راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ خودرو چیست؟ همانطور که می دانید یکی از مواردی که لازم است هرچند وقت یکبار تعویض شود و نیاز به رفتن به تعمیرگاه خودرو دارد، صفحه کلاچ می باشد. در عین حال بدون باز شدن خودرو امکان دیدن صفحه کلاچ نیست و نمی توان به طور دقیق در مورد تمام شدن صفحه کلاچ نظر داد. اما خرابی هر وسیله و تمام شدن صفحه کلاچ در خودرو دارای نشانه هایی می باشد که با استناد به آن ها و چند تست ساده می توان در مورد تمام شدن صفحه کلاچ خودرو اطمینان حاصل کرد. در این مقاله می خواهیم با شما در مورد راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ به بحث و بررسی بپردازیم. با مجموعه تعمیرگاه ایران رنو همراه باشید.

تمام شدن صفحه کلاچ

عموما زمان معقول برای تعویض کلاچ پس از 50 الی 60 هزار کیلومتر می باشد. بسیاری از افراد فراموش می کنند که در موعد مقرر به تعمیرگاه مراجعه کنند. تعمیرگاه ایران رنو این مشکل را برای دارندگان خودرو رنو حل کرده است. تنها کافیست یکبار برای تعویض صفحه کلاچ به ایران رنو مراجعه کنید و از آن پس زمان مراجعه بعدی خود را در موعد مقرر از طریق پیامک دریافت کنید. عددی که بیان شد به نوع رانندگی نیز بسیار مرتبط است. برای مثال کسانی که در داخل شهر رانندگی می کنند و ترافیک های زیادی را پشت سر گذاشته اند ممکن است این عدد به 30 الی 40 هزار کیلومتر برسد. از طرفی اگر کسی در مسیرهای جاده ای یا اتوبانی تردد می کند و از کلاچ زیاد استفاده نمی کند این عدد به 70 الی 80 هزار کیلومتر نیز می رسد. تعمیرگاه ال نود

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

راه های تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

اولین روش تشخیص تمام شدن صفحه کلاچ

یکی از نشانه های تمام شدن صفحه کلاچ کم شدن شتاب اولیه می باشد. ممکن است خودرو شما به طور ناگهانی شتاب بگیرد. این موضوع به این دلیل است که عمر قطعات تمام می شود و نمی توانند به درستی تمام قدرت موتور را به گیربکس منتقل کنند و در نتیجه باعث افت شتاب خودرو می گردد. از همین رو بخشی از قدرت موتور به صورت هرزگردی بین فلایول و دیسک و صفحه هدر می رود. تعمیرگاه مگان.

ین شرایط بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که راننده در حال رانندگی بوده و ناگهان پای خود را روی پدال گاز می فشارد در این حالت به دلیل تمام شدن صفحه قدرت موتور تماما به گیربکس منتقل نمی شود و خودرو شتاب لازم را نخواهد داشت پس  اگر زمانی که در حال حرکت هستید و متناسب با فشردن پدال گاز ،خودرو کشش نداشته باشد باید به تمام شدن دیسک و صفحه شک نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش یکسره کردن رله دوبل

دومین روش تشخیص 

برای اینکه بدانید صفحه کلاچ خودرو تمام شده است یا نه خودرو را خاموش کرده و آن را در دنده یک قرار دهید و سپس آن را روشن کنید. پای خود را به تدریج از روی کلاج برمیداریم اگر بدنه خودرو به لرزش در آمد این گویای این مسئله است که صفحه و دیسک هردو تمام شده اند و لازم است به تعمیرگاه ایران رنو مراجعه کرده و آن را تعویض کنیم. لرزش های کم عادی می باشد ولی اگر لرزش ها از یک حدی بیشتر شد نشان می دهد که صفحه و دیسک تمام شده است. علت این لرزش ها هم این است که به دلیل این که قدرت موتور به طور کامل به چرخ ها منتقل نمی شود و چرخ ها توان کافی غلبه بر وزن خودرو را ندارند.

سومین روش تشخیص

یکی دیگر از این تست ها که می توان آن را انجام داد تا از سالم بودن صفحه کلاچ اطمینان حاصل کردن این است که ماشین را در دنده 2 قرار دهیم و پای خود را به ناگهان از روی کلاچ برداریم اگر ماشین شروع به حرکت کرد نشانگر این موضوع است که عمر صفحه کلاچ شما تمام شده است و نیاز به تعویض صفحه کلاچ دارید ولی اگر ماشین خاموش شد و حرکت نکرد باشد خوشحال باشید چرا که نیازی نیست صفحه کلاچ را تعویض کنید و هنوز صفحه کلاچ شما نو و سالم است. تعمیرگاه تخصصی تالیسمان.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو

مجموعه ایران رنو تعمیر برق رنو ، خدمات سرویس دوره ای شامل تعویض روغن و فیلتر ها ، تعویض لنت های ترمز ، عیب یابی سیستم تعلیق و جلوبندی ، تنظیم موتور و … را ارائه می دهد.

کم شدن قدرت و شتاب خودرو ، زیاد شدن غیر طبیعی مصرف بنزین ، صداهای غیر طبیعی و … از جمله نشانه های خرابی این بخش مهم از خودرو شما می تواند باشد.

اگر تعمیر خودور را به تاخیر بیندازید و با همین وضعیت به استفاده از خودرو ادامه دهید ، این کار باعث خراب شدن قطعات بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر برای شما می شود.

بنابراین پیشنهاد میکنیم در اولین زمان ممکن برای عیب یابی و درست کردن این بخش مهم به تعمیرگاه تخصصی رنو ما مراجعه نمایید. با بهترین تعمیرگاه ال90، داستر، کپچر، تالیسمان، مگان و … در خدمت شما هستیم.

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو واقع در تهرانپارس بلوار بابائیان، خیابان پنجم شیدایی، کوچه هفتم شمالی پلاک 10 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

شماره تماس:

09128896509

09120996450

021-77785115

021-77785114

آموزش یکسره کردن رله دوبل

آموزش یکسره کردن رله دوبل

رله دوبل چیست؟ روش یکسره کردن رله دوبل به چه صورت است؟ در این مقاله می خواهیم شما را با رله دوبل، وظایف آن و روش یکسره کردن رله دوبل آشنا کنیم. مجموعه تعمیرگاه تخصصی ایران رنو، متخصص در زمینه تعمیر تمامی خودروهای رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در صورتی که دارای هریک از خودروهای رنو می باشید می توانید جهت تعمیر و یا سرویس خودرو خود به مجموعه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید و یا جهت دریافت وقت با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید. تعمیرگاه مگان.

رله دوبل چیست؟

پیش از اینکه به روش های یکسره کردن رله دوبل بپردازیم در ابتدا می خواهیم بدانیم این قطعه چیست و در خودرو چه وظیفه ای را برعهده دارد. رله دوبل در واقع یک قطعه الکترونیکی از است که عملکرد آن به طور مستقیم با عملکرد موتور خودرو در ارتباط است و اگر به درستی وظیفه اش را انجام ندهد، ماشین به درستی کار نمی کند و حتی در بسیاری از خودروها، ماشین روشن نمی شود. همانطور که از نام آن پیداست این قطعه از دو عدد رله تشکیل شده است که با وجود کوچک بودن وظیفه بسیار مهمی را در خودرو ایفا می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: 8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

آموزش یکسره کردن رله دوبل

آموزش یکسره کردن رله دوبل

وظیفه رله دوبل چیست؟

با مجموعه تخصصی ایران رنو همراه هستید. رله دوبل در واقع نقش جعبه تقسیم را دارد و برق مثبت 12 ولت را به قطعات مختلف خودرو می رساند. این قطعه جریان برقی که توسط دینام تولید شده است را از باتری می گیرد و به پمپ بنزین، سنسور اکسیژن، کوئل دوبل، سنسور کیلومتر، شیر برقی کنیستر، سوزن های انژکتور و مهم تر از همه به ECU می رساند. ربه دوبل در بسیاری از خودروها در کنار باتری قرار داده می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: 5 نشانه تمام شدن صفحه کلاج خودرو

نشانه های خرابی رله دوبل چیست؟

در صورتی که خودرو به مشکل خورده است و هر کاری که می کنید خودرو روشن نمی شود یکی از مشکوک ترین قطعاتی که باید چک شود رله دوبل می باشد. وقتی رله 10 خراب شود امکان دارد که یکی از رله ها به درستی عمل نکند و باعث اختلال در تامین ولتاژ مورد نیاز برای قسمت های خاصی از خودرو شود در نتیجه خودرو روشن نمی شود. از دیگر نشانه های خرابی رله دوبل این است که هنگامی که سوئیچ را می چرخانید چراغ های پشت آمپر روشن می شود اما هیچ صدایی از پمپ بنزین شنیده نمی شود این بدین معنی است که برق لازم به پمپ بنزین نرسیده است. تعمیرگاه داستر.

وظیفه تامین برق پمپ بنزین بر عهده رله دوبل است که نتیجه این امر حاکی از خرابی این قطعه می باشد. در حالت کلی می توان گفت این قطعه عمر مشخصی ندارد و نمی توان زمان مشخصی برای تعویض و تعمیر آن در نظر گرفت. از دیگر نشانه های خرابی رله دوبل می توان به روشن نشدن چراغ چک خودرو به هنگام استارت زدن اشاره داشت. نشانه آخر خرابی رله دوبل نیز صدای تیک تیک کوتاهی است که پس از باز کردن سوئیچ از رله دوبل شنیده نمی شود. این صدا نشانه وارد شدن رله به مدار برق خودرو می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: سیستم EGR در خودرو چیست؟

آموزش یکسره کردن رله دوبل

 • در ماشین هایی که ECU  ساژم و بوش دارند به پایه های ۱و ۴ و ۵ و ۱۳ برق بدهید!
 • در ECU  زیمنس باید به پایه های ماره ۱ و ۴ و ۱۳، در ۲۰۶ تیپ دو به فیوز ۴ و ۱۵ و پایه ۸ سوکت مشکی و در ۲۰۶ تیپ پنج به فیوز ۴ و ۱۵
 • باید برق مستقیم وصل کنید!

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو

مجموعه تخصصی ایران رنو متخصص در زمینه تعمیر مکانیکی، برقی و سرویس خودروهای رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شما عزیزان می توانید با یکبار مراجعه به این مجموعه از آن پس زمان مراجعه بعدی خود جهت تعویض روغن موتور، تعویض روغن گیربکس و … را از طریق پیامک دریافت کنید. جهت دریافت نوبت می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

09128996509

09120996450

021-77785114

021-77785115

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

اگر صداهایی که در خودرو به گوشتان برایتان مهم است حتما به فکر کم کردن صدای موتور خودرو خود افتاده اید. برای علاقه مندان به خودروهای نو هیچ لذتی بالاتر از کم کارکرد بودن آن و بی سر و صدا بودن موتور خودرو نمی باشد. البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد برای تیونینگ خودرو خود صدای موتور را افزایش می دهند اما این مورد اندکی گوش خراش است. بسیاری از مشتریانی که به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه می کنند از صدای زیاد موتور گلایه می کنند و به دنبال راهکاری برای کم کردن صدای موتور خودرو خود می باشند.

صدای نرم موتور خودرو در هنگام گاز خوردن و شتاب گرفتن بسیار لذت بخش می تواند باشد اما این صدا با افزایش عمر خودرو تغییر کرده و می تواند باعث آزار و آذیت صاحب خودرو شود در نتیجه به دنیال راه حلی برای کاهش صدای موتور خودرو خواهد بود. در صورتی که به سر و صدا حساس باشید قطعا صدای موتور دیگر خودروها نیز شما را آزار می دهد. در این مقاله ایران رنو همراه شما خواهد بود تا روش های کم کردن صدای موتور خودرو را برای شما بیان کند. شما عزیزان در صورت نیاز به تعمیر و سرویس خودروهای رنو خود می توانید به مجموعه ایران رنو مراجعه کنید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید. تعمیرگاه ال نود

روش های کم کردن صدای موتور خودرو

پیش از اینکه به بررسی روش های کم کردن صدای موتور خودرو بپردازیم بهتر است در ابتدا این موضوع را بررسی کنیم که آیا صدای موتور خودرو به تازگی افزایش یافته است و یا اینکه این صدا قدیمی می باشد. اگر به تازگی صدای موتور خودرو شما افزایش یافته است در ابتدا می بایست وضعیت ظاهری و فنی خودرو را بررسی کنید تا دلیل ایجاد صدای ناهنجار را پیدا کنید. اما در ادامه روش هایی را برای کم کردن صدای موتور خودرو شما بیان می کنیم. با تعمیرگاه ایران رنو همراه باشید.

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

کسب اطلاعات بیشتر: سیستم EGR در خودرو چیست؟

صدای جیغ یا غژ غژ تسمه

یکی از موارد شایع صدای جیغ تسمه می باشد. سیاری از افراد به این صدا اهمیتی نداده و به رانندگی با خودروی خود ادامه ‌می‌دهند. بهتر است بدانید شاید  اگر نگاهی به تسمه خودروی خود بیندازید، ‌می‌توانید از هزینه‌های بعدی جلوگیری کنید. شاید برایتان سوال باشد که چرا اصلاً تسمه خودرو به صدا ‌می‌افتد؟ در بسیاری از موارد کهنگی تسمه می‌تواند عامل ایجاد سروصدای اضافه در محفظه کاپوت شود؛ همچنین خشک بودن یا جنس نامناسب تسمه نیز در ایجاد سروصدای اضافی بسیار موثر است. اگر تسمه کهنه یا دارای جنس نامرغوب باشد به‌طور قطع باید آن را تعویض کرد.

حتما می دانید که تسمه تایم خودرو در هر 60 هزار کیلومتر باید تعویض شود. در صورتی که زمان تعویض تسمه تایم خودرو خود را فراموش می کنید می توانید با یکبار مراجعه به ایران رنو، زمان مراجعه بعدی خود جهت تعویض تسمه تایم را از طریق پیامک دریافت کنید.

ممکن است صدای تسمه دلیل خاص دیگری داشته باشد که اندکی توجه به آن می‌تواند هزینه‌های دیگر را کاهش دهد. برای مثال امکان دارد غلطک تسمه سفت‌کن خودرو بسیار سفت یا بسیار شل تنظیم شده باشد که در این صورت از تسمه صدای ناجوری شنیده می‌شود. گاهی اوقات نیز دیده می‌شود که تسمه به درستی در جای خود قرار نگرفته است و بر اثر اصطکاک بین فولی‌ها و تسمه صدا ایجاد ‌می‌شود. در این موارد می‌توان با رگلاژ کردن تسمه سفت‌کن یا جا انداختن درست تسمه از پاره شدن تسمه جلوگیری کرد.

صدای فس فس داخل موتور

معمولا در صورتی که درون موتور لوله های کناری آن نشتی داشته باشد این صدا ممکن است به گوش برسد. برای کنترل این صدا هرچه سریعتر دست به کار شوید چرا که ممکن است سیستم خنک کننده خودرو را به طور کامل از کار بیندازد. همچنین ممکن است لوله وکیوم خودرو آسیب دیده باشد که بی‌اهمیتی به آن موجب افزایش شدید سوخت خودرو خواهد شد. تعمیرگاه مگان

در این مورد بهتر است لوله‌های مربوط به بخاری و کولر را نیز تست کنید. اگرچه نشت گاز کولر ظاهراً فقط منجر به کار نکردن کولر در محیط‌های گرم خواهد شد، ولی باید بدانید که نشتی گاز کولر و کم شدن فشار آن باعث می‌شود فشار مضاعفی برای خنک کردن به کمپرسور کولر خودرو وارد شود و احتمال آسیب‌دیدگی در قطعات کمپرسور یا خود کمپرسور بسیار محتمل خواهد بود.

صدای تق تق از سمت چرخ های خودرو

درصورتی‌که با سرعت پایین در حال حرکت هستید و در پیچاندن فرمان صدای تق تق به گوشتان ‌می‌رسد، ممکن است پلوس یا سر پلوس آسیب دیده باشد. بهتر است برای بازدید از پلوس و دیگر قطعات سیستم تعلیق خودروی رنوی خود به مجموعه ایران رنو مراجعه کنید. با روش های کم کردن صدای موتور خودرو در خدمت شما هستیم. شنیدن این صدا از عقب خودرو می تواند مربوط به میل گاردان باشد.

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

صدای ناله در هنگام چرخاندن فرمان

از دیگر گزینه های کم کردن صدای موتور خودرو صدای ناله چرخاندن فرمان می باشد. در بسیاری از موارد دیده می‌شود که در حین پیچاندن فرمان صدایی شبیه به صدای ناله از درون کاپوت ماشین به گوش می‌رسد. این صدا به احتمال زیاد مربوط به پمپ هیدرولیک فرمان خودرو است. صدای ناله مربوط به پمپ هیدرولیک خودرو می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که ازجمله آن می‌توان به کم بودن سطح روغن هیدرولیک در پمپ هیدرولیک خودرو، خراب بودن اورینگ‌های داخل پمپ یا ضعیف عمل کردن پمپ هیدرولیک خودرو اشاره کرد. معمولا در چنین شرایطی فرمان خودرو نیز به‌راحتی قبل عمل نمی‌کند.

کسب اطلاعات بیشتر: نشانه های تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

صدای ضربه در محفظه زیر موتور

صدای ضربه در محفظه زیر موتور و داخل سیلندر خودرو مربوط به احتراق ناقص و انفجار درون سیلندر ‌است که امکان دارد به‌دلیل خرابی شمع یا عدم توانایی خودرو در برقراری تعادل بین مخلوط هوا و سوخت باشد. این انفجار درون سیلندر در برخی از موارد قبل از مرحله جرقه‌زنی اتفاق می‌افتد که می‌تواند تایمینگ خودرو را برهم بزند. به‌طور معمول خودروهایی که دارای احتراق ناقص و صداهایی شبیه به این هستند قادر به حرکت یکنواخت نیز نخواهند بود و موتور اصطلاحا شل و سفت می‌شود و در نتیجه خودرو حرکت یکنواختی نخواهد داشت.

صدای خرخر و ضربه ای منظم از درون موتور

در برخی از خودروها و به‌خصوص خودروهایی که میل سوپاپ آن‌ها بالا هستند، در موقع روشن کردن خودرو صدای خرخر منظمی به‌گوش می‌رسد. در بعضی اوقات حتی دیده ‌می‌شود که این صدا با گرم شدن خودرو یا افزایش دور موتور به‌طور کامل قطع می‌شود. این صدا معمولا مربوط به خرابی تایپیت یا خلاصی بیش از حد سوپاپ‌ها ‌است. برای رفع این صدا بهتر است استکان‌های تایپیت خودروی خود را تعویض کنید. تعمیرگاه تالیسمان

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

8 روش ویژه برای کم کردن صدای موتور خودرو

صدای زوزه دیفرانسیل و گیربکس

وجود هرگونه ساییدگی یا آسیب دیدگی و ناهمواری یا شکستگی، باعث ایجاد صدایی شبیه به زوزه در حین حرکت خواهد شد. در خودروهای دیفرانسیل عقب در صورت خرابی، این صدا از قسمت انتهایی خودرو شنیده می‌شود و در خودروهای دیفرانسیل جلو هم این صدا را از قسمت گیربکس خودرو ‌می‌توان شنید. تنظیم نبودن کلاچ خودرو، تنظیم نبودن اهرم دسته دنده، خرابی ماهک‌ها و غلاف کشویی و برنجی‌های داخل گیربکس همچنین تعویض بی‌موقع دنده ‌می‌تواند باعث آسیب‌هایی شود که در نهایت منجر به شنیدن صدای زوزه‌ای از درون دیفرانسیل یا گیربکس خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

صدای تیز هنگام کم کردن سرعت و ترمز

اگر درمواقعی که ترمز می‌گیرید صدای تیز و گوش‌خراشی به گوشتان می‌رسد، می‌توانید مطمئن شوید که لنت‌های ترمز شما در حال تمام شدن است و لنت در حال تماس با دیسک‌های خودرو ‌خواهد بود. در بسیاری از خودروها چراغی برای نشان دادن تمام شدن لنت تعبیه شده است. ممکن است این چراغ بر اثر قدیمی بودن خودرو اصلاً وجود نداشته باشد، همچنین امکان دارد تعمیرکار در هنگام تعویض لنت‌ها فیش و سیم این هشدار دهنده را به‌درستی متصل نکرده باشد؛ بنابراین درصورتی‌که صدایی مشابه این صداها در هنگام ترمز گرفتن شنیده ‌می‌شود سریعا برای سرویس یا تعویض لنت‌های خودروی خود به تعمیرگاه مراجعه کنید. بی‌اهمیتی به تمام شدن لنت‌ها ‌می‌تواند آسیب جدی به دیسک‌های خودرو وارد کند.

سیستم EGR در خودرو چیست؟

سیستم EGR در خودرو چیست؟

سیستم EGR در خودرو چیست؟ شاید این سوال بسیاری از افراد باشد. خروجی اگزوز خودرو آلاینده های بسیار زیادی دارد که یکی از خطرناک ترین آن ها اکسید نیتروژن می باشد. این آلاینده در اثر ترکیب اکسیژن و ازت در دمای بالا ایجاد می شود. همانطور که می دانید دمای لحظه احتراق در محفظه احتراق ممکن است تا 700 درجه نیز می رسد. در این دما اکسیژن و نیتروژن تشکیل اکسید ازت می دهند. با وجود سیستم های خنک کاری همچنان دما بالا می باشد چرا که سیستم های خنک کاری موتور تنها می توانند بلوک سیلندر و سرسیلندر را خنک می کنند.

بنابراین نمی توان دما را در آن لحظه پایین آورد. پس می بایست با استفاده از وسیله ای گازهای حاصل از فرایند احتراق را کنترل کرد. در این مطلب میخواهیم در مورد اینکه چگونه می توان این گازهای آلاینده را کنترل کرد به بحث و بررسی بپردازیم. با مجموعه تخصصی ایران رنو همراه باشید. شما عزیزان در صورتی که خودرو رنو شما به مشکل خورده است و نیاز به تعمیرگاه دارید می توانید به مجموعه ایران رنو در شرق تهران مراجعه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

سیستم EGR در خودرو چیست؟

سیستم EGR در خودرو وظیفه دارد تا با تزریق مقدار کمی از گازهای خروجی اگزوز به ورودی سیلندر دمای احتراق داخل سیلندر را کاهش دهد. این مقدار در حدود 20 درصد هوای ورودی به سیلندر می باشد. در نتیجه می توان سطح اکسیدهای نیتروژن در خروجی موتور را تا حد امکان کاهش داد. با ادامه این فرایند میزان اکسیژن موجود در محفظه احتراق محدودتر می شود و با این کار دمای احتراق مخلوط سوخت و هوا کاهش پیدا می کند.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید مقدار کمی از گازهای خروجی از لوله 1 وارد سوپاپ EGR (شماره 2) شده و سپس توسط خنک کننده شماره 3 ، خنک شده و از لوله شماره 4 ، به مخلوط کننده شماره 5 می رسد ، مخلوط کننده شماره 5 ، گازهای خروجی از اگزوز وارد شده از لوله شماره 4 را با هوای گذشته از فیلترهوا مخلوط کرده و این مخلوط را وارد سیلندر (محفظه احتراق) می کند. با بررسی سیستم EGR در خودرو در خدمت شما هستیم. با ایران رنو همراه باشید.

سیستم EGR در خودرو چیست؟

سیستم EGR در خودرو چیست؟

کسب اطلاعات بیشتر: 5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

برای توضیح بیشتر سیستم EGR در خودرو، به شکل زیر نگاه کنید، مقداری از گازهای اگزوز از لوله 1 وارد سوپاپ شماره 2 می شود، با بازشدن این سوپاپ، گاز اگزوز از لوله 3 وارد منیفولد ورودی هوا شده و در نهایت به محفظه احتراق می رود، اما بازشدن سوپاپ شماره 2 که سوپاپ EGR نامیده می شود چگونه انجام می شود؟ این کار توسط شیربرقی EGR (شماره 6) انجام می شود، شیر برقی EGR توسط کامپیوتر خودرو عمل می کند (روشن می شود)، با روشن شدن این شیر ، ارتباط بین لوله های 4 و 5 برقرار می شود، در نتیجه برقراری ارتباط بین لوله های 4 و 5، منیفولد ورودی هوا با کششی که ایجاد می کند، هوا را از داخل لوله 5 به سمت سیلندر می کشد، این کشش به لوله 4 منتقل شده و در نهایت این کشش، فنر سوپاپ شماره 2 را فشرده می کند و باعث تزریق گاز اگزوز از لوله 2 به لوله 3 می شود.

سیستم EGR در خودرو چیست؟

سیستم EGR در خودرو چیست؟

انواع دریچه EGR

دریچه EGR تیپ های متفاوتی دارد که در این متن بعضی از آن ها را معرفی می کنیم:
۱- دریچه پنوماتیک (Pneumatic EGR Valves): این مدل از دریچه ها بااستفاده از خلاء به صورت الکترومغناطیسی باز و بسته می شوند و حالت میانی یا نیمه باز برای دریچه تعریف نشده است و برای این که در زمانی که موتور سرد است دریچه باز نشود، آن را به کلید جداگانه ای متصل می کنند تا توسط ECU کنترل شود و در زمان سرد بودن موتور دریچه را بسته نگه دارد. سیستم EGR در خودرو چیست؟

۲- دریچه الکتریکی (Electric EGR Valves): این مدل از دریچه ها اطلاعاتی را از سنسورهای مختلف مانند سنسور MAP (Manifold Absolute Pressure)، سنسور ECT (Engine Coolant Temperature)، سنسور دور موتور و … دریافت
می کنند و باتوجه به اطلاعات دریافت شده دریچه را در حالت های مختلف (باز، بسته و حالت های میانی) تنظیم می کنند.

۳- دریچه الکتریکی با اتاقک خنک کننده (Electric EGR Valves With Cooler Modules): این دریچه همانند دریچه الکتریکی عمل می کند با این تفاوت که در آن اتاقکی تعبیه شده است تا گازهای حاصل از احتراق قبل از اختلاط، خنک شوند. این مدل از دریچه ها نسبت به مدل های دیگر، در کاهش دمای موتور و کاهش تولید آلاینده ها بهتر عمل می کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

تعمیرگاه تخصصی ایران رنو

مجموعه تخصصی ایران رنو متخصص در تعمیر تمامی خودروهای رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شما عزیزان می توانید برای تعمیر و سرویس کلیه خودروهای رنو خود به این مجموعه مراجعه کنید. ایران رنو در تهرانپارس، بلوار بابائیان، خیابان پنجم شیداییف کوچه هفتم شمالی واقع شده است. جهت تماس با مسئولین این مجموعه می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

021-77785114

021-77785115

09128896509

09120996450

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

زمان تعویض کلاچ خودرو کی است؟ نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو چیست؟ پس از چند هزار کیلومتر می بایست صفحه کلاچ را تعویض کرد؟ کلاچ در سیستم انتقال نیروی خودرو کار وصل و قطع کردن نیرو را بر عهده دارد. در واقع می توان گفت نیرو و توانی را که موتور تولید می کند، کلاچ کنترل می کند. با استفاده از کلاچ نیرو از موتور وارد جعبه دنده می شود و دنده ها راحت تعویض می شوند. پیش از اینکه نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو را بیان کنیم در ابتدا می خواهیم بدانیم چه عواملی باعث می شود که از عمر این قطعه پرکاربرد کاسته شود. با دانستن این مورد می توانیم مانع از کاهش عمر صفحه کلاچ شوید و برخی دیگر همکه زورشان می چربد، وقوعشان اجتناب ناپذیر است. با مجموعه تعمیرگاه تخصصی ایران رنو همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

عواملی که باعث کاهش عمر صفحه کلاچ می شوند

درست عوض نکردن دنده: در هر بار تعویض دنده می بایست کلاچ را تا انتها فشار دهید. اگر این کار را نکنید به صفحه کلاچ آسیب می رسد. عوض کردن نامناسب دنده از آن مواردی است که اگر حواستان را جمع کنید زمان تعویض صفحه کلاچ به تعویق می افتد.

انتخاب دنده غلط: اگر در سربالایی مشغول به رانندگی می باشید حواستان باشد که از دنده مناسب استفاده کنید. برای سربالایی دنده یک و دو مناسب است. در غیر این صورت به خودرو فشار زیادی وارد می شود و نتایج نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

رانندگی در ترافیک سنگین: در ترافیک مجبورید که برای کنترل خودرو کلاچ را زیاد نگه دارید. حتی اگر حرفه ای هم باشید در ترافیک های سنگین شهری مجبور هستید که پا را زیاد روی کلاچ نگه دارید تا تصادفی پیش نیاید. بنابراین ترافیک نیز عاملی دیگر برای جلو انداختن زمان صفحه کلاچ است که اجتناب ناپذیر می باشد.

شتاب زیاد در حرکت: با بررسی نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو در خدمت شما هستیم. خودرویی را که در شتاب و سرعت بالا رانندگی را از سر گذرانده، انتظار داشتن کلاچ سالم را نباید داشت. شتاب زیاد اثرات مخربی بر روی قطعات حساس خودرو می گذارد کخ کلاچ نیز از این قائده مستثنی نمی باشد.

سوار کردن تعداد زیادی سرنشین: خودروها مانند آدم‌ها نیستند؛‌ یعنی نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با توسعه مهارت‌های فردی ظرفیت‌شان را افزایش بدهند. هر خودرو از نظر وزن، آستانه تحملی دارد که باید به آن احترام بگذارید. اگر تعداد زیادی سرنشین به خودرو فشار بیش از حد وارد کنند، زمان تعویض صفحه کلاچ هم زود‌به‌زود از راه خواهد رسید.

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

صفحه کلاچ در واقع یک قطعه مصرفی محسوب می شود که معمولا در حدود 60 هزار کیلومتر عمر می کند و طول عمر آن وابستگی عمیقی به نحوه رانندگی کردن راننده دارد. مجموعه کلاچ در یک گیربکس دستی که به عنوان اتصال بین موتور و گیربکس عمل می کند، در برابر فشارها مداوم مقاومت می کند. در صورت بروز مشکل در قسمت دیسک و صفحه خودرو می بایست به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. بهترین تعمیرگاه برای خودرو شما ایران رنو می باشد. حال به سراغ نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو می رویم. با ایران رنو همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

بدجا رفتن دنده یک و دنده عقب

یکی از 5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو همین بد جا رفتن دنده یک و دنده عقب می باشد که بسیاری از شما ممکن است آن را تجربه کرده باشید. این مورد در ترافیک خود را بیشتر نشان می دهد.

لرزش هنگام رها کردن کلاچ

زمانی که خودرو را بر روی دنده یک گذاشته و صفحه کلاچ را رها می کنیم. موتور و اتاق خودرو به لرزه در می آید که یک لرزش کاملا متفاوت است و نشانه ای کاملا واضح برای تمام شدن صفحه کلاچ است.

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو

کم شدن کشش و قدرت خودرو

از دیگر 5 نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو این است که هرچقدر به خودرو گاز می دهیم، خودرو شتاب نمی گیرد و در سربالایی مجبور به استفاده از دنده های سنگین تر می شویم. در واقع هرچه دور موتور افزایش می یابد سرعت موتور دیرتر افزایش می یابد.

به حرکت در آمدن با دنده 2

این نشانه در واقع همان است که مکانیک ها برای فهمیدن تمام صدن صفحه کلاچ به کار می گیرند. بدین صورت که خودرو در حالت سکون دنده 2 قرار می دهند و پایشان را از روی کلاچ بر می دارند. در صورتی که خودرو خاموش نشود و راه بیفتد، صفحه کلاچ عمرش را کرده است و می بایتس تعویض شود.

سفت شدن پدال کلاچ

پنجمین نشانه تمام شدن صفحه کلاچ خودرو این است که پدال صفحه کلاچ سفت و خشک می شود و حالت ارتجاعی و فنری خود را از دست می دهد. در این حالت ممکن است با گرفتن صفحه کلاچ، صدایی نیز از آن خارج شود و همچنین پایمان را خیلی محکم به عقب باز می گرداند.

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو چیست؟

نکات مهم و کاربردی صفحه کلاچ

۱. کلاچ و ترمز گرفتن مداوم در مسیرهای شهری باعث می‌شود که نیاز به تعویض صفحه کلاچ خودروها بالا و بالاتر برود.

شاید برای خودروی رانندگان جاده‌های بیرون از شهر، عمر این قطعه بیشتر باشد. چون درگیر ترافیک‌ نیستند و نیاز نیست که مدام به سیستم کلاچ فشار وارد کنند. اما رانندگانی که در شهرهای شلوغ و پرترافیک تردد می‌کنند، مدام نیاز به بررسی وضعیت صفحه کلاچ و احتمالا تعویضش دارند. هر چند که قانون خاصی وجود ندارد و نیاز به تعویض صفحه کلاچ به عوامل متعددی وابسته است، اما به‌طور متوسط، ماشین‌های معمولی ایرانی در حوالی ۴۵ هزار کیلومتر نیاز به تعویض صفحه کلاچ پیدا می‌کنند.اگر دارای خودرو رنو هستید و به دنبال یک تعمیرگاه مطمئن هستید مجموعه ایران رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

۲. یادتان باشد که تعویض صفحه کلاچ کاری بسیار تخصصی است و نباید آن را به مکانیکی واگذار کنید که تجربه کاری زیادی ندارد یا در این امر خبره نیست.

دیسک و صفحه قطعه حساسی است و در زمان تعویض آن باید نکاتی مانند استفاده از کاسه نمد، تنظیم درست سیم صفحه کلاچ و روغن‌کاری بلبرینگ رعایت شوند. معمولا هم‌زمان با تعویض صفحه کلاچ، نیاز به تعویض روغن گیربکس هم پیش می‌آید. پس این نکته را هم به‌خاطر بسپارید.

۳. زمانی که نیاز به تعویض صفحه کلاچ پیش می‌آید، این کار را اصولی انجام بدهید و به امید کاهش هزینه‌ها به سراغ ترفندهایی مانند عوض‌کردن لنت‌‌های روی دیسک نروید.

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

انتخاب بهترین تعمیرگاه مگان در تهران، همواره از موضوعاتی بوده است که صاحبان این خودرو با آن مواجه بود اند. خودروی رنو مگان یکی ازخودرو های قدیمی و نام آشنا در کشور است که تولید و مونتاژ آن از سال 88 تا 93 ادامه داشت. مدل اصلی و بهترین مدل مگان، سری 2000 سی سی یا همان دو لیتیری آن است که به نسبت آپشن ها و ویژگی های خاصی که دارد، خودروی نسبتا مقرون به صرفه ای محسوب می گردد. به دلیل کیفیت نسبی این خودرو و فرانسوی بودن آن با توجه به این که حدود 8 سال است دیگر تولید نمی شود، همجنان یکی از خودرو های پرطرفدار بازار محسوب می شود. در صورتی که صاحب خودروی رنو مگان هستید یا اگر که قصد خرید آن را دارید و یا اگر که ساکن شهر تهران یا حومه آن هستید و به دنبال بهترین تعمیرگاه مگان در تهران هستید، ادامه مقله را از دست ندهید.

مشخصات رنو مگان

خودروی رنو مگان از همان سال اولی که خط تولیدش در ایران شروع به کار کرد تا روز آخری که خط تولیدش جمع شد در سه مدل 2000 سی سی، 1600 سی سی E1 و 1600 سی سی E2 به بازار ایران عرضه می شد و همانطور که پیش تر هم گفتیم مدل 2000 سی سی کامل ترین و بهترین مدل آن است. مدل 2000 سی سی مگان به قدری خوب است که حتی در بازار امروز هم خرید و فروش آن به راحتی اتفاق می افتد و همچنان بحث انتخاب بهترین تعمیرگاه مگان در تهران، میان صاحبان مگان پر طرفدار است.

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

طرح اولیه ی رنو مگان در سال 1988 توسط شرکت رنو ارائه شد. نام این خودرو به این علت مگان است که، در سال  1988 و پس از اتمام طراحی این خودرو، شرکت رنو به افتخار طراح فرودگاه برست بلاروس، مگان سودیت، این نام را بر روی خودروی تولیدی خودش گذاشت. نسل اول مگان در سال 1995 به بازار عرضه شد و تولید آن تا سال 2002 ادامه داشت. پس از آن هم نسل دوم مگان که تا سال 2008 رنو آن را تولید کرد، روانه بازار شد. اما مدلی که ما از آن حرف میزنیم نسل سوم رنو مگان است که در سال 2008 و در نمایشگاه بین المللی موندیال پاریس، رنو از آن پرده برداری نمود و تا سال 2016 تولید و عرضه آن را ادامه داد.

از مشخصات فنی رنو مگان در مدل 2 لیتری می توان به مواردی مثل، موتور 4 سیلندر، توانایی تولید 136 اسب بخار قدرت و 191 نیوتون متر گشتاور، دیفرانسیل جلو بودن، گیربکس 4 دنده ای اتوماتیک AL4، حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت، شتاب صفر تا صد 9.4 ثانیه ای، مصرف ترکیبی 7.8 لیتری در هر صد کیلیومتر، ترمز ضد قفل یا ABS، سیستم توزیع نیروی ترمز، جعبه فرمان برقی، حجم باک 60 لیتری، داشتن رینگ آلومینیومی، ترمز جلو وعقب دیسکی، سیستم تعلیق جلوی مک فرسون با بازوی چهارگوش و میله موج گیر، سیستم تعلیق عقب میله چرخشی با نقاط اتصال بیرونی و…. اشاره کرد.

در بخش قابلیت ها و آپشن ها به طور کلی با توجه به این که، خودرو نسبتا قدیمی می باشد و خود شرکت رنو هم در زمان تولید آپشن های خاصی بر روی آن قرار نداده است، زیاد حرفی برای گفتن ندارد، به نحوی که خودرو های چینی ارزان تر از این خودرو ممکن است آپشن ها و قابلیت های بیشتری نسبت به مگان به خریدارانشان ارائه بدهند. اما در نهایت برخی از آپشن های مگان سنسور باران، اتولایت، چراغ مه شکن جلو، چراغ سقفی جلو، چراغ مرکزی، چراغ مطلاعه در جلو و عقب، چراغ کفی درب ها، فرمان حساس به سرعت، کنترل سیستم صوتی پشت فرمان، سیستم مالتی مدیای لمسی، بلوتوث، ایربگ راننده و ایربگ سرنشین جلو، داشتن کارت هوشمند ایمنی، استاره کی لس یا دکمه ای، سیستم تهویه اتوماتیک، آینه های بقل برقی با گرم کن، شیشه بالابر آنتی ترپ و تک لکسی و… اشاره کرد.

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو چیست؟

تفاوت های مدل 2 لیتری با مدل 1600 سی سی

این مطلب در بحث انتخاب بهترین تعمیرگاه مگان در تهران تاثیری ندارد، اما بد نیست که آن را بدانید. قبل از این که به تفاوت مدل 2 لیتری با مدل 1600 سی سی بپردازیم، بهتر است که با تفاوت های سری E1 و E2 ی مدل 1600 با هم بپردازیم. این دو، تفاوت خیلی زیادی باهم ندارند و فقط در بحث داشتن چراغ مه شکن جلو با هم متفاوت دارند که در سری E2 وجود دارد و در E1 نیست. تفاوت مدل 2 لیتری با مدل 1600 سی سی در مسائلی مانند، بالا تر بودن حجم موتور، اتومات بودن سیستم تهویه، بالاتر بودن حداکثر سرعت (210 کیلومتر در مقابل 192 کیلومتر در ساعت)، بالاتر بودن قدرت اسب بخار (136 در مقابل 115 اسب بخار)، بیشتر بودن وزن (1385 در مقابل 1013)، بیشتر بودن گشتاور (191 در مقابل 152 نیوتون متر)، گیربکس اتوماتیک، شتاب صفر تا صد بالاتر(9.4 در مقابل 10.9) و بیشتر بودن مصرف بنزین (7.8 در مقابل 7 لیتر در هر صد کیلومتر) می باشد.

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران کجاست

برای شما که در تهران یا حومه آن زندگی می کنید و صاحب خودروی رنو مگان هستید و این که به دنبال بهترین تعمیرگاه مگان در تهران باشید، یک امر طبیعی است، زیرا شما به سلامت خودرویتان اهمیت میدهید. اما قبل از انتخاب بهترین تعمیرگاه مگان در تهران شما باید با یکسری مسائل و خدماتی که بهترین تعمیرگاه ها، آن را ارائه میدهند آشنا شوید. این خدمات همگی بسیار حائز اهمیت هستند و اگر که تعمیرگاهی قادر به ارائه آن ها نباشد مناسب نیست و شما نباید خودرویتان را به آن بسپارید. در قسمت پایین ما به یکسری از خدماتی که باید بهترین تعمیرگاه مگان در تهران آن ها را ارائه دهد، اشاره کرده ایم.

 • میزان کردن فرمان و برطرف کردن مشکلات آن.
 • تعمیر یا تعویض دینام خودرو.
 • عیب یابی و رفع عیب خودرو.
 • تعویض قطعات مصرفی مثل لنت، تسمه تایم، تیغه برف پاک کن و… .
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال شرکت رنو.
 • تعمیر یا در صورت نیاز تعویض قطعات سیستم برقی خودرو.
 • فعال سازی، تعمیر یا در صورت لزوم تعویض آپشن های خودرو.
 • تعویض روغن موتور و روغن گیربکس اتوماتیک و دستی.
 • استفاده از دیاگ تخصصی و اصلی شرکت رنوی فرانسه.
 • تعمیر یا تعویض قطعات سیستم تعلیق.
 • تعمیر یا تعویض گیربکس.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی سیبک فرمان خودرو چیست؟

نتیجه بحث

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

بهترین تعمیرگاه مگان در تهران

هدف ما از بیان مطالبی مثل مشخصات فنی رنو مگان، تفاوت رنو مگان 2000 سی سی با 1600 سی سی و ویژگی های بهترین تعمیرگاه مگان در تهران، تنها این است که به شما کمک کنیم که، چه در صورتی که صاحب خودروی رنو مگان هستید و به دنبال مرکزی برای نگهداری و تعمیرات خودرویتان می گردید و چه در صورتی که قصد خرید رنو مگان را دارید و به دنبال جایی هستید که پس از خرید، در صورت لزوم و برای انجام سرویس های دوره ای خودرویتان، به آنجا مراجعه کنید، بدانید کدام تعمیرگاه را باید انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما چه برای اقدامات نگهداری مثل تعویض قطعات مصرفی و چه برای انجام تعمیرات خودروی رنویتان این است که، به تعميرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید. زیرا ما در تعمیرگاه های تخصصی ایران رنو با استفاده از قطعات اورجینال شرکت رنو و با داشتن تیمی از افراد چیره دست در حوزه تعمیرات و نگهداری خودرو های شرکت رنو، آماده انجام تمامی مشاوره ها، خدمات و تعمیرات مورد نیاز خودروی رنوی شما هستیم.

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

از بین کسانی که صاحب وسیله نقلیه ای هستند و رانندگی می کنند منحای تعمیرکاران، افراد بسیار کمی وجود دارند که نسبت به اجزا و نحوه کارکرد قطعات خودرو مثل لنت ترمز و مطالبی مانند عمر لنت ترمز آشنایی دارند. البته آشنایی این تعداد  افراد هم به صورت بسیار کم و محدود است. این که شما با قطعات و قسمت های مختلف خودرویی که از آن استفاده می کنید آشنا باشید، به شما کمک می کند که بتوانید به شکل بهتری از خودرویتان استفاده کنید و بهتر آن را برانید. از این قطعات و قسمت های مختلف خودرو، یکی از قسمت هایی که مرتبط با سیستم ترمز گیری است، لنت ترمز می باشد. برای آشنایی بیشتر با لنت ترمز و دانستن مطالبی مثل عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد، در ادامه مقاله همراه ایران رنو بمانید.

لنت ترمز چیست؟

لنت ترمز همانطور که گفتیم قطعه ای است که جزئی از سیستم ترمز گیری خودرو محسوب می شود و نقش بسیار مهمی در کارکرد خودرو دارد. نقشی که لنت ترمز در سیستم ترمز گیری بر عهده دارد این است که با ایجاد سایش و اصطکاک در تایر های خودرو، سرعت خودرو را دچار کاهش می کند و یا باعث ایست کامل آن می شود. لنت ترمز یک قطعه مصرفی می باشد و این که شما از طول عمر آن مطلع باشید، وضعیت آن را گاه به گاه بررسی کنید و از کارکرد درست و صحیحش مطمئن شوید بسیار مهم است، زیرا با همین کارهای ساده شما قادر خواهید بود که از وقوع تصادف و اتفاقات ناگوار برای خود و خانواده تان جلوگیری کنید. تعمیرگاه مگان همراه با شما.

کسب اطلاعات بیشتر: عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

با اهمیت لنت ترمز در سیستم ترمز گیری خودرو آشنا شدیم و فهمیدیم که نقشی بسیار حیاتی ای در خودرو دارند، به همین دلیل مهم بودن لنت های ترمز، با توجه به ملاک های مختلفی دسته بندی می شوند که هر کدام با دسته دیگر کاملا متفاوت است. می شود گفت که با اهمیت ترین موضوعی که در عمر لنت ترمز خودرو تاثیر گذار است، نوع سیستم ترمز به کار رفته در خودرو است. این تاثیر به این سبب است که سیستم های ترمز دیسکی و کاسه ای یا ترکیبی، هر کدام لنت های مخصوص خود را دارند. انواع لنت های ترمز بسیار متنوع می باشد. ما سعی کرده ایم در این بخش با مسائلی که در عمر لنت ترمز خودرو تاثیر گذار هستند، شما را آشنا کنیم.

قیمت: به این علت که هر کمپانی تولید کنند قطعات یدکی خودرو و لنت ترمز از فرمولاسیون، تکنیک ها و تکنولوژی ویژه و اختصاصی ای در ساخت لنت های خود بهره می برد، قیمت منحصر فردی برای لنت های ترمز خود تعیین میکند. البته قیمت لنت کمپانی های مختلف بسته به کیفیت لنت هایشان بسیار متفاوت است.

ضریب اصطکاک: یکی از نوشته هایی که بر روی جعبه لنت ترمز درج می شود، ضریب اصطکاک آن است. ضریب اصطکاک بر روی جعبه لنت و در جایی کنار گواهینامه استاندارد و اطلاعات شرکت تولید کننده آن قرار می گیرد. تفاوت اصلی لنت های ترمز در بحث ضریب اصطکاک، این است که لنت ها با جنس های مختلف، ضریب اصطکاک و دقت عملکردشان در دما های متفاوت تغییر پیدا میکند. به همین سبب علامت مخصوصی که نماد ضریب اصطکاک لنت است، بر روی جعبه های لنت توسط کمپانی های تولید کننده قرار می گیرد تا به عنوان نمونه ضریب اصطکاک لنتی را در دماهای 45 درجه و 90 درجه سانتی گراد به مصرف کننده ها، نشان بدهد. البته این نکته را هم در مورد ضریب اصطکاک باید بدانید که، عمر لنت ترمز و ضریب اصطکاک در صورت استفاده شدن از آن در دماهای پایین تر، همواره بالاتر و بیشتر است.

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

کاسه ای یا دیسکی: همینطور که اشاره شد، مهم ترین چیزی که باعث ایجاد دو دستگی در لنت های ترمز می شود، سیستم به کار رفته در بخش ترمز گیری و کاسه ای یا دیسکی بودن آن است. اهمیت این موضوع در این جا است که در صورتی که سیستم ترمز گیری خودروی شما سیستم کاسه ای باشد، باید از یک نوع لنت ترمز و در صورتی که سیستم ترمز گیری خودروی شما دیسکی باشد، باید از یک نوع دیگر از لنت ترمز ها استفاده کنید. به طبع با توجه به تفاوت لنت های به کار رفته، طول عمر لنت ترمز ها در هر سیستم هم، با یکدیگر متفاوت است.

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

متریال: از دیگر دلایل تفاوت بین لنت های ترمز و تفاوت بین انواع طول عمر لنت ترمز با یکدیگر، متریال به کار رفته در ساخت آن ها توسط کمپانی ها است. علت این تفاوت هم در این است که هر متریال مختلف مقدار مقاومت و طول عمر مشخصی دارد و تا یه حد مشخصی، به درستی کار می کند. کمپانی های مختلف، لنت هایشان را در متریال ها و دسته هایی مثل فلزی، سرامیکی، ارگانیک و نیمه فلزی تولید می کنند.

رنگ: بحث تفاوت در رنگ لنت ها بیشتر در رابطه با لنت های سرامیکی مطرح است. زیرا شرکت های سازنده برای این که ویژگی های هر لنت سرامیکی را از دیگری مشخص کنند، آن ها را در رنگ های متفاوتی تولید می کنند. از رنگ های لنت های سرامیکی می توان، سبز، نارنجی، زرد، قرمز و سیاه را نام برد.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی سیبک فرمان خودرو

آخرين سخنان

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد

این كه مطالبی مثل چیستی لنت ترمز و عواملی که عمر لنت ترمز به آن ها بستگی دارد را بیان کردیم، به این دلیل بود که، شما عزیزان را بیشتر با قسمت سیستم ترمز گیری خودرویتان آشنا کنیم تا شما بیشتر از آن مراقبت کنید و رانندگی ایمن تری داشته باشید. طول عمر لنت ترمز درد دید کلی به سه عامل وابسته است، یک، مقدار کارکرد طبیعی ای که بر اساس کیلومتر و بخاطر مصرفی بودنش دارد، دو، مطالبی که در بخش قبل به آن ها اشاره کردیم و سه نحوه استفاده شما و شکل مسیر هایی که شما با خودرویتان طی می کنید.

اگر که صاحب خودرو های شرکت رنو هستید، پیشنهاد ما به شما این است که برای نظارت بهتر بر سلامت لنت ها، سیستم ترمز گیری و در کل سلامت خودرویتان، به تعمیرگاه تخصصی رنوی ما یعنی ایران رنو که با ارائه تمامی خدمات خودرویی مورد نیاز شما در خدمتتان است، مراجعه کنید.

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

یکی از قطعات اصلی موتور خودرو تسمه تایم می باشد، که نقشی اساسی در موتور دارد. به شکلی که در صورت خرابی آن، عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو، ممکن است باعث آسیب به موتور بشود. تمامی اجزا و قطعات موتور خودرو برای انجام وظیفه ای که برای انجام آن طراحی شده اند، زمان بندی دقیقی دارند، به نحوی که اگر هر کدام از این قطعات، کار خود را به درستی و در زمان مناسب انجام ندهند، باعث خرابی موتور و در نهایت خودرو می شوند. قطعه و قسمتی از موتور خودرو که به درست انجام شدن این زمان بندی کمک ویژه ای میکند، تسمه تایم است که در ادامه مقاله با آن و مطلب عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو، بیشتر آشنا خواهیم شد. با تعمیرگاه مگان در خدمت شما هستیم.

تسمه تایم چیست؟

تسمه تایم که به آن تسمه تایمینگ هم می گویند، بخشی از موتور خودرو های بنزینی است که زمان بندی حرکت سوپاپ های موتور را کنترل می کند. البته در یکسری از خودرو ها به جای استفاده از تسمه تایم، از چرخ دنده استفاده می شود. در اکثریت خودرو هایی که از موتور های پیشرفته استفاده می کنند، از تسمه تایم برای هماهنگ و همگام سازی میل لنگ و میل بادامک استفاده می شود. در برخی از پیشرانه هایی که مجهز به میل بادامک هستند در طرح های بلوک سیلندر، از چرخ دنده برای تکان دادن میل بادامک استفاده می شود. در برخی از خودروها بخاطر دلایلی مثل احتمال وقوع عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو، به جای تسمه از زنجیر تایم استفاده می شود. استفاده از زنجیر به جای تسمه به طراحان کمک می کند که میل بادامک را در جایی دور تر از میل لنگ قرار بدهند. البته استفاده از زنجیر به جای تسمه که بیشتر در دهه های 1970 و 1980 میلادی متداول بود، مجددا در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است، دلیل این اتفاق هم این است که دوام و طول عمر زنجیر تایم نسبت به تسمه تایم بیشتر است و احتمال خرابی موتور بخاطر دلایلی مثل عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو نیز وجود نخواهد داشت. در مقابل زنجیر تایم اما، تسمه های تایم نیز مزایایی مثل سبک تر و ارزان تر بودن و کارکردن به صورت بی سر و صدا را دارا هستند.

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

کسب اطلاعات بیشتر: عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

تسمه تایم چه کار می کند؟

در موتور اکثریت خودرو های بنزنی از تسمه تایم به جهت انتقال نیروی میل لنگ به میل بادامک استفاده می شود تا باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی و خروجی را کنترل و مدیریت کند. موتور های چهار زمانه به باز و بسته شدن این سوپاپ ها نیاز دارند که این امر هم با هر بار چرخش میل لنگ و به لطف تسمه تایم اتفاق می افتاد. تسمه تایم دندانه های به خصوصی دارد که برای چرخاندن میل بادامک به کمک میل لنگ در موتور های خاص بر روی آن قرار گرفته اند. برخی از موتور ها ممکن است طوری طراحی شده باشند که در آن ها، تسمه تایم علاوه بر چرخاندن میل لنگ و میل بادامک، سایر قطعات موتور مانند اویل پمپ و واتر پمپ را نیز بچرخاند.

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

برخی از افراد به دلیل صرفه جویی در هزینه ها، یکسری از سرویس های دوره ای مورد نیاز خودرو مانند تعویض تسمه تایم را نادیده می گیرند یا به تاخیر می اندازند. این دسته از افراد با این فکر که در حال صرفه جویی در هزینه هایشان هستند، از عوارض سنگینی مانند عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو، که با انجام ندادن یا دیر انجام دادن این سرویس ها در کمین خودرو شان است قافل اند. تسمه تایم خودرو هم همانطور که می دانید از قطعات مصرفی موتور خودرو می باشد که بسته به نوع خودرو، باید پس از تعداد کیلومتر معینی کارکرد، تعویض گردد. اگر که تعویض تسمه تایم به موقع انجام نشود احتمال وقوع عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو، که بسیار برای خودرو مضر هستند، افزایش میابد. در قسمت پایینی به برخی از این عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو اشاره کرده ایم. با تعمیرگاه مگان در خدمت شما هستیم.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی سیبک فرمان خودرو چیست؟

 • فرسایش پیدا کردن دنده های تسمه تایم.
 • استارت نخوردن، مشکلات راه اندازی و روشن شدن خودرو.
 • خروج دود زیاد از اگزوز.
 • وارد شدن آسیب به پیستون ها.
 • آسیب دیدن میل لنگ.
 • احتمال برخورد کردن پیستون به سوپاپ.
 • آسیب دیدن بلوک سیلندر.
 • آسیب دیدن سرسیلندر.
 • نشت کردن روغن.
 • به صدا افتادن موتور.
 • وارد شدن صدمات جدی به موتور خودرو.
 • کج شدن سوپاپ های ورودی و خروجی.
 • به هم خوردن زمان بندی باز و بسته شدن و حرکت سوپاپ ها.
 • وارد نشدن مخلوط سوخت و هوا در زمان مناسب به بلوک سیلندر و متعاقب آن خارج نشدن به موقع دود از آن.
 • کاهش یهویی و بسیار زیاد قوای محرکه موتور خودرو.
 • خاموش شدن یهویی و ناگهانی موتور.
 • ایجاد شدن هزینه های سنگین.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی بوش طبق خودرو چیست؟

نتیجه گفته هایمان

عوارض پاره شدن تسمه تایم خودرو

مقصود ما از بیان مطالبی نظیر تسمه تایم چیست، تسمه تایم چگونه کار میکند و عوارض پاره شدن تسمه تایم، تنها این موضوع می باشد که، یک اطلاعات شما درباره خودروتان را بالا ببریم و دو از وارد شدن صدمه به خودرو و ایجاد هزینه های سنگین برایتان جلوگیری کنیم. نتیجه و آخرین صحبتمان هم این است که اگر صاحب خودرو هستید، حتما در زمان مناسب برای انجام سرویس های دوره ای، و تعویض تسمه تایم خودروتان اقدام کنید.

اگر که صاحب خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو، مثل تندر 90، ساندرو، تالیسمان، کولئوس، ساندرو استپ وی، مگان، کپچر، داستر و… هستید، پیشنهاد ما به شما این است که برای انجام خدمات نگهداری و سرویس های دوره ای مثل تعویض تسمه تایم و…، و انجام تعمیرات خودروی رنوتان به تعمیرگاه ایران رنو مراجعه نمایید. ما در تعمیرگاه ایران رنو که مرکز تخصصی خودرو های رنو می باشد با تیمی متشکل از مجرب ترین و با تجربه ترین مکانیک ها و متخصصین خودرو های رنو و با ارائه تمامی خدمات مورد نیاز خودرو های ساخت شرکت رنو، نظیر انجام سرویس های دوره ای، خدمات جلوبندی، خدمات قسمت برقی خودرو، تعویض روغن، تهیه و استفاده از قطعات اورجینال رنو، عیب یابی درست و دقیق با دیاگ اصلی شرکت رنو، اطلاع رسانی زمان های سرویس دوره ای خودرو و…. آماده برطرف کردن تمامی نیاز های خودروی رنو شما می باشیم.

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

امروز با این مطلب که عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد در خدمت شما خواهیم بود. تعداد بسیار کمی از جمعیت بالای افرادی که رانندگی می کنند یا صاحب وسیله نقلیه هستند، با نحوه کارکرد، اجزا و قسمت های مختلف خودرو آشنا هستند؛ آن هم نه آشنایی کامل بلکه آشنایی به صورت بسیار محدود. شناخت قطعات و شکل کارکرد خودرو ، از آن جهت برای شما خوب است که باعث میشود، بهتر رانندگی کنید و بیشر و بهتر از خودروتان بهره ببرید. یکی از این اجزا و قسمت های خودرو که خوب است با آن آشنا باشید لنت ترمز است، در ادامه مقاله با ما همره باشید تا شما را بیشتر با لنتر ترمز و عواملی که عمر لنت ترمز به آن ها بستگی دارد، آشنا کنیم. در صورتی که دارای خودرو مگان می باشید با تعمیرگاه مگان در تهران در خدمت شما هستیم.

لنت ترمز چیست؟

از مهم ترین قسمت ها یا شاید بتوان گفت مهم ترین قسمت سیستم ترمز خودرو لنت ترمز می باشد، وظیفه لنت ترمز در خودرو این است که با ایجاد اصطکاک در چرخ های خودرو باعث کاهش و افت سرعت خودرو ایست کامل آن شود. یکی از نکات با اهمیت در مورد لنت ترمز این است که به علت مصرفی بودن این قطعه، شما باید از عمر لنت ترمز خودروتان مطلع باشید، هر از چند گاهی آن را بررسی کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید تا خدای ناکرده حادثه و اتفاق ناگواری برای شما و خودروتان نیفتد. با ایران رنو همراه باشید.

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی سیبک فرمان خودرو

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

لنت های ترمز به جهت اهمیتی که در سیستم ترمزگیری خودرو دارند، با فاکتور های متفاوتی دسته بندی می شوند که عمر لنت ترمز در هر کدام از آنها با دیگیری متفاوت است. از مهمترین بحث هایی که عمر لنت ترمز خودرو به آن بستگی دارد نوع لنت ترمز است. که تا حدود بسیار زیادی به سیستم ترمزی که بر روی خودروی شما قرار گرفته است بستگی دارد، به این شکل که سیستم های ترمز دیسکی یا کاسه ای یا ترکیبی هر کدام لنت های مخصوص خود را دارند. انواع لنت ترمز بسار وسیع می باشد که در قسمت پایین ما به فاکتور هایی که باعث پیدایش این انواع می شوند، اشاره کرده ایم.

دیسکی یا کاسه ای: می شود گفت مهم ترین بحثی که باعث ایجاد دسته های مختلف لنت ترمز میشود، سیستم به کار رفته در قسمت ترمزگیری خودرو است. به این شکل که اگر از سیستم کاسه ای استفاده شده باشد باید از یک نوع از لنت های ترمز استفاهد شود و اگر از سیستم دیسکی استفاده شده  باشد باید از نوع دیگر لنت های ترمز استفاده شود.از  مهم ترین تفاوت های میان انواع لنت ترمز، که در هر کدام عمر لنت ترمز با دیگری متفاوت است، همین فرق داشتن سیستم ترمز گیری می باشد.

سنسور فرسودگی: در ساخت لنت های ترمز از تکنولوژی استفاده شده است که در زمانی که لنت شما به آخرای خود رسیده باشد و در حال تمام شدن باشد، به شما هشدار مدهد. نوع اول این سنسور ها به صورت مکانیکی است که در زمانی که عمر لنت ترمز خودرو رو به پایان است با صدای جیر جیر خاصی این مهم را به اطلاع راننده می رساند، نوع دیگر این سنسور ها هم که بیشتر در خودرو های جدید و خارجی از آن استفاده می شود سنسور الکتریکی است که در هنگام رو به به پایان بودن لنت ترمز، با استفاده از چراغ هشداری، این اتفاق را به اطلاع راننده می زساند.

جنس: جنس و متریال استفاده شده در ساخت لنت ترمز از دیگر مسائل بسیار مهم است، به این دلیل که اصطکاک متریال های مختلفی که در ساخت لنت ترمز از آن ها استفاده می شود با یکدیگر متفات هستند. جنس لنت های ترمز به طور کلی به سه دسته لنت های سرامیکی، نیمه فلزی و ارگانیک تفسیم می شود که در هر کدام هم عمر لنت ترمز، با دیگری متفاوت است.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی بوش طبق خودرو

قیمت: از این جهت که هر تولید کننده لنت ترمز، برای ساخت لنت از تکنولوژی و فرمول اختصاصی خودش استفاده میکند، قیمت لنت ترمزی که به بازار ارائه می کند با لنت های ساخت شرکت های دگر متفاوت است.از این رو قیمت هم از  فاکتور های تعیین کننده ای است، که عمر لنت ترمز به آن بستگی دارد.

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

رنگ: این تفاوت بیشتر در مورد لنت های سرامیکی می باشد، زیرا لنت های ترمز سرامکی برای این که قابلیت هایشان از هم مشخص باشند با رنگ های متفاوتی مشخص می شوند. از رنگ های لنت های سرامیکی می توان نارنجی، سبز، قرمز، سیاه و زرد را نام برد.

ضریب اصطکاک: یکی از اطلاعاتی که در کنار گواهینامه استاندارد و اطلاعات مربوط به کمپانی سازنده لنت خودرو، بر روی جعبه محصول درج می شود، ضریب اصطکاک آن است، عمده تفاوت لنت ها در زمینه ضریب اصطکاک به این بر میگردد که ضریب اصطکاک در دما های مختلف تغیر می کند. به همین دلیل بر روی لنت های ترمز تولید شده توسط شرکت های مختلف، علامت هایی را مخصوص ضریب اصطکاک قرار گرفته است تا برای مثال ضریب اصطکاک لنت ترمز در دما های 95 درجه و 135 در جه سانتی گراد را نشان بدهد. توجه داشته باشید که عمر لنت ترمز در صورت استفاده در دمای پایین تر همواره نسبت به  استفاده در دمای بالاتر، بیشتر است.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیرگاه رنو مگان در تهران

حرف پایانی

در طول مثاله شما را با بحث چیستی لنت ترمز و این مطلب که عمر لنت ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟، آشنا کردیم. حال اما در بخش پایانی کارمان وقت آن است که حرف هایمان را به یک نتیجه ای برسانیم. در کل می توان گفت که عمر لنت خودرو به سه فاکتور کلی وابسته است، یک عواملی که به آنها اشاره کردیم، دو طول مشخصی که به علت مصرفی بودن، عمر لنت ترمز خودرو دارد و سه، نحوه استفاده شما از خودرو، که این مورد به این ترتیب است که برای مثال اگر شما از خودروتان به طور مداوم در مسیر های کوهستانی، سربالایی و سراشیبی استفاده کنید به علت فشار بیشتری که به سیستم ترمز گیری خودرو وارد می شود، عمر لنت ترمز خودروتان بسیار کوتاه تر می شود.

اگر که لنت ترمز خودروتان تمام شده است و به دنیال لنت ترمز جدید می گردید، پیشنهاد ما به شما این است که سری به فروشگاه اینترنتی ما بزنید. ما در فروشگاه اینترنتی مان با ارائه انواع و اقسام لوازم یدکی و قطعات خودو از جمله لنت های ترمز، آماده خدمت رسانی به شما، هستیم.

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

امروز قصد داریم تا شما را با علل خرابی سیبک فرمان خودرو آشنا کنیم. خودرو از حدود سی هزار قطعه تشکیل شده است که هر کدام آن ها وظیفه مشخصی بر عهده دارند و در قسمتی از خودروی شما مسقر شده اند. کارکرد روان خودروی شما تنها زمانی ممکن است که این سی هزار قطعه به خوبی در کنار یکدیگر کار کنند و در صورتی که هر کدام از انها به هر علتی خراب شود، خودروی شما دیگر به صورت روان کار نخواهد کرد. یکی از این سی هزار قطعه خودرو سیبک فرمان خوردرو است که ما امروز قصد داریم به آن و مطلب علل خرابی سیبک فرمان خودرو بپردازیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید. با تعمیرگاه تخصصی ایران رنو در خدمت شما هستیم. تعمیرگاه مگان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

سیبک چیست؟

قبل از این که علل خرابی سیبک فرمان خودرو را بگوییم، بیایید تا اول کار بدانیم که اصلا سیبک چیست. یکی از قطعاتی که نقش مهمی درحرکت خودرو دارد، سیک خودرو است. وظیفه کلی سیبک این است که امکان حرکت های دورانی و چرخشی را درهر زمان که نیاز باشد ایجاد کنند. سیبک معمولا در قسمت های جلوبندی و تعلیق خودرو کاربرد دارد. همچنین سیبک خود انواعی دارد که به دو دسته تقسیم میشوند، سیبک فرمان خودرو و سیبک سیستم تعلیق خودرو.

کسب اطلاعات بیشتر: علل خرابی بوش طبق خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

سیبک فرمان خودرو

سیبک فرمان خودرو قطعه ای است کروی شکل است که در سیستم فرمان و جلوبندی خودرو نقش مهمی را ایفا میکند. سیبک فرمان خودرو دو وظیفه دارد، یکی از این وظیفه ها انقال فرمان چرخش و جایجایی است که شما با چرخاندن غربیلک فرمان آن را ایجاد کرده اید، به چرخ ها است و دیگری هم متصل کردن چرخ ها به سیستم تعلیق خودرو می باشد. همچنین سیبک فرمان خودرو باعث چرخیدن چند محور مجزای خودرو به صورت همزمان می شود. سیبک فرمان با توجه به توضیحی که درباره وظیفه و نقش آن دادیم قطعه مهمی در خودرو است، به همین دلیل بر ما لازم است که از آن مراقبت کنیم و از خرابی سیبک فرمان خودرو جلوگیری کنیم.

سیبک سیستم تعلیق

دیگر سیبک خودرو یعنی سیبک سیستم تعلیق هم به مانند سیبک فرمان خودرو شکلی کروی دارد و در سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو نقشی مهم و حیاتی ایفا می کند. این دو قطعه که هر دو از خانواده سیبک هستند، ویژگی ها و کارکردشان بسیار شبیه به یکدیگر است اما در عین حال تفاوت هایی نیز با هم دارند، برای مثال سیبک سیستم تعلیق برعکس سیبک فرمان، در سیستم فرمان و کترل خودرو نقشی ندارد. کاربرد سیبک سیستم تعلیق این است که امکان حرکت نرم خودرو در زمان عبور از سطح های ناهموار و غیر آسفالت را فراهم می کند. همچنین یکی از نکات قابل توجه این است که علل خرابی سیبک سیستم تعلیق، به دلیل هم خانواده بودن با سیبک فرمان و شباهشتش با آن، بسیار به علل خرابی سیک فرمان خودرو شبیه است.

کسب اطلاعات بیشتر: 5 علت خرابی دسته موتور خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علائم خرابی سیبک فرمان خودرو

به غیر از علل خرابی سیبک خودرو که با آن آشنا خواهیم شد، بد نیست که با یکسری علائم خرابی سیبک فرمان خودرو هم آشنا شویم. زیرا اگر با این علائم آشنا باشیم، این امکان برایمان فراهم خواهد بود که از وارد شدن آسیب به سیستم تعلیق، سیستم جلوبندی، سیستم فرمان، جعبه فرمان، چرخ ها و در نتیجه خودرو جلو گیری کنیم. علائم خرابی سیبک خودرو از لرزش فرمان گرفته است تا سائیدگی چرخ ها که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم.

 • لرزش فرمان خودرو در حین حرکت و زمان چرخاندن غربیلک.
 • کم شدن میزان فرمان پذیری خودرو.
 • خلاصی بیش از حد فرمان.
 • کشیده شدن فرمان به یک جهت.
 • سائیدگی در چرخ های جلو.
 • سائیدگی در چرخ های عقب.
 • برنگشتن فرمان به جای اصلی خود پس از چرخاندن آن.
 • تولید صدای های نا آشنا و نا متعارف در هنگام رانندگی.
 • گیج زدن خودرو.
 • تولید صدای سوت مانند از تایر ها.
 • سفت شدن فرمان خودرو.
 • شنیده شدن صدای تقه از سگ دست.

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

علل خرابی سیبک فرمان خودرو

قبل تر و در سالیان قبل به جای سیبک فرمان های امروزی از سیبک فرمان های گریس دار استفاده میشد. سیبک های گریس دار پس از هر بار تعویض شدن باید گریس کاری می شدند. اما سیبک های تولیدی امروزه روز بهینه شده اند و دیگر نیازی به گریس کاری یا هر گونه مراقبت خاصی ندارند. البته که این که به مراقبت نیاز ندارند به این معنا نیست که خراب نمی شوند بلکه علل خرابی سیبک فزمان خودرویی وجود دارد که باعث خرابی سیبک های بهینه می شوند. در قسمت پایین تعدادی از علل خرابی سیبک فرمان خودرو را نام برده ایم. تعمیرگاه مگان.

کسب اطلاعات بیشتر: علت روشن شدن چراغ چک ساندرو

 • پاره شدن گردگیر سیبک فرمان خودرو می تواند از علل خرابی سیبک خودرو باشد.
 • هرز شدن مهره سیبک فرمان.
 • زنگ زدگی و خوردگی شدید سیبک.
 • لهیدگی پوسته سیبک فرمان.
 • ترک برداشتن پوسته سیبک نیز یکی از مهم ترین علل خرابی سیک خودر است.
 • نفوذ گرد و غبار به داخل سیبک.
 • لقی و سایش زیاد از حد قسمت های داخلی سیبک فرمان بخاطر کارکرد زیاد.
 • عبور از مسیر های ناهموار، خاکی، تپه ها، صخره ها و کلا مسیر های غیر آسفالت.
 • بدون روغن کار کردن.
 • رانندگی بد که از علل اصلی خرابی خودرو است.
 • عبور با سرعت بالا از دست اندازها و چاله ها.
 • خرابی بوش های داخلی سیبک.
 • هرز شدن و خرابی رزوه پیچ سیبک که آخرین مورد از خرابی سیبک فرمان خودرو است که برایتان بیان می کنیم.

نتیجه صحبت هایمان

همانطور که با ما تا اینجای بحث همراه بودید و مشاهده کردید، ما سعی کردیم که سیبک خودرو و انواع آن را به شما معرفی کنیم و از علل خرابی سیبک فرمان خودرو و علائم خرابی آن برایتان بگوییم تا شما در وهله اول با آشنا شدن با خرابی سیبک فرمان خودرو جلوی وقوع آن ها بگیرید و در وهله دوم اگر هم نتوانستید جلوی وقوع آنها را بگیرید، حداقل با علائم خرابی اش آشنا باشید تا در هنگام وقوع آن ها پیش از این که خدای ناکرده اتفاقی بیفتد یا سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو تان آسیب ببیند بتوانید سیبک فرمان خودرتان را تعویض کنید. اگر که زمانی سیبک فرمان خودروتان خراب شد، از بابت خرید سیبک اصلا جدید نگران نباشید. تعمیرگاه رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.