهای ایرانی و خارجی، چه رنو داستر و چه غیره، باید گفت که تسمه تایم یا تسمه تایمینگ همان گونه که از نامش هم پیداست یک تسمه است. تسمه تایم در خودرو های مختلف و بسته به سلیقه کمپانی سازنده می تواند از جنس لاستیک یا همان پلاستیکی باشد یا از جنس فلز و زنجیر باشد. چه تسمه تایم لاستیکی و چه زنجیر تایم هر کدام ویژگی ها و مزایای خود را دارند، اما در اغلب خودرو ها مثل همین رنو داستر، معمولا تسمه تایم از جنس لاستیک می باشد. در مورد نقش تسمه تایم در خودرو هم باید گفت که قسمتی از پیشرانه احتراق داخلی است که زمان ‌بندی سوپاپ ‌های پیشرانه، زمان بندی چرخش میل بادامک و میل سوپاپ و… را کنترل می‌ کند.

زمان تعویض تسمه تایم داستر

در مورد زمان تعویض تسمه تایم داستر باید گفت که نظرات متفاوت است و هر شخص و متخصص خودرویی نظر به خصوصی دارد. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که نه تنها در مورد خودروی فرانسوی رنو داستر، بلکه در مورد تمامی خودرو ها و زمان مناسب برای تعویض تسمه تایم آن ها باید گفت که نظر شخص و مکانیک ها، درست است که قابل احترام و تخصصی است، اما بهتر است که برای دانستن زمان دقیق تعویض تسمه تایم، به دفترجه راهنمای خودرو، یا متخصصین و تعمیرکاران تخصصی برند خودرویتان، اعتماد کنید. مثلا در مورد زمان مناسب برای تعویض تسمه تایمینگ رنو داستر، بهتر است به تعمیرگاه رنو داستر، مثل ایران رنو اعتماد کنید.

تعویض تسمه تایم داستر

تعویض تسمه تایم داستر

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی داستر

اما به طور کلی در مورد تعویض تسمه تایمینگ داستر باید گفت که بهتر است پس از هر 60 هزار میلومتر مصرف و پیمایش، یا پس از گذشت 4 سال از عمر تسمه تایم خودرو، اقدام به تعویض و جایگزینی آن بکنید.

هزینه تعویض تسمه تایم داستر

اما یکی از مهم ترین مباحث در زمان انجام هر کاری، خرید هر محصولی، یا استفاده از هر خدماتی، هزینه آن کار، محصول یا خدمات می باشد. در مورد تعویض و جایگزینی تسمه تایم خودرو ها هم این داستان وجود دارد، و تعویض تسمه تایمینگ خودروی فرانسوی رنو داستر هم از این قاعده مستثنی نیست. در مورد هزینه تعویض تسمه تایم داستر باید گفت که این قضیه به دلیل این که قیمت ها در کشور ما ایران از ثبات برخوردار نیستند و دائما در حال تغییر هستند، نمی توان میزان مشخصی را برای آن اعلام کرد و برای اطلاع از هزینه ای که شمایی که صاحب خودروی فرانسوی رنو داستر هستید، باید برای تعویض تسمه تایم خودرویتان بپردازید، بهتر است که سری به سایت ایران رنو بزنید.

مرکز تعویض تسمه تایم داستر

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله تعویض تسمه داستر، برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشند. در صورتی که به دنبال جایی برای انجام اعمال و فعالیت های نگهداری خودرو مثل تعویض روغن، تعویض شمع خودرو، دیاگ و عیب یابی، تعمیر خرابی و مشکلات، یا جایگزینی قطعه ی خودروی رنوی خود مثل رنو داستر، رنو ال 90، رنو مگان، رنو کولیوس، رنو ساندرو یا غیره هستید، به شما پیشنهاد می شود که به سایت ایران رنو مراجعه کنید، و خودروی خود را برای انجام کارهای تعمیراتی یا نگهداری، به بهترین تعمیرگاه رنو یعنی ایران رنو مراجعه کنید.

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

تعمیرگاه برق رنو کولیوس تعمیرگاهی مثل ایران رنو است که کار های تعمیر و یا تعویض قطعات برقی رنو کولیوس را انجام می دهد. یکی از مهم ترین قسمتهای هر خودرو و به خصوص خودرو های خارجی که تماما برقی هستند و از سیستم های کامپیوتری و نرم افزاری مختلفی شکیل شده اند، قسمت برقی خودرو و قطعات آن می باشند. به این علت که این قسمت در خودرو های خارجی مثل خودرو های رنو و دقیق تر تر رنو کولیوس، بسیار اهمیت دارد، بهتر است که شمایی که صاحب رنو کولویس، و یا به دنبال خرید آن هستید، با اطلاعاتی راجع به آن آشنا باشید. به همین خاطر توصیه میشود که در ادامه مقاله تعمیرگاه برق رنو کولیوس هم همراه ایران رنو بمانید تا با مسائلی مثل تعمیرکار برق رنو کولیوس، تعمیر برق کولیوس و… بیشتر آشنا شوید. با تعمیرگاه کولیوس در تهران همراه باشید.

تعمیر برق کولیوس

قبل از این که درباره مسائلی مثل تعمیرگاه برق رنو کولیوس، تعمیر برق کولیوس، یا تعمیرکار برق رنو کولیوس صحبت شود، بد نیست که با خود رنو کولیوس کمی آشنا شویم. رنو کولیوس ساخت شرکت خودروسازی فرانسوی رنو و یک کراس اور شهری می باشد. خودروی رنو کولیوس تاکنون در دو نسل توسط رنو تولید و به بازار عرضه شده است که هر دو نسل آن هم در بازار ایران موجود هستند. نسل اول رنو کولیوس، در زمان عرضه آن چنان مورد توجه و استقبال مردم قرار نگرفت. اما برعکس آن و در مورد نسل دوم باید گفت که پس از برداشته شدن تحریم ها توسط آمریکا در سال 1394، که شرکت رنو مجددا به بازار ایران برگشت، آن هم نه یک برگشت ساده بلکه یک برگشت قدرتمند، همزمان با عرضه جهانی، خودرو های رنو تالیسمان و رنو کولیوس را به بازار ایران هم عرضه کرد که هردوی این خودرو ها هم مورد استقبال شدید مردم قرار گرفتند.

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

در مورد تعمیر رنو کولیوس هم باید گفت که، شاید باورتان نشود که یک خودروی معمولی از بیش از 30 هزار قطعه و قسمت مخالف تشکیل شده است که برخی از آنها مرتبط با سیستم برقی خودرو هستند. در مورد بخش برق رنو کولیوس هم باید گفت که، بخش برقی این خودرو درست به مانند تمامی خودرو های خارجی و وارداتی از یک سیستم برقی پیشرفته تشکیل شده است که کنترل بسیاری از قسمت های خودرو و اتفاقات در خودرو را بر عهده دارد، به طوری که اگر قسمتی از این قطعات و بخش های سسیتم برقی رنو کولیوس دچار مشکل شوند، خودرو یا کلا کار نمیکند و یا به در ستی کار نمی کند، و شما باید برای تعمیر برق کولیوس به یک تعمیرگاه برق رنو کولیوس که تعمیرکار برق رنو کولیوس هم در مجموعه خود دارد، مثل ایران رنو مراجعه نمایید.

تعمیر کار برق رنو کولیوس

همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، از 30 هزار قطعه ای که ی خودرو را تشکیل می دهند، قسمت زیادی از آن ها قطعات برقی هستند و از آنجایی هم که خودروی رنو کولیوس هم یک خودرو در کلاس لوکس است، به طبع قطعات برقی آن از خودرو های وارداتی و خارجی معمولی بیشتر است، زیرا آپشن ها و امکانات بیشتری را چه برای رانندگی و هچه برای رفاه سرنشینانش دارا می باشد. اما یک نکته ای که درباره این قطعات برقی وجود دارد این است که عمر مشخصی دارند و با گذشت زمان و استفاده ازشان، دچار استهلاک می شوند، این روند با استفاده مداوم ادامه پیدا می کند تا جایی که قطعه عمرش تمام می شود و دیگر کار نمی کند، و شما را وادار می کند که برای تعمیر برق کولیوس به یک تعمیرکار برق کولیوس یا تعمیرگاه برق رنو کولیوس مثل ایران رنو مراجعه کنید.

مسائل و مشکلات برقی، متعدد و مختلف هستند و نمی توان گفت که مثلا فلان مسکل و فلان یکی مشکل در رابطه با سیتسم برقی خودروها وجود دارند،‌ اما می شود یکسری از پر تکرار ترین های آنها را که تعمیرکار برق کولیوس یا تعمیرکاران تعمیرگاه رنو کولیوس در گذر زمان و با کسب تجربه راجع به تعمیر برق رنو کولیوس، آن ها را دیده اند، را نام برد. از همین منظر و برای آشنایی بیشتر شما با یکسری از مسائلی که ممکن است راجع به سیسیم برقی رنو کولویس پیش بیایند و شما را مجبور به مراجعه به تعمیرگاه برق کولیوس کنند را، در زیر مشاهده می کنیم.

کار نکردن کارت رنو و باز نشدن قفل درب ها: این مورد که برای رفع آن باید به تعمیرگاه برق رنو کولیوس مراجعه کنید، می تواند بخاطر این که باتری کارت خالی است باشد یا بخاطر این که خودرو در میدان الکترومغناطیسی شدید قرارگرفته است، باشد.

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

موتور استارت نمی خورد: که می تواند به خاطر کار نکردن کارت رنو یا فراهم نبودن شرایط استارت باشد.

داغ کردن موتور و روی هشدار بودن نشانگر دمای مایع خنک کننده: این مشکل می تواند بخاطر این باشد که فن خنک کننده موتور کار نمی کند یا مایع خنک کننده نشتی دارد، که برای رفع آن هم باید به تعمیرکار برق کولیوس یا تعمیرگاه برق رنو کولیوس مراجعه کنید.

چراغ های راهنما سریع چشمک می زنند: دلیل این مسئله این است که احتمالا لامپ سوخته است.

اثرات میعان (قطرات بخار آب) بر روی چراغ ها: که مسئله ای نیست که بخاطر آن به تعمیرگاه برق کولیوس مراجعه کنید و بخاطر وجود آب در چراغ ها است که آن هم یک پدیده طبیعی و مرتبط با تغییر دما محسوب می شود. بهترین تعمیرکار رنو کولیوس در تهران.

چراغ های صفحه نمایشگر ضعیف هستند یا روشن نمی شوند و استارتر نمی چرخد: دلیل این موضوع می تواند یکی از سه عامل محکم نبودن ترمینال های باتری و جدا یا اکسیده شدن آن ها باشد، می تواند بخاطر خالی شدن باتری یا عمل نکردن آن باشد، یا می تواند بخاطر نقص در سیستم الکتریکی خودرو باشد.

تعمیرگاه برق رنو کولیوس

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله مثل تعمیرکار برق کولیوس، تعمیر برق کولیوس، و همین مطلب تعمیرگاه برق رنو کولیوس برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که به دنبال تعمیرگاهی هستید که برای روز مبادا آن را زیر سر داشته باشید و یا اگر که متاسفانه خودروی ساخت شرکت رنویتان دچار مشکل شده است، به شما توصیه می شود که حتما به سایت ایران رنو که یک تعمیرگاه برق کولیوس هم هست، سری بزنید. گروه ایران رنو متشکل از تیمی حرفه ای در حوزه خدمات تعمیرات و نگهداری سیستم های برقی، مکانیکی، جلوبندی، و تامین تمامی قطعات اورجینال خودرو های شرکت رنو هستند، و آمادگی دارند تمامی خدمات مورد نیاز شما و خودرویتان را برایتان فراهم نمایند.

مزایا و معایب رنو کولیوس

مزایا و معایب رنو کولیوس

مزایا و معایب رنو کولیوس از آن جایی که خودروی رنو کولیوس یک خودروی مشهور و نسبتا لوکس در کشور ما محسوب می شود، ممکن سوال خیلی از شماها باشد. شرکت خودروسازی رنو یک شرکت فرانسوی است که خودرو هایی در همه گروه ها از پایین رده و اقتصادی گرفته تا لوکس و لاکچری را تولید و به بازار عرضه می کند. این شرکت خودروسازی یکی از شرکت هایی است که پیش از اعمال تحریم ها، و در وقفه های توقف تحریم ها، حسابی در بازار خودرویی ایران فعال بوده است. یکی از خودرو هایی هم که این شرکت فرانسوی روانه بازار ایران کرده است، خودروی رنو کولیوس می باشد. اگر که در ادامه مقاله هم همراه ایران رنو بمایند، علاوه بر مزایا و معایب رنو کولیوس، با مباحثی مثل مشخصات رنو کولیوس و تعمیرگاه رنو کولیوس هم به طور کاملی آشنا خواهید شد. با تعمیرگاه رنو کولیوس همراه باشید.

مشخصات رنو کولیوس

پیش از پرداختن به مسائلی مثل مزایا و معایب رنو کولیوس یا تعمیرگاه رنو کولیوس، بهتر است که با مشخصات رنو کولیوس آشنا شویم. رنو کولیوس همان گونه که در قسمت قبلی هم به آن اشاره شد، ساخت شرکت خودروسازی فرانسوی رنو و یک کراس اور شهری می باشد. خوردوی رنو کولیوس تاکنون در دو نسل توسط رنو تولید و به بازار عرضه شده است که هر دو نسل آن هم در بازار ایران موجود هستند. اما نسل اول رنو کولیوس، در زمان عرضه آن چنان مورد توجه و استقبال مردم قرار نگرفت. اما برعکس آن و در مورد نسل دوم باید گفت که پس از برداشته شدن تحریم ها توسط آمریکا در سال 1394، شرکت رنو مجددا به بازار ایران برگشت، آن هم نه یک برگشت ساده بلکه یک برگشت قدرتمند. این شرکت در سال 1395 و همزمان با عرضه جهانی، خودرو های رنو تالیسمان و رنو کولیوس را به بازار ایران هم عرضه کرد که هردوی این خودرو ها هم مورد استقبال شدید مردم قرار گرفتند. در قسمت پایینی شما یکسری از مشخصات رنو کولیوس که پیش از فهمیدن مزایا و معایب رنو کولیوس باید با آن ها آشنا باشید را، مشاهده خواهید کرد.

مزایا و معایب رنو کولیوس

مزایا و معایب رنو کولیوس

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی کولیوس

از مشخصات رنو کلیوس در بحث ویژگی های فنی می توان به:

 • محور محرک دو دیفرانسیل 3 حالته.
 •  گیربکس CVT X-TRONIC.
 • پیشرانه 4 سیلندر.
 • حجم موتور 2.5 لیتر.
 • قدرت 171 اسب ‌بخار.
 •  گشتاور 233 نیوتن‌متر.
 •  شتاب 9.8 ثانیه.
 •  سرعت 200 کیلومتر برساعت.
 •  مصرف ترکیبی 8.3 لیتر در صد کیلومتر.
 • نوع بدنه شاسی بلند متوسط.
 • نوع شاسی یکپارچه.
 •  نسل دوم.
 • طول 4673 میلی‌متر.
 • عرض 1843 میلی‌متر.
 • ارتفاع 1678 میلی‌متر.
 •  فاصله محوری 2705 میلی‌متر.
 •  وزن 1607 کیلوگرم.
 • حجم باک 60 لیتر.
 • توزیع نیروی ترمز.
 • ترمز ضد قفل.
 • ترمز کمکی.
 • ترمز پارک برقی.
 • جعبه فرمان برقی.
 • تنظیم موقعیت فرمان 4 حالته.
 • دکمه‌های کنترلی روی فرمان.
 •  جعبه فرمان حساس به سرعت و… اشاره کرد.
 • از مشخصات رنو کولیوس در زمینه امکانات رفاهی هم می توان موارد:
 •  کروز کنترل.
 • کنترل ایستایی در سربالایی.
 • کنترل کشش.
 • کنترل پایداری.
 • اتو پارک.
 •  حالت رانندگی.ECO
 • سنسور جلو.
 • سنسور عقب.
 • سنسور باران.
 •  سنسور فشار باد تایر.
 •  سنسور خواب‌آلودگی راننده.
 •  رادار نقطه کور.
 • دی‌لایت.
 • اتولایت.
 • ارتفاع نور اتومات.
 •  چراغ مه‌شکن جلو.
 •  چراغ مه‌شکن عقب.
 • چراغ چرخشی.
 • مانیتور 8.7 اینچی لمسی.
 • 6 عدد ایربگ.
 • ورود بدون کلید و استارت دکمه ای.
 • آینه های برقی.
 • سانروف و سقف پانوراما و… را نام برد.
مزایا و معایب رنو کولیوس

مزایا و معایب رنو کولیوس

مزایا و معایب رنو کولیوس

یکی از مسائلی که درباره خودرو ها وجود دارد، این است که شما هیچ خودرویی را نخواهید یافت که صرفا مزایا باشد و بی هیچ عیبی باشد، در مقابل آن هم هیچ خودرویی را نخواهید یافت که صرفا بدی باشد و هیچ مزیتی نداشته باشد. این مورد در ارتباط با خودرو های ساخت تمام برند های جهان، مثل همین برند رنو صدق می کند. از همین رو در این بخش قرار است که به یکسری از مزایا و معایب رنو کولیوس که یکی از خودرو های نسبتا لوکس و لاکچری در بازار ایران تلقی می شود، با هم صحبت کنیم. در قسمت پایینی برخی از مزایا و معایب رنو کولیوس جمع آوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر موتور کولیوس

مزایای رنو کولیوس

پیش از پرداختن به معایب رنو کولیوس و بیان مطلب تعمیرگاه رنو کولیوس، به مطلب مزایای رنو کولیوس پرداخته می شود. رنو کولیوس همان گونه که بار ها هم به آن اشاره شد، یک خودروی فرانسوی است و به همین علت از استاندارد و کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. از دیگر مزیت های این خودرو هم می توان به مواردی مثل سیستم محرکه سه حالته، بزرگتر بودن ابعاد آن نسبت به نسل اولش، مشترک بودن پلتفرمش با نیسان ایکس تریل، ایمنی بالا و گرفتن 5 ستاره ایمنی از یورو انکپ اروپا، امکانات و تجهیزات رفاهی متعدد و مناسب، فنربندی و هندلینگ خوب، مصرف سوخت مناسب، طراحی جذاب و به روز فضای داخلی و بیرونی و… اشاره کرد.

معایب رنو کولیوس

نوبتی هم که باشد نوبت این است که در بحث رنو کولئوس، پس از مزایای رنو کولیوس و پیش از مطلب تعمیرگاه رنو کولیوس، به معایب این خودرو بپردازیم. در نگاه کلی به مشخصات رنو کولیوس، می بینیم که کفه ترازو به سمت مزایای آن سنگینی می کند، اما به هر حال لازم است که با معایب آن هم آشنا باشیم. از معایب رنو کولیوس می توان تاخیر در عملکرد دنده اتوماتیک، ضعیف بودن کروز کنترل، ناهماهنگ بودن گیربکسCVT ،  استفاده افراطی رنو از پلاستیک در کابین خودرو، آینده نامعلوم خدمات فنی و قطعات یدکی به دلیل وجود تحریم ها، استفاده شرکت رنو از همان پیشرانه نسل اول، و عملکرد غیر اسپرت جعبه‌ دنده که آخرین مورد از مزایا و معایب رنو کولیوس است را، نام برد.

تعمیرگاه رنو کولیوس

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله مزایا و معایب رنو کولیوس مثل مشخصات رنو کولیوس، بحث اصلی یعنی مزایا و معایب رنو کولیوس و همین بخش تعمیرگاه رنو کولیوس برایتان مفید واقع شده باشند. در صورتی که صاحب خودروی رنو کولیوس یا هر خودروی ساخت رنو مثل رنو ال 90‌، رنو ساندرو، رنو تالیسمان، رنو مگان یا … هستید و به دنبال مرکزی هستید که در زمان لازم برای انجام سرویس های دوره ای و تعمیرات، خودرویتان را به آن جا ببرید، به شما پیشنهاد می گردد که حتما سری به سایت ایران رنو بزنید و با نمایندگی مجاز رنو کولیوس در ارتباط باشید.. گروه ایران رنو یک گروه بسیار مجرب از متخصصین و تعمیرکاران خودرو های رنو هستند و این آمادگی را دارند که به بهترین شکل از خودروی رنوی شما مراقبت و در صورت لزوم آن را تعمیر کنند.

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو

کسانی که صاحب خودروی رنو ساندرو هستند، ممکن است برخی اوقات به تعمیر گیربکس ساندرو نیاز پیدا کنند. ساندرو یکی از خودرو های شرکت خودروسازی رنو می باشد که در سال 1395 و پس از برداشته شدن تحریم های آمریکا و بازگشت شرکت رنو به ایران، به بازار خودرویی ایران عرضه شد. این خودرو در زمان ورود با استقبال گسترده ای توسط مردم روبرو شد و تعداد کثیری از مردم برای خرید آن اقدام کردند، این استقابل به گونه ای بود که حتی پس از گذشت نزدیک به 4 سال از خروج شرکنت رنو از ایران، همچنان ساندرو خودرویی محبوب در بازار و میان مردم می باشد. ممکن است گاهی اوقات گیربکس اتومات یا دستی ساندرو دچار مشکل شوند و به تعمیر گیربکس ساندرو احتیاج پیدا کنند، از همین رو در صورتی که صاحب خودروی ساندرو هستید و یا به موضوعات خودرویی علاقمندید، ادامه مقاله را از دست ندهید. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

شماره تماس مرکز تعمیر خودرو رنو ساندرو: 09128896509

خودروی رنو ساندرو

همان گونه که پیش تر هم از آن صحبت شد، خودروی رنو ساندرو یک خودروی فرانسوی می باشد که محصولی از شرکت خودروسازی رنو می باشد. خودروی رنو ساندرو یک خودروی جمع و جور و شهری است که در دسته هاچ بک ها قرار می گیرد. این خودرو از پیشرانه و مشخصات فنی بسیار مشابه به خودروی ال 90 بهره می برد، به گونه ای که می توان گفت این خودرو، مدل هاچ بک ال 90 می باشد. رنو ساندرو درست به مانند ال 90 یک ظاهر بسیار ساده و معمولی دارد و هیچ نشانه ای از اسپرت بودن در آن نیست. درون کابین این خودرو هم تماما از پلاستیک خشک استفاده شده است و برعکس خودروهایی چینی که آپشن ها و قابلیت های رنگ و با رنگ دارند، امکانات خاصی ندارد، و حتی از سستم مالتی مدیای لمسی هم بهره نبرده است. البته در آن طرف قضیه این خودرو از موتوری قدرتمند و گیربکسی خوب چه در مدل دستی و چه در مدل اتومات بهره مند است و کمتر زمانی پیش می آید شما را مجبور کند به دنبال تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو یا هر قسمت موتوری دیگرش باشید. بری آشنایی بهتر و بیشتر شما با خودروی رنو ساندرو، برخی از مشخصات و ویژگی های آن در قسمت پایینی معرفی شده اند.

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس ساندرو

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی ساندرو

 • موتور 4 سیلندر با ظرفیت 1600 سی سی.
 • قدرت 105 اسب بخاری و گشتاور 140 نیوتون متری.
 • دیفرانسیل اصلی جلو.
 • شتاب صفر تا صد 5/11 ثانیه ای در مدل اتوماتیک و 5/10 ثانیه ای در مدل دستی.
 • گیربکس 4 دنده اتوماتیک AL4 در مدل تومات.
 • گیربکس 5 دنده دستی JH3 و گیربکس JHQ در مدل های سفارشی.
 • حداکثر سرعت 175 در ساعت.
 • حجم باک 50 لیتری و مصرف ترکیبی 7/6 لیتری در هر صد کیلومتر.
 • دو عدد ایربگ.
 • سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز.
 • فرمان هدیرولیکی.
 • آینه برقی.

مشکلات گیربکس ساندرو

گیربکس یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرو می باشد که وظیفه انتقال و تقسیم نیرو بر عهده آن می باشد و سلامت کارکرد آن برای هر خودرویی لازم و اجباری می باشد. خودروی رنو ساندرو هم از این قضیه مسثنی نیست و سلامت گیربکس اش اهمیت بسیاری دارد. خودروی رنو ساندرو در کل با سه مدل گیربکس تولید می شود که همان طور که پش تر هم به آن اشاره شد، در مدل اتوماتیک از گیربکس AL4 بهره می برد و در مدل دستی هم از دو مدل گیربکس JH3 و گیربکس JQH در مدل های سفارشی. مشکلات گیربکس ساندرو ممکن است برای هر کدام از آن ها پیش بیاید و ربطی به اتومات یا دستی بودنش ندارد، اما مشکلات در گیربکس اتوماتیک ساندرو مقداری شایع تر است و ممکن است شما را مجبور به تعمیر گیربکس ساندرو کند. برخی از انواع مشکلاتی که در ارتباط با گیربکس خودرو های مختلف و به خصوص گیربکس های ساندرو شایع هستند را در قسمت زیرین مشاهده می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر گیربکس داستر

زوزه کشیدن گیربکس: یکی از اصلی ترین مشکلات گیربکس ساندرو که باعث می شود افراد به دنبال تعمیر گیربکس ساندرو بیفتند، بحث زوزه کشیدن گیربکس می باشد. ریشه ی این صدای زوزه می تواند ناشی از صدای روغن گیربکس، خرابی دنده های سیاره ای یا دنده های دیفرانسیل باشد.

لرزش در هنگام حرکت خودرو: برخی اوقات شاهد این هستیم که خودرو در هنگام حرکت لرزش های شدیدی می کند که این موضوع می تواند به خرابی صفحه کلاچ و هرز چرخیدن صفحه کلاچ، خرابی پلوس ها یا خرابی دسته موتور برگردد.

تقه زدن گیربکس: یکی دیگر از مشکلات گیربکس ساندرو در مدلهای اتوماتیک یا دستی، بحث تقه زدن گیربکس در زمان تعویض دنده ها می باشد. تقه زدن گیربکس دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد، ممکن است ناشی از یک ایراد برقی در خودرو ،می تواند به دلیل کم بودن سطح روغن گیربکس ، وجود ایراد در ساعت گیربکس و یا خرابی و پارگی دسته موتور های گیربکس باشد.

گاز هرز خوردن: از مسائلی که شما را مجبور می کند برای تعمیر گیربکس ساندرو اقدام کنید، بحث گاز هرز خوردن خودرو می باشد. گاز هرز خوردن چه در گیربکس اتومات و چه در گیربکس دستی، می تواند به علت کمبود روغن، فرسودگی و خراب شدن صفحه کلاچ، نرسیدن روغن به مقدار لازم پشت کاسه کلاچ ها و.. باشد.

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک: این مورد از مشکلات گیربکس ساندرو بیشتر مربوط به مدل های اتوماتیک آن است و به گونه ای است که در آن دنده خلاص می شود و دیگر خودرو حرکت نمی کند، علت وقوع این اتفاق می تواند خراب شدن توربین ها، نبود روغن گیربکس و خالی بودن گیربکس از روغن، هرز شدن پلوس، بریدن دنده اویل پمپ یا معیوب شدن چرخ دنده های داخل گیربکس باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر گیربکس لتیتود

تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

تعمیر گیربکس ساندرو | تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

همانطور که می دانید مهم ترین بخش خودرو گیربکس می باشد و در صورت خرابی می تواند هزینه های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در صورتی که گیربکس شما به مشکل خورده است و می خواهید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید می توانید به مجموعه ایران رنو مراجعه کنید. در نظر داشته باشید گیربکس ها در دو دسته اتوماتیک و دستی عرضه می شوند و ساندرو نیز دارای گیربکس اتوماتیک می باشد. تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار تخصصی است و می بایست حتما برای تعمیر به یک متخصص مراجعه کنید. در صورت نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو می توانید به مجموعه تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید.

مرکز تعمیر گیربکس ساندرو

با مشکلات گیربکس ساندرو آشنا شدیم و دیدیم که چه دلایلی می توانند باعث وقوع آن ها بشوند. اما موضوع مهم تری که در میان است، این است که برای تعمیر گیربکس ساندرو چه باید کرد؟. باید گفت که برای تعمیر گیربکس ساندرو، در وهله اول شما نیاز به این دارید که تحقیقات کنید و ببینید که کدام یک از مراکز خودرویی به طور تخصصی و حرفه ای کار تعمیرات خودرو های رنو را انجام می دهد و سپس به آن مراجعه کنید.

در صورتی که خدای ناکرده گیربکس خودروی ساندرویتان دچار مشکل شده است، به شما توصیه می شود که برای تعمیر گیربکس ساندرو یا برای انجام هر گونه سرویس های دوره ای و خدمات خودرویی، خودرویتان را به تعمیرگاه تخصصی ساندرو یعنی ایران رنو، که به طور کاملا تخصصی و حرفه ای بر روی نگهداری و تعمیرات خودرو های ساخت شرکت رنو کار می کنند، ببرید.

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو

مزایا و معایب رنو ساندرو از موضوعاتی است که برای افرادی که به فکر خرید خودرو و به خصوص به فکر خرید خودروی رنو ساندرو هستند، موضوع مهمی می باشند. رنو ساندرو یکی از خودروهای تولیدی شرکت خودروسازی فرانسوی رنو میباشد که خودروهایی با کیفیت بالا را می سازد و به بازار جهان عرضه می کند. خودرو های شرکت رنو به واسطه حضورموقت شرکت رنو در ایران پس از برداشته شدن تحریم ها و مونتاژ شدن در شرکت های خودروسازی داخلی، حضور نسبتا پررنگی را در بازار ایران دارند. در صورتی که ماشین باز هستید و دوست دارید اطلاعات تان در ارتباط با خودرو ها را افزایش دهید و در صورتی که به دنبال خرید رنو ساندرو هستید، بحث مزایا و معایب رنو ساندرو، به دردتان خواهد خورد. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

مشخصات رنو ساندرو

پیش از این که با مزایا و معیاب هر وسیله یا در کل هر چیزی آشنا شویم، بهتر است که با خود آن وسیله و مشخصاتی که دارد آشنا شویم. در مورد خودروی رنو ساندرو هم همین گونه است و پیش از آشنایی با مزایا و معایب رنو ساندرو و بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، باید با مشخصات این خودرو آشنا شویم. خودروی رنو ساندرو که جالب است بدانید در اصل همان خودروی ال 90 هاچ بک می باشد، در 3 نسل مختلف توسط شرکت رنو تولید شده که نسل ساندروی مورد نظر ما نسل اول آن می باشد. برای آشنایی بهتر و بیشتر شما عزیزان با مشخصات رنو ساندرو، برخی از آن ها را در قسمت پایینی با هم می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: علت روشن شدن چراغ چک ساندرو

 • موتور 1600 سی سی چهارسیلندر با توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت و گشتاور 140 نیوتون متری.
 •  وجود گیربکس 4 دنده اتومات مدل AL4 بر روی مدل اتومات که از مزایا رنو ساندرو می باشد.
 • شتاب صفر تا صد 11/5 ثانیه ای.
 • وجود تنها یک سیستم کمکی راننده یعنی کروز کنترل که می شود گفت به علت کمبود آپشن های دیگر می تواند از معایب رنو ساندرو باشد.
 • سیستم توزیع نیرو.
 • سیستم ترمز ضد قفل یا همان ABS.
 • حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ثانیه.
 • مصرف بنزین ترکیبی 8/3 لیتردر هر صد کیلومتر رانندگی.
 • حجم باک 50 لیتری.
 • فرمان هیدرولیکی.
 • چراغ های مه شکن عقب و جلو.
 • ایربگ راننده و سرنشین جلو.

بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

پیش از این که اقدام به خرید هر خودرویی مثل رنو ساندرو کنید، لازم است که تحقیقات و پرس و جو های زیادی از افراد مختلفی مثل مکانیک ها، باطری ساز ها، متخصصین خودرویی و… بکنید و از مطالب مختلفی مثل مزایا و معایب رنو ساندرو و… مطلع شوید. از همین رو در این قسمت قرار است به طور خلاصه ای به بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای پرداخته شود تا به شما در راه تصمیم برای خریدن یا نخریدن این خودرو کمک بشود. برای بررسی کامل، این خودرو را در دو بخش طراحی و عملکرد بررسی می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس ساندرو

طراحی

در بخش طراحی که می شود گفت، در بحث مزایا و معایب رنو ساندرو از معایب رنو ساندرو است، باید این گونه گفت که خودروی رنو ساندرو چندان حرفی برای گفتن ندارد. خودروی رنو ساندرو در بخش طراحی بیرونی از خطوط سیال و زوایای نسبتا نرمی تشکیل شده است و چراغ های نسبتا بزرگ با جلو پنجره ای کشیده دارد. در قسمت جانبی هم چیز خاصی برای گفتن نیست و با یک ظاهر ساده و کلاسیک روبرو هستیم. در نمای پشتی خودرو هم چراغ های بزرگ در امتداد ستون C را داریم که در دو طرف درب صندوق قرار گرفته است و طرح سپر و در صندوق عقب هم کاملا ساده است. در بحث طراحی داخلی هم با یک کابین کاملا ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی و آپشنی روبرو هستیم که از پلاستیک کاملا خشک ساخته شده است و چه در مدل اتومات و چه در مدل ساده خبری از سیستم مولتی مدیای لمسی هم نیست.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر جلوبندی ساندرو

عملکرد

در بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، بر خلاف قسمت طراحی، خودروی رنو ساندرو در بحش عملکرد فنی نسبت به رقبای خود در بازار، بسیار خوب ظاهر می شود. در بحث عملکرد خودروی رنو ساندرو که می شود گفت در میان مزایا و معایب رنو ساندرو، از مزایا رنو ساندرو است، می شود گفت که ساندرو عملکرد کاملا خوبی دارد و شتابی قابل قبول، سواری کمی خشک اما مناسب، مصرف سوخت نسبتا پایین، موتور با کیفیت که کمتر پیش می آید دچار مشکل شود، استهلاک نسبتا پایین در مقایسه با رقبا، ایمنی مناسب و… را دارا می باشد.

مزایا و معایب رنو ساندرو

همان گونه که پیش تر هم گفته شد، این که پیش از خرید هر دستگاهی از ویژگی ها، مشخصات و مزایا و معایب آن به طور کاملی مطلع باشیم، از اوجب واجبات است. خودرو ها و خودروی رنو ساندرو هم از این قاعده مستثنی نیستند و شما پیش از اقدام برای خرید آن باید با برخی از مزایا و معایب رنو ساندر آشنا باشید. یکسری از مزایا و معایب رنو ساندرو در قسمت پایینی آمده اند.

مزایا رنو ساندرو

در قسمت بررسی رنو ساندروی اتومات و دنده ای مقداری به مزایا رنو ساندرو پرداخته شد اما در این جا به طور کامل تری به آن ها پرداخته خواهد شد. از مزایای خودروی ساندرو موارد پایین هستند.

 • کیفیت ساخت بالا و خوش ساخت بودن.
 • بازار دست دوم خوب و راحتی نسبی در صورت تصمیم برای فروش آن.
 • فضای به اندازه، مناسب و قابل قبول کابین و اتاق خودرو.
 • سیستم تعلیق مناسب و نرم خودرو که برای سرنشینان راحتی را به ارمغان می آورد.
 • دوام فنی و دیر تر خراب شدن موتور و قطعات مختلف آن در مقایسه با رقبا.
 • مناسب بودن گیربکس چه در مدل دستی و چه در مدل اتومات.

معایب رنو ساندرو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

مزایا و معایب رنو ساندرو | ایران رنو

در ارتباط با معایب رنو ساندرو هم در بخش های قبلی اشاره هایی شد، اما بهتر است که به طور کامل تری به شاخه معایب رنو ساندرو از مزایا و معایب رنو ساندرو پرداخته شود. از همین رو برخی از آن ها در قسمت پایین گرد آوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: بررسی نکات فنی رنو ساندرو

 • فقر خودو در زمینه امکانات رفاهی و کمکی راننده و سرنشینان.
 • طراحی بسیار ساده و قدیمی خودرو.
 • ارگونومی نسبتا نامطلوب در صندلی سرنشینان عقب.
 • عدم وجود فرمان پذیری عالی و متوسط بودن فرمان پذیری.

تعمیرگاه رنو ساندرو

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله مزایا و معایب رنو ساندرو مثل بررسی رنو ساندرو اتومات و دنده ای، مزایا رنو ساندرو، معایب رنو ساندرو و… به درد شما خورده باشد. در صورتی که صاحب خودروی رنویی مثل همین رنو ساندرو هستید، به شما توصیه می شود که برای انجام کارهای نگهداری مثل سرویس های دوره ای و برای انجام هرگونه تعمیرات خودرویتان، حتما به تعمیرگاه رنو ساندرو، سر بزنید.

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو

پیدا کردن تعمیرگاه اصلی رنو در تهران همواره یکی از دغدغه های افرادی بوده است که صاحب خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو می باشند. تعمیرات و انجام فعالیت های نگهداری از خودو مثل تعویض اقلام مصرفی مانند روغن، شمع و… همواره از مسائلی است که برای تمامی خودرو ها لازم است. این موارد هیچ گونه ارتباطی با نحوه رانندگی افراد ندارند و شما هر چقدر هم که محتاط رانندگی کنید وحتی اگر با پایین ترین سرعت ممکن هم رانندگی کنید، و حتی اگر که خودرویتان هم هیچ گاه دچار مشکل نشود، باز هم مجبور خواهید شد برای انجام سرویس های دوره ای به یک تعمیرگاه رنو مگان یا … مراجعه کنید. مقاله ی تعمیرگاه اصلی رنو، در صورتی که صاحب خودروی رنو ای هستید و یا اگر که مسائل خوردویی برای تان جالب است، به دردتان خواهد خورد. با تعمیرگاه تخصصی رنو همراه باشید.

شماره تماس تعمیرگاه اصلی رنو: 09128896509

خدمات تعمیرگاه اصلی رنو

یک تعمیرگاه رنو کولیوس یا در کل تعمیرگاه خوردو های ساخت شرکت رنوی خوب، تعمیرگاهی است که از کادری مجرب از انواع متخصصین خودرویی و تعمیرکاران تشکیل شده باشد. تعمیرگاه اصلی رنو یا یک تعمیرگاه رنو مگان خوبپ جایی اسپت که قادر باشد تمامی نیاز های خودرویی شما را برطرف کند و شامل بخش های مختلفی مثل باطری سازی، مکانیکی، جلوبندی سازی و… باشد. همچنین از دیگر خدمات یک تعمیرگاه رنو شرق تهران خوب، این است که قادر باشد سرویس های دوره ای خودروی رنوی شما را به بهترین نحو انجام دهد و در صورت نیاز قطعاتش را با قطعات اصلی رنو معاوضه نماید.

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه رنو مگان

رنو مگان یکی از خودرو های شرکت فرانسوی رنو می باشد که اولین بار در سال 1995 از آن رو نمایی شد. البته خودروی مگانی که در کشور ما موجود است نسل اول و مدل 1995 آن نمی باشد و نسل دوم آن است که توسط شرکت رنو بین سال های 2002 تا 2008 به بازار جهان عرضه شد. در ایران البته مگان، از سال 1387 تا 1393 توسط شرکت پارس خودرو مونتاژ و به بازار ایران عرضه می شد. خودرو رنو مگان در دو مدل 1800 سی سی و 2000 سی سی در بازار ایران موجود می باشد که مدل 2000 سی سی آن از لحاظ امکانات نسبت به مدل 1800 سی سی برتری دارد. این خودرو به دلیل این که در ایران مونتاژ هم می شده است حضور پررنگی در بازار ایران داشته و دارد و هنوز هم افراد بسیاری صاحب آن هستند، و برای تعمیر خودروی خود به دنبال تعمیرگاه اصلی رنو و یک تعمیرگاه رنو مگان خوب هستند.

تعمیرگاه رنو کولیوس

رنو کولیوس یکی از کراس اور های لوکس محسوب می شود که اولین نسل آن در سال 2007 توسط شرکت رنو معرفی شد و تولید آن هم تا سال 2015 و شروع تولید نسل دوم این خودرو، ادامه داشت. خودروی رنو کولیوس یک پیشرانه 2500 سی سی چهار سیلندر دارد که قادر است قدرتی به اندازه 171 اسب بخار را تولید نماید و سرعت را تنها طی 9.8 ثانیه از 0 تا 100 برساند. مدل اولیه این خودرو به طور عمده وارد بازار ایران نشد و همان هایی هم که وارد شدند زیاد مورد استقبال مردم قرار نگرفتند. اما این قضیه درباره نسل دوم آن که پس از برداشته شدن تحریم های آمریکا در سال 1394 وارد کشور شدند فرق داشت و در زمان ورود، بسیاری از افراد اقدام به خرید رنو کولیوس کردند. به همین دلیل استقبال گسترده، بسیاری از دارندگان خوردوی رنو کولیوس پس از بازگشت تحریم های آمریکا، به دنبال تعمیرگاه اصلی رنو و یک تعمیرگاه رنو کولیوس خوب می باشند.

تعمیرگاه رنو شرق تهران

همان طور که می دانید تهران به طور کلی به سه منطقه غرب، مرکز و شرق تقسیم شده است. شرق تهران تقریبا از میدان امام حسین شروع می شود و تا آخر شهر تهران در انتهای محله حکیمیه ادامه پیدا می کند. بخش زیادی از جمعیت تهران که حتی می شود گفت از جمعیت مناطق غرب و مرکز هم بیشتر می باشد، در شرق تهران زندگی می کنند. در میان این جمعیت کثیری از افراد که در شرق تهران زندگی می کنند، بسیاری وجود دارند که صاحب خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو مثل رنو مگان، رنو کولیوس، رنو ال 90 و… می باشند. اگر که شما هم از این افرادی هستید که صاحب خودروی رنو ای می باشید، ممکن است که روزی، خدای ناکرده مشکلی برای خودرویتان پیش بیاید یا برای انجام سرویس های دوره ای به دنبال تعمیرگاه رنو شرق تهران بگردید. به همین سبب بهتر است که اگر به عنوان نمونه خودروی کولیوسی دارید و به دنبال تعمیرگاه رنو کولیوس و تعمیرگاه اصلی رنو می گردید، سری به سایت ایران رنو، که یک تعمیرگاه رنو شرق تهران می باشد، بزنید.

تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

تعمیرگاه اصلی رنو |تعمیرگاه اصلی رنو در تهران

امید است مطالب بیان شده در طول مقاله تعیمرگاه اصلی رنو مثل، خدمات تعیمرگاه رنو، تعمیرگاه رنو کولیوس، تعمیرگاه رنو مگان، تعمیرگاه رنو شرق تهران و…، برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعاتی هر چند ناچیز، کم و محدود به اطلاعات شمایی که صاحب خودروی ساخت شرکت فرانسوی رنو هستید، افزوده باشد. به دلیل خارج شدن آمریکا از برجام در سال هزار و سی صد و نود و هفت، می شود گفت که همگی شرکت های خارجی ای که در حوزه های مختلف مثل خودرو فعالیت می کردند، از بازار ایران خارج شدند. یکی از این شرکت هایی که پس از بازگشت تحریم ها از ایران خارج شد، شرکت خودروسازی فرانسوی رنو بود. به علت این خارج شدن دارندگان خودرو های رنو دچار نگرانی از بابت وجود تعیمرگاه هایی مثل تعمیرگاه اصلی رنو، تعمیرگاه رنو کولیوس، تعیمرگاه رنو مگان، تعمیرگاه رنو شرق تهران و.. شدند. دلیل این نگرانی هم این بود که در صورتی که خدی ناکرده خودرویشان دچار مشکل شد یا زمانی که موعد سرویس های دوره ای خودرویشان رسید، آن را به کجا ببرند.

خوشبحتانه باید گفت که نیازی به نگرانی وجود ندارد، زیرا بلافاصله پس از خروج رنو از ایران، تعیمرگاه های حرفه ای ایجاد شدند که تمامی خدمات مورد نیاز یک خودروی رنو را انجام داده و می دهند. یکی از معتبرترین و بهترین تعمیرگاه ها که تعمیرگاه اصلی رنو هم می باشد، تعمیرگاه ایران رنو است که تیمی مجرب از متخصین و تعمیرکاران خودورو های رنو دارد و آماده است پذیرای خودرهای رنوی شما ساکنین غرب، شرق، مرکز، و حومه شهر تهران، باشد.

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین از موضوعات و مسائلی است كه دانستن آن بسيار كاربردی خواهد بود و بهتر است كه همه رانندگان و صاحبان خودرو از آن مطلع باشند. خودرو، و به خصوص موتور و سیستم کاری خودرو از قسمت ها و اجزای مختلفی تشکیل شده اند. سلامت این اجزا بسیار حائز اهمیت است، دلیل اهمیت آن هم، در این می باشد که سلامت و کارکرد درست خودرو کاملا به سلامت اجزای آن بر میگردد و اگر که یکی از اجرای خودرو دچار مشکل شود و یا کار نکند، نحوه کارکرد کلی موتور و سیستم خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار مشکل می شود. اگر که علاقه دارید اطلاعات تان را درباره وسیله نقلیه ای که سوار آن می شوید افزایش دهید، در ادامه مقاله مراحل هواگیری رادیاتور ماشین هم همراه ایران رنو تعمیرگاه رنو بمانید.

هواگیری رادیاتور ماشین

 پیش از این که یک راست به سراغ مراحل هواگیری رادیاتور ماشین برویم، بد نیست که بداینم اصلا هواگیری رادیاتور ماشین چیست؟. رادیاتور خودرو سیستمی است که وظیفه اصلی آن خنک نگه داشتن و تنظیم دمای موتور می باشد. برای انجام این کار رادیاتور خودرو، آب یا آب مخصوص رادیاتوری که در محفطه آن قرار گرفته را در قسمت های مختلف و مجرا های خودرو به حرکت در می آورد و باعث خنک شدن قسمت ها و قطعات مختلف موتور خودرو می شود. در صورتی که به هر دلیلی این روند چرخش آب مختل شود و برای گردش آب مشکلی ایجاد شود، ممکن است دمای موتور و قطعات آن زیادی بالا برود و به آن ها آسیب وارد شود.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل کم شدن روغن از ماشین

یکی از مسائلی که می تواند باعث ایجاد اختلال در روند چرخش آب در موتور خودرو، توسط رادیاتور شود، مشکل هوا گرفتن رادیاتور می باشد. ممکن است سیستم رادیاتور بعد از چندین وقت استفاده به جای این که فقط آب در آن حضور داشته باشد کمی هوا بگیرد، که همین داشتن هوا، باعث ایجاد اختلال در سیستم گردش آب می شود و فضایی از رادیاتور که باید از آب پر می شد را اشغال می کند، به همین علت موضوع رفع کردن آن و مراحل هواگیری رادیاتور ماشین اهمیت خاصی دارد.

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

انجام هر کاری در این دنیا و کره خاکی، آداب و مراحلی دارد که برای فردی که قصد انجام دادن آن کار را دارد، رعایت آداب و مراحل آن کار، ضروری می باشد. هواگیری رادیاتور هم از این قاعده مستثنی نیست و دارای مراحلی است که به آن مراحل هواگیری رادیاتور ماشین گفته می شود. هواگیری رادیاتو ماشین فرایند مهم و نسبتا حساسی است که شما برای انجام آن باید کاملا از نحوه انجام آن مطلع باشید و بدایند که چگونه باید هواگیری رادیاتور ماشین را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با مراحل هواگیری رادیاتور، برخی از مراحل آن که در قیمت پایین آورده شده اند را با هم می بینیم.

هواگیری رادیاتور با پیچ

ابتدا باید ماشین را خاموش کرده و چند ساعت بگذارید که سرد شود.

بعد از آن لوله رابط موتور و رادیاتور را بررسی می کنیم و پیچ هواگیری را یافته و باز می کنیم.

سپس یک مقدار آب جوش آمده را به داخل رادیاتور می ریزیم، در این مرحه مقداری هوا از داخل رادیاتور خارج می شود.

به این علت که هوای موجود در رادیاتور به شکل یکپارچه از پیچ هواگیری خارج نمی شود. کار ریختن آب جوش را تا جایی که آب دارای هوا به طور کامل از رادیاتور خارج شود، ادامه می دهیم و پس از اتمام کار هم، پیچ هواگیری رادیاتور را سفت و محکم می بندیم.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

مراحل هواگیری رادیاتور ماشین

هواگیری رادیاتور ماشین بدون پیچ

در این مرحله هم ابتدا ماشین را باید خاموش کرد و رها کرد تا مقداری خنک شود.

سپس باید رادیاتور را با ترکیب پنجاه پنجاه از آب مقطر و ضد یخ پر کرد.

بعد باید درب رادیات را گذاشت، موتور را روشن کرد و بخاری را در بالاترین درجه گذاشت.

پس از این کار، موتور به دمای گرمی می رسد و بعد از مدتی هم مایع خنک کننده در رادیات به جریان می افتد که این به جریان افتادن را از طریق گلویی رادیات مشاهده خواهید کردید و بخاری هم شروع به دادن هوای گرم خواهد کرد، که این به معنای تصفیه شدن رادیاتور خواهد بود.

حال ماشین را خاموش کنید و بگذارید که خنک شود و در صورت لزوم مقداری خنک کننده به موتور بیفزایید، سپس شلنگ رادیاتور فوقانی را فشار دهید تا هوای اضافی خارج شود، و در آخر هم درب رادیات را ببندید.

هواگیری رادیاتور ماشین بدون درب

یکسری از خودرو ها ممکن است دارای درب رادیات نباشند که این قسمت هم مراحل هواگیری رادیاتور ماشین های این گونه می باشد.

در ابتدا باید گیربکس خودرو را روی حالت اتومات یا دستی تنظیم کنید.

سپس باید ترمز اضطراری را تنظیم کنید، هود را باز کرده و رادیات را 50 درصد از ضد یخ و 50 ىرصد از آب مقطر پر کنید.

بعد موتور  ماشين را روشن کرده و ىماي بخاری را بر روی آخر بگذارید تا رادیاتور شروع به کار کند.

در آخر هم با کمک پدال گاز دور موتور را در فاصله هاي زمانی 10 تا 15 ثانیه تا 2000 دور بالا ببرید و پس از انجام آن، خودرو را خاموش کنید و بگذارید که خنک شود و اگر که لازم شد به آن مقداری ضد یخ اضافه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین

بهترین مرکز تعمیرات خودرو

امید است مطالبی که در طول مقاله مراحل هواگیری رادیاتور ماشین بیان شد، به درد شما خورده باشند و کمی به اطلاعات شما در حوزه خودرو افزوده باشد و به استفاده بهتر از آن ها کمکی هر چند کم و ناچیز کرده باشد. در حالت کلی همواره توسط مکانیک ها و متخصصان توصیه می گردد که در دوره های مشخصی، سلامت کارکرد قسمت ها و قطعه های مختلف خودرو را چک کنید تا خدای ناکرده خودرو و موتور آن دچار مشکل نشوند و باعث ایجاد هزینه های سنگین برای شما نشوند.

در صورتی که به دنبال کسی هستید که مراحل هواگیری رادیاتور ماشین را انجام دهید یا اگر که در کل، به دنبال جایی هستید که خودروی خود را برای تعمیرات و یا چک آپ به آنجا ببرید و صاحب خودروی ساخت شرکت رنو مثل ال 90، تالیسمان، ساندرو، مگان، کپچر و …. هم هستید، حتما سری به سایت و مجموعه خودرویی ایران رنو بزنید. مجموعه خودرویی ایران رنو با استفاده از گروهی مجرب از تعمیرکاران و متخصصان خودرو های شرکت رنو، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین

دلایل کم شدن روغن از ماشین چیست؟ چرا ماشین روغن کم می کند؟ از موضوعاتی است که اگر خودرو دچار روغن ریزی شود یا به هر دلیلی سیستم روغن آن دچار مشکل شود، ذهن صاحبان خودرو ها را درگیر می کند. روغن موتور از فراورده های نفتی است که در سیستم خودرو و کارکرد آن نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد و دائم در حال حرکت دربخش های مختلف سیستم خودور و موتور آن است. به همین سبب سلامت کارکرد و مناسب بودن میزان آن در خودرو اهمیت زیادی را برای صاحبان خودور ها دارد و در صورتی که به هر دلیلی از مقدار آن کم شود، رانندگان ذهن شان با موضوع کم شدن روغن از ماشین شان درگیر خواهد شد. در صورتی که صاحب خودرویی هستید، دانستن دلایل کم شدن روغن از ماشین، ضرری برایتان نخواهد داشت.

روغن موتور مناسب برای خودرو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

بد نیست که پیش از پرداختن به دلایل کم شدن روغن از ماشین، کمی درباره چیستی خود روغن موتور بدانیم. روغن موتور همان گونه که پیش تر هم گفته شد، از فراروده های نفتی می باشد که از تقطیر نفت خام در پالایشگاه های نفتی، تولید می گردد. در دستگاه ها و خودرو های مختلف به این دلیل که قطعات فلزی اغلب اوقات با یک دیگر در تماس اند و با هم برخورد دارند، و حجم و فاصله زمانی میان این برخورد ها گاها به میلی ثانیه هم نمی رسد، ممکن است در طولانی یا حتی کوتاه مدت بر اثر برخورد بیش از حد داغ شده و بهشان آسیب وارد شود و در نهایت سلامت دستگاه به خطر بیفتد، به همین دلیل مهندسان و متخصصین صنعتی، از فراورده های نفتی و روان کننده ها استفاده می کنند تا این قطعات فلزی به آن ها آغشه شوند و در صورت برخورد با یکدگیر اصطکاکی ایحاد نشود که باعث گرما و وارد شدن آسیب به خودرو یا دستگاه شود.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

البته روغن های موتور دستگاه ها و خودرو ها با هم یکسان نیستند و با این که هر دو از فراورده های نفتی هستند اما خواص شیمیایی و فیزیکی آن ها کاملا با هم متفاوت است. همچنین در ارتبطات با خودرو ها هم، هر خودرو بر اساس موتور و سیستمی که بر روی آن سوار است، به روغن موتور متفاوتی نیاز دارد. برای مثال یکی از فاکتور هایی که خودرو ها در بحث روغن موتور، در آن با یک دیگر فرق می کنند، ظرفیت موتور می باشد، هر خودرو بر اساس ظرفیت موتوری که دارد، روغن موتور مناسبش مشخص می شود. علاوه بر این، کیفیت و ویژگی های روغن موتور های مناسب یک میزان ظرفیت موتور هم با هم تفاوت دارند. در کل می شود گفت که روغن موتور ها دنیای بزرگ و متنوعی دارند.

دلایل کم شدن روغن از ماشین

با خود روغن موتور آشنا شدیم، حالا نوبتی هم که باشد نوبت آن است که به سراغ موضوع اصلی یعنی دلایل کم شدن روغن از ماشین برویم. همان طور که گفته شد روغن موتور نقشی حیاتی و مهم در خودرو ها دارد و عدم حضور آن باعث وارد شدن آسیب های سنگین و حتی بعضا جبران ناپذیر به خودرو ها خواهد شد. به همین علت است که مناسب بودن مقدار روغن موتور در موتور، و سیستم روغن ماشین بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اما گاهی پس از چند بار چک کردن میزان روغن خودرو، ممکن است متوجه شوید که ماشین روغن کم می کند، به همین علت لازم است که با دلایل کم شدن روغن از ماشین آشنا شویم.

چسبندگی سوپاپ های موتور: سوپاپ ها بخش مهمی از سیستم موتور خودرو هستند که عمل ورود اکسیژن و خروج دود از موتور به کمک آن ها صورت می گیرد. یکی از ایراداتی که ممکن دلیل کم شدن روغن از ماشین شما باشد، چسبندگی سوپاپ ها باشد که شوربختانه این مورد به راحتی قابل تشخیص نیست و حتما باید توسط فرد متخصص و مکانیک چک شود.

دلایل کم شدن روغن از ماشین | تعمیرگاه ایران رنو

دلایل کم شدن روغن از ماشین | چرا ماشین روغن کم می کند؟

نشتی دادن روغن: یکی از عمده ترین دلایل کم شدن روغن از ماشین که همواره از زمان پیدایش خوردو ها وجود داشته است، نشتی روغن می باشد. این مورد از دلایل کم شدن روغن از ماشین، زمانی اتفاق می افتد که یکی از قسمت هایی که روغن از آن ها عبور می کند مثل کارتل روغن، کاسه نمد عقب میل لنگ، واشر فیلتر روغن، فیلتر روغن، کاسه نمد گلویی دلکو و… سوراخ، پاره، شل، شکسته یا در کل دچار گونه ای مشکل شده باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: علت بد کار کردن موتور ال نود صبح

استفاده کردن و ریختن روغن موتور کیفیت پایین: استفاده از روغن موتور بی کیفیت به این دلیل که همان گونه که از نامش هم پیداست کیفیت پایینی دارد، راندمان خودور را پایین می آورد و باعث می شود که خودرو به شکل مناسبی کار نکند و همچنین روغن بیشتری مصرف شود.

سوختن روغن: همواره مقداری از روغن از طریق جداره و کناره های سیلندر ها وارد قسمت و محفظه احتراق موتور می شود و می سوزد که این مقدار تا حد 150 سانتی متر مکعب در هر 100 کیلومتر مصرف، میزانی نرمال و منطقی می باشد. اما برخی اوقات این میزان، از مقدار نرمال تخطی می کند و افزایش پیدا می کند که مشخص ترین نشانه این مورد از دلایل کم شدن روغن از ماشین هم خروج دود آبی رنگ از اگزوز خودرو می باشد.

فرسوده بودن رینگ پیستون ها: رینگ پیستون ها از قطعات موتوری ای هستند که اگر دچار مشکل، خرابی یا فرسودگی شوند ممکن است باعث نفوذ بیش از اندازه روغن به درون سیلندر و محفظه احتراق خودرو، و در نتیجه سوختن بی مورد آن شوند.

بهترین مرکز تعمیر خودرو های رنو

امید است که مطالب گفته شده در طول مقاله برای تان جالب و آموزنده بوده باشد و به افزایش هر چند کم دانش شما درباره خودروها، کمک کرده باشد. در صورتی که صاحب خودروهای ساخت شرکت فرانسوری رنو مثل رنو تالیسمان، رنو ال 90، رنو ساندرو، رنو مگان و…. هستید، به شما پیشنهاد می شود که سری به سایت ایران رنو بزنید، زیرا مطالب آموزنده بسیاری در حوزه خودروهای رنو مثل همین مقاله دلایل کم شدن روغن از ماشین، در آن جا موجود است، همچنین در صورتی هم که روزی خدا ناکرده خودروی رنویتان دچار مشکلی شد و به دنبال تعمیرگاه مناسب و معتبری می گشتید، سری به مجموعه خودرویی ایران رنو بزنید تا متخصصین و تعمیرکاران چیره دست آن، خودروی شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند.

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو از جمله مسائل و سوالاتی است که همواره ذهن رانندگان را به خود درگیر کرده است. به خصوص که الان در زمان گرم سال یعنی خرداد ماه و تابستان هستیم و گرمای اغلب شهر های کشور از جمله تهران غیر قابل تحمل است به طوری که حتی در برخی از زمان های روز تردد با ماشینی که کولر ندارد، واقعا سخت و طاقت فرسا است. اگر که به کولر ماشین خود اهمیت می دهید و سلامت کارکرد آن برایتان اهمیت دارد، در ادامه بحث هم همراه تعمیرگاه ایران رنو بمانید. زیرا در ادامه  قرار است  به طور مفصلی به برخی نکات مثل همین بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو بپردازیم.

برخی نکات مفید استفاده از کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

زمانی که از وسیله ای استفاده می کنیم، خواه کولر خودرو باشد یا هر چیز دیگری، باید یکسری نکات و مطالب را درباره آن بدانیم تا به بهترین شکل از آن استفاده کنیم و با استفاده خودمان به سلامت و کارکرد آن آسیب و ضرر نرسانیم. کولر خودرو نیز از این قاعد مستثنی نیست و شما با دانستن برخی نکات و مسائل مثل بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، قادر خواهید بود که با آن بهتر رفتار کنید تا بهره بهتری از آن ببرید. در قسمت پایین برخی از این نکات را برایتان آورده ایم.

کسب اطلاعات بیشتر: چرا کولر ماشین خنک نمی کند؟

1-هنگامی که به تونل ها یا فضا های بسته این چنینی مثل پارکینگ های سرپوشیده و… وارد می شوید، قبل از داخل شدن حتما دکمه هوای ورودی کولر خودرو را از روی هوای خارجی و گردش هوای خارجی، بر روی گردش هوای داخلی قرار دهید زیرا، چون در فضای بسته هستید، هم آلودگی خودرو های جلویی وارد خودرو نشود و هم این که به دلیل نبود گردش هوای آزاد در بیرون، گردش هوای داخلی باعث زود تر خنک شدن می شود.

2- زمانی که در شهر هستید به خصوص در زمانی که به دلیلی مثل ترافیک یا … مجبورید با سرعت پایینی حرکت کنید، بهترین کار این است که برای روشن کردن کولر در این مواقع با دنده سنگین حرکت کنید. حرکت با دنده سنگین موجب خواهد شد هم خودرو زود تر و بهتر خنک شود و هم به تجهیزات خودرو و کولر خودرو آسیبی وارد نشود.

3- این باور را که استفاده از کولر خودرو موجب مصرف سوخت وحشتناک بنزین خواهد شد را دور بریزید. درست است که استفاده از کولر ماشین چیزی حدود 2 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به مصرف بنزین شما اضافه می کند، اما با توجه به گرما و آب و هوای غیر قابل تحمل، ارزشش را دارد. همچنین برخی با استناد به همین موضوع غلط مصرف وحشتناک بنزین در زمان استفاده از کولر، به جای روشن کردن کولر، شیشه های ماشین را پایین می دهند و معتقدند که این گونه در مصرف سوخت خودروی خود صرف جویی کرده اند، این در حالی است که پایین دادن شیشه ها  در سرعت بالا به علت مسائل آیرودینامیکی و مقاومت هوا، نه تنها باعث کمتر شدن مصرف سوخت نه خواهد شد، چه بسا مصرفی بیشتر از مصرف سوخت زمنا روشن بودن کولر خواهد داشت.

4- حد الامکان سعی کنید تا جایی که ممکن است در روز هایی که هوا آلوده است، دست به روشن کردن کولر نزنید و یا اگر هم که این کار را کردید، گردش هوا را بر روی هوی داخلی بگذارید. به این دلیل روز های آلوده بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو محسوب نمی شوند که ذرات و آلودگی های موجود در هوا به سیستم کولر و همچنین ریه های شما آسیب وارد می کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: دلایل ریختن آب از اگزوز ماشین

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

5- حتما پیش از شروع فصول گرم سال که از ابتدای خرداد تا اواخر شهریور ادامه دارد، کولر خودروی خود را به فرد یا مجموعه متخصصی مثل تعمیرگاه رنو نشان دهید و از سلامت کارکرد آن اطمینان حاصل کنید، ‌تا در زمان نیاز و گرم شدن هوا، با خیالی آسوده، از کولر خودروی خود استفاده کنید.

6- اگر که روکش های صندلی خودرویتان از جنس چرم می باشند،‌ سعی کنید آن ها را با یک لایه روکش نخی بپوشانید. دلیل انجام این کار، این است که روکش های چرم در صورت ماندن در آفتاب به شدت گرم می شوند و آن گرما را به محیط انقال می دهند که ضمن آزار دادن شما در هنگام نشستن بر روی آن، باعث گرم شدن محیط خودرو و مقابله با کولر خودرو هم خواهند شد.

7- پیش از استفاده از کولر خودرو و پیش از گرم شدن شدید هوا، حتما از سلامت و میزان آب موجود در رادیاتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید، زیرا در صورت عدم سلامت آن و یا نبود آب رادیات در آن، حتی در صورت استفاده از کولر در بهترین زمان هم، ممکن آمپر خودرویتان به شدت بالا رفته و ماشین جوش بیاورد.

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو

بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، مهمترین و کلیدی ترین موضوع مقاله ما، بحثی است که هر راننده ای به دنبال آن می گردد تا بداند که کی و کجا باید کولر ماشین خود را روشن کند و کی و کجا نباید. بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو فقط صرفا به بحث زمان متکی نیست که بگوییم مثلا ۱۰ دقیقه پس از انجام فلان کار بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو است. بلکه در چند موقیعت و شرایط، بهترین موقیعت روشن کردن کولر خودرو محسوب می شوند که تعمیرگاه رنو ساندرو،‌ برخی از آن ها را در زیر آورده است.

کسب اطلاعات بیشتر: شارژ گاز کولر ماشین های رنو

 • زمانی که مدتی از روشن شدن خودرو توسط شما گذشته است و خودرو و اجزای آن مثل موتور مدتی است کار کرده اند.
 • زمانی که خودرو در گرمای شدید تابستان در مکان و محیطی مسقف و سایه بوده و موتور و خودرو نسبتا خنک هستند(گرم و داغ نیستند).
 • زمانی که خودرو در دور موتور پایین است، از موارد بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو ها محسوب می شود.
 • هنگامی که خودرو در حال حرکت در کفی و مسیر صاف و هموار است نه در حال حرکت بر روی یک مسیر نا هموار، سربالایی شدید یا ترافیک سنگین.

بهترین مرکز تعمیر و مراقبت از کولر خودرو

امیدواریم که از خواندن مقاله بهترین زمان روشن کردن کولر خودرو، تا اینجا لذت برده باشید و برای تان مفید واقع شده باشد. در صورتی که شما صاحب خودرو های شرکت رنو هستید و قصد چک آپ کولر و سیستم های مرتبط با کولرخودرویتان را دارید و یا اگر به دنبال تعمیرگاه داستری می گردید که کولر خودروی شما را تعمیر کند، حتما سری به سایت و مجموعه خودروبی ایران رنو که، تعمیرگاه رنو آن هم به صورت تخصصی می باشد، سری بزنید.